TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека град Скопје не се замара, Ковачевски со добра вест: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој ...

Centar - 14.01.2022

Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура, соопшти Димитар Ковачевски, мандатар за новата влада. – Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде ...

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона

Frontline

Парно ќе има, објави новиот мандатар Ковачевски

Независен

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни – парно ќе има цела грејна сезона

Press24

Ковачевски: Парно ќе има и овој викенд и цела грејна сезона

Фокус

Ковачевски: Скопјани да бидат сигурни, парно ќе имаат во текот на цела грејна сезона

Либертас

Ковачевски: Парно ќе има во текот на целата грејна сезона, скопјани да бидат спокојни

Макфакс

Точка Н.Македонија Република Zoom

Бидете спокојни парно ќе има: Ковачевски со порака до скопјани

360 степени - 14.01.2022

Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребно, вели мандатарот во објава на Фејсбук Мандатарот за состав на новата Влада им се обрати вечерва на жителите на главниот град со порака на Фејсбук да ...

Скопјани да бидат мирни – парно ќе има, уверува Ковачевски

Слободен Печат

Претседателот на СДСМ и мандатар Ковачевски на Фејсбук: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше ...

Бриф - 14.01.2022

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова Влада, Димитар Ковачевски на Фејсбук објави дека Владата ги активираше сите механизми, обезбедено е парно греење за скопјани. „Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и ...

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми

Канал5

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми

А1 On

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат цела грејна сезона

Сител

Ковачевски смирува: Парно за граѓаните ќе има

МКД

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има

Lider

Ковачевски: Парно ќе има, скопјани да бидат спокојни

Скопје1

24Инфо Курир ТВ21 +инфо Вечер Прес ММС 24 Вести Нетпрес

ФОТО | Герила-акција: Скопјани се смрзнаа како пингвини

Слободен Печат - 14.01.2022

„Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација„ е насловот на новата уметничка акција посветена на проблемот со парното греење во Скопје. – Акцијата се состои од група пингвини кои се шетаат низ Скопје и всушност ги претставуваат Скопјани кои ...

Проблемот со парното греење ,,тема“ на уметничка акција на Центарот за современи уметности

Нова ТВ

(ФОТО) „Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација“ уметничка акција од ЦСУ – Скопје

Frontline

Пингвини со порака се прошетаа низ Скопје

Независен

Уметничка акција „Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација"

Канал5

(ФОТО) Ладни радијатори, пингвини во Скопје

Фактор

Во Скопје е поставена уметничка инсталација насловена како „Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација„

Телма

Zoom Локално

Пингвини „прошетаа“ низ Скопје – уметничка акција за проблемот со парното греење

Радио МОФ - 14.01.2022

Центарот за современи уметности (ЦСУ) денеска спроведе акција која се состои од група пингвини кои „шетаат“ низ Скопје и всушност ги претставуваат жителите кои во последно време се соочуваат со се поладни радијатори, со што нивните домови заличуваат ...

Герила акција – Скопјани се мрзнат како пингвини

Вечер Прес

Скопјани смрзнати како пингвини - герила акција низ скопските улици

Скопје инфо

Пингвини „шетаа“ низ Скопје - Герила акција за проблемот со парното

MakPress