TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лејкерси планираат ново име во пресрет на плеј-офот, закажаа состанок со Вејтерс

Gol.mk - 29.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс планира да доведе нов играч во ротацијата во пресрет на плеј-оф завршницата во НБА лигата. На почетокот на март раководството на тимот од Калифорнија ќе направи состанок со Дион Вејтерс.

НБА лигата ја казни Минесота поради одморањето на Расел

Дерби - 28.02.2020

Раководството на НБА кошаркарската лига изрече парична казна за Минесота, поради одлуката на клубот и тренерот да го одморат Дианџело Расел на дуелот против Денвер. Тимбервулвс го прекршиле правилникот за одморање кошаркари и ќе платат 25.000 ...

НБА Топ 5: Дејвис се фрли во публика, Кузма атрактивно заврши, Леброн славеше на клупата (ВИДЕО)

Дерби - 28.02.2020

Четири меча беа на програмата во НБА лигата, мечеви на кои честа ја спасија играчите на Лос Анџелес Лејкерс кои триумфираа на пресметката против Голден Стејт Вориорс. Токму членовите на клубот од Лос Анџелес го имаат и потегот на денот во НБА, а за ...

Дурант посакува марихуаната да е дозволена во НБА лигата

Gol.mk - 28.02.2020

Кевин Дурант заработи тешка повреда во минатогодишното НБА финале и поради тоа уште е надвор од терените. Големата ѕвезда пропушти да го направи дебито за новата екипа Бруклин Нетс , за која се очекува да заигра наредната сезона.

Ибеј ги блокираше профитерите од смртта на Коби

SportMedia - 28.02.2020

По Комеморацијата во чест на НБА легендата Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, како и на седумте други жртви во хеликоптерската несреќа која се одржа во понеделникот во „Стејплс центарот“ на Ибеј се појавија голем број на профитери кои продаваа дел ...

Грин збесна и беше исклучен по само 10 минути, Леброн се смееше на клупата (ВИДЕО)

Дерби - 28.02.2020

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс без никакви проблеми го реши гостувањето во Сан Франциско кај актуелниот вицешампион Голден Стејт Вориорс со 116-86. Ова беше средба на која лидерот на Западот настапи без Леброн Џејмс, но без разлика на тоа им одржа ...

ФОТО: Спектакуларна кореографија на фудбалски клуб од ЛА во чест на Коби и Џиџи

Gol.mk - 28.02.2020

Фудбалската екипа на Лос Анџелес славеше во реванш дуелот против Леон со 3-0, откако го загуби првиот на гости со 0-2, во рамките на осминафиналето од КОНКАКАФ Лигата на шампионите. Ова беше прв службен домашен дуел за тимот од „Бенк оф ...

Дресот на Коби Брајант чини мало богатство

Вечер - 28.02.2020

Само убави спомени остана од Коби Брајант, кој заедно со својата ќерка загина во хеликоптерска несреќа пред месец дена. Во тешката хеликоптерска несреќа во Калифорнија, загина еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, а имаше само 41 – година, ...

Вредни предмети на Коби одат на аукција

Екипа - 28.02.2020

Спомените на легендарниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант ќе бидат продадени на аукција во месец април. Се очекува во понудата да се најдат дресовите со број „8“ и „24“ кои Коби ги носеше во ЛА Лејкерс.

Пуштиле во продажба мемоари од Коби и Џана – eBay ги блокираше веднаш

Sport M - 28.02.2020

Нема да дозволиме да се профитира преку нашите страници на сметка на трагедии, по што од овие онлајн маркети повлечени се од продажба мемоари кои се продавале над 3000 долари. Нема околности, колку и да е тажно или грозно, во кои да се најдат оние ...

Коби ќе биде „распродаден!“

Спортклуб - 28.02.2020

Најавена е аукција на вредни предмети на легендата од ЛА Лејкерс, Коби Брајант, кој неодамна трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Аукцијата е најавена за во април, а на неа достапни за продажба по највисока цена ќе бидат веројатно и ...

Дурент бара легализација на марихуана во НБА

Оff.net - 28.02.2020

Еден од најдобрите кошаркари на светот, Кевин Дурент, кој ја пропушти сезонава поради операција на Ахиловата тетива, уште еднаш им даде силен ветер во грб на поборниците за легализација на канабис на многу ...

Леброн не играше против Воините, но Сан Франциско сепак посведочи на атрактивно забивање (видео)

Спортманија - 28.02.2020

Ем атрактивно, ем симпатично. Лејкерси ноќеска славеа убедливо на гостувањето кај Голден стејт со 116:86 иако за лидерот на Западот не играше главната ѕвезда Леброн Џејмс. Затоа тука беше Дејвис да ги предводи Езерџиите, па иако Кралот отсуствуваше, ...

Фановите на ФК Лос Анџелес им оддадоа почит на Коби и Џиџи (ФОТО)

Слободен Печат - 28.02.2020

Фудбалскиот тим Лос Анџелес го одигра првиот натпревар на домашен терен оваа година на кој им оддаде последна почит на трагично загинатата легенда на градот Коби Брајант и неговата ќерка Џиана.

ЛА Лејкерс и без Леброн го „прегази“ Голден Стејт со 30 разлика и му го нанесе поразот број 47 (ВИДЕО)

МКД - 28.02.2020

„Езерџиите" и без својата прва ѕвезда Леброн Џејмс беа пресилни за Голден Стејт и славеа на гостувањето во Сан Франциско со убедливи 86-116. Голден Стејт беше тимот кој изминативе неколку години доминираше во НБА, но „воините“ оваа сезона се ...

Дресовите што ги носел Коби за продажба чинат вистинско богатство

СуперСпорт - 28.02.2020

Остануваат само убави спомени на Коби Брајант, која заедно со неговата ќерка загина во несреќа пред еден месец. Во голема хеликоптерска несреќа во Калифорнија загина еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, а тој имаше 41 година.

Лејкерси ја спасија честа на гостинските тимови

Сител - 28.02.2020

Тимот на ЛА лејкер ја оствари единтвената пореда за гостинските екипи на четирите средби одиграни ноќеска во НБА лигата. „Езерџиите“ без својот најдобар играч Леброн Џејмс славеа триумф кај Голден Стејт со 116-86.

Фантастична кореографија во чест на Коби и Џиана (ВИДЕО)

Спортски - 28.02.2020

Навивачите на Лос Анџелес ФК направија фантастична кореографија во чест на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана. Коби и Џиана го загубија животот минатиот месец. Сега во победата од 3:0 против Леон во рамките од КОНКАКАФ Лигата на шампионите ...

Предмети на Коби Брајант ќе се продаваат на аукција

Спортманија - 28.02.2020

Дресови, патики и останати работи со сентиментално значење ќе се продаваат во април во „Џулиенс окшнс“, куќата која често приредува вечери на кои се продаваат предмети од спортскиот свет Дресови кои легендарниот Коби Брајант ги носел за време на ...

Лејкерс и без Леброн Џејмс беа убедливи против Голден Стејт (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.02.2020

Леброн Џејмс го пропушти гостувањето кај Голден Стејт поради воспаление на препоните, но Лејкерс немаа никаков проблем да стигнат до триумф од 116-86. Гостите од Лос Анџелес губеа во најголемиот дел од првата четвртина, но до полувремето имаа ...

На аукција се продаваат дресовите кои ги носеше Коби, цената е неверојатна

SportMedia - 28.02.2020

Во хеликоптерска несреќа во Калифорнија животот го загуби еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. Медиумите во САД секојдневно пишуваат за легендата, чии дела никогаш нема да бидат заборавени.

Кингс прокоцкаа предност од 19 поени, Лејкерс убедливи без Џејмс

СуперСпорт - 28.02.2020

Сакраменто Кингс имаа предност од 19 поени против Оклахома, но тоа не беше доволно за победа. Оклахома успеа да се врати и да ја освои петтата последователна победа, а синоќа беше 112:108 за тимот на италијанецот Галинари кој постигна 24 поени, ...

ВИДЕО: Лејкерси го понижија Голден Стејт без Леброн, нова домашна рутина за Филаделфија

Gol.mk - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс и без повредениот Леброн Џејмс победи со убедлива разлика на гостувањето кај Голден Стејт Вориорс (86-116). Ентони Дејвис го замени својот соиграч и беше лидер на „езерџиите“ со 23 постигнати поени.

Дебакл на Голден стејт, Оклахома се вратија од -19 (Видео)

TopSport - 28.02.2020

Сакраменто Кингс не успеаја да победат во Оклахома иако имаа предност од 19 поени, Лејкерси за една четвртина ги декласираа Голден стејт Ворирос, Портланд го забележаа 34 пораз во сезоната, а Филалдлефија без првите ѕвезди Џоел Ембид и Бен Симонс ...

Сакраменто прокоцка 19 поени, Лејкерси силни и без Леброн (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.02.2020

Оклахома сити тандер ја оствари петтата победа по ред откако пред своите гледачи го совладаа Сакраменто со 112:108. Со оваа победа, Оклахома дојде до петата позиција во Западната конференција со скор 37:22, додека Сакраменто ја прекина низата од три ...

ВИДЕО: Леброн Џејмс гледаше, а „Лејкерси“ го газеа Голден Стејт

Sport M - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Лејкерс и без Леброн „газат“, Сакраменто испушти 19 поени разлика (ВИДЕО)

Екипа - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс и без помошта на Леброн Џејмс продолжува со одличните партии во НБА лигата. Најдобриот тим од Западната конференција го преслуша Голден Стејт Вориорс совладувајќи го на гостински терен со убедливи 86-116.

Го нема Леброн, но тука е Дејвис: Лејкерс го растурија Голден Стејт (ВИДЕО)

SportMedia - 28.02.2020

Ла Лејкерс го запиша седмиот триумф во низа, откако на гостувањето кај Голден Стејт без поголеми проблеми славеше со 116-86. Во составот на „езеџиите“ го немаше Леброн Џејмс, кој доби одмор, но тука беше Ентони Дејвис.

Кингси испуштија +20, Лејкерси и без Леброн ги прегазија Вориорси (ВИДЕО)

Спортски - 28.02.2020

Сакраменто Кингс имаа 19 поени предност над Оклахома, но тоа не беше доволно за да запишат победа. Оклахома успеа да се врати и да ја оствари петтата победа во низа, а вечерва беше 112:108.

Сестрата на Коби Брајант ја покажа тетоважата направена во негова чест (ФОТО)

Канал5 - 27.02.2020

Сестрата на Коби Брајант, Шарија Вашингтон, му оддаде почит на починатиот брат и внука со тетоважа на која е прикажана змија завиткана околу броевите 2 и 24. 24 е бројот на дресот на Коби, додека неговата ќерка Џана го носеше бројот 2 на маичката.

Џејмс ќе го пропушти натпреварот со Голден Стејт

А1 On - 27.02.2020

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, ќе го пропушти утрешниот натпревар на гостински терен против Голден Стејт. Триесет и петгодишниот Леброн има болки во препоните и стручниот штаб на Лејкерс одлучи да му даде одмор.

Џејмс ќе го пропушти натпреварот со Голден Стејт

Либертас - 27.02.2020

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, ќе го пропушти утрешниот натпревар на гостински терен против Голден Стејт. Триесет и петгодишниот Леброн има болки во препоните и стручниот штаб на Лејкерс одлучи да му даде одмор.

Џејмс ќе го пропушти натпреварот со Голден Стејт

MakPress - 27.02.2020

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, ќе го пропушти утрешниот натпревар на гостински терен против Голден Стејт. Триесет и петгодишниот Леброн има болки во препоните и стручниот штаб на Лејкерс одлучи да му даде одмор.

Џејмс ќе го пропушти натпреварот со Голден Стејт

Локално - 27.02.2020

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, ќе го пропушти утрешниот натпревар на гостински терен против Голден Стејт. Триесет и петгодишниот Леброн има болки во препоните и стручниот штаб на Лејкерс одлучи да му даде одмор.

ВИДЕО: Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

А1 On - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

24 Вести - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

Опсервер - 28.02.2020

– Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Лејкерс и без Леброн го згазија шампионот, Грин за 11 секунди доби две технички

Кајгана - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие целосно ...

(ВИДЕО) Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

Нетпрес - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

Сител - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Дебакл на Голден стејт, Оклахома се вратија од -19 (Видео)

Макфакс - 28.02.2020

Сакраменто Кингс не успеаја да победат во Оклахома иако имаа предност од 19 поени, Лејкерси за една четвртина ги декласираа Голден стејт Ворирос, Портланд го забележаа 34 пораз во сезоната, а Филалдлефија без првите ѕвезди Џоел Ембид и Бен Симонс ...

НБА: Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

Денешен - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

MakPress - 28.02.2020

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија. Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без Леброн Џејмс и по неубедливото прво полувреме (54:52) во второто, тие го ...

ФОТО: Фудбалски клуб направи спектакуларна кореографија во чест на Коби

Sport M - 28.02.2020

Почит кон трагично загинатиот Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, оддаде тимот од „Бенк оф Калифорнија“. Поранешната НБА ѕвезда заедно со Џиана и уште седум патници ги загубија живитотите во трагичната хеликоптерска несреќа на 26 јануари.