TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров е створен за рекорди, го игра своето 17 четвртфинале во Лигата на шампионите

Sport M - 12.05.2021

Неверојатен успех на македонскиот ракометен генијалец. Нашиот генијален тренер и ракометар од Нант, Кирил Лазаров, постави рекорд во ракометната Лига на шампиони, што се чини неверојатно и тешко дека некој ќе го собори овој рекорд.

Мистер четврт-финале: Кирил Лазаров е по 17. пат во Топ 8 во Лигата на шампионите

24 Ракомет - 12.05.2021

Идолот на голем број на ракометни генерации, Кире Лазаров во својата историја во Лигата на шампионите ќе го одигра 17. четврт-финале. Капитенот и селектор на Македонија првиот официјален настап во најголемото европско натпреварување го имаше во 1995 ...

Лазаров пред дуелот со Манасков: Само треба да веруваме, не би рекол дека сме аутсајдери!

SportMedia - 12.05.2021

Македонската пресметка во четвртфиналето во Лигата на шампиони. Кирил Лазаров против Дејан Манасков за место на фајнл-фор завршницата во Келн. Домаќин на првата средба е Нант, дуелот се игра утре.

Кирил Лазаров е по 17. пат во Топ 8 во Лигата на шампионите

Курир - 12.05.2021

Идолот на голем број на ракометни генерации, Кире Лазаров во својата историја во Лигата на шампионите ќе го одигра 17. четврт-финале. Капитенот и селектор на Македонија првиот официјален настап во најголемото европско натпреварување го имаше во 1995 ...

Кирил Лазаров е по 17-ти пат во Топ 8 во Лигата на шампионите

Нетпрес - 12.05.2021

Идолот на голем број на ракометни генерации, Кире Лазаров во својата историја во Лигата на шампионите ќе го одигра 17. четврт-финале. Капитенот и селектор на Македонија првиот официјален настап во најголемото европско натпреварување го имаше во 1995 ...

Никој како Кире – ќе го игра своето 17. четвртфинале во Лигата на шампионите!

Спортски - 12.05.2021

Македонскиот капитен и селектор Кирил Лазаров продолжува да испишува историја во европскиот ракомет. Европската кариера Лазаров ја започна во 1995 година кога како 15 годишник го одигра првиот меч во ЕХФ Лигата на шампионите во дресот на Борец од ...

Никој како нашата легенда: Лазаров постави рекорд во ЛШ кој тешко ќе биде - урнат!

Sport 1 - 12.05.2021

Македонскиот селектор и ракометар на Нант, Кире Лазаров постави рекорд во ракометната Лига на шампиони (ЛШ) кој делува неверојатно и тешко дека некој може да го урне набрзо. Лазаров ја почна европската кариера во 1995 година, кога како 15-годишно ...