TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родман открива тајна за Северна Кореја: Ким Џонг Ун е добро, ако видите само една личност на ТВ тоа е знак дека е лошо

Екипа - 23.05.2020

Легендарниот Денис Родман е убеден дека лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун е добро иако последниве недели има разно-разни шпекулации кои одеа и дотаму дека Ким е мртов. Поранешниот НБА ас тврди дека само една личност може да биде сигнал дека ...

Американците открија каде е Ким, го издадоа коњот, лимузината и возот

Репортер - 23.05.2020

САД верува дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, во моментов се наоѓа на некои од местата околу градот Пјонгјанг. Ова е наведено во извештајот на јужнокорејскиот дневен весник ДонгА Илбо, кој се повикува на неидентификувано официјално лице од ...

Денис Родман открива тајна на Северна Кореја: „Ако оваа жена се појави на ТВ знаете дека нешто не е во ред“

Press24 - 23.05.2020

Легендарниот кошаркар Денис Родман изминативе години изгради необично пријателство со севернокорejcкиот лидер Ким Joнг Ун. Во јавноста се појавија шпекулации дека лидерот на Северна Кореја не ја преживеал опepaциjaта на срцето, а Денис Родман има ...

Милион лајкови за еден час: Ким Кардашијан вежба во минијатурно бикини (ВИДЕО)

Канал5 - 23.05.2020

Ким Кардашијан доби повеќе од милион лајкови за фотографиите на кои позира во минијатурна облека за вежбање. 39-годишната старлета, наводно, вежба во минијатурна долна облека со принт од леопард, што открива - сè.

Зошто сестрата на Ким Џонг Ун не смее да дава изјави во јавноста

Репортер - 23.05.2020

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Ким Јо Џонг, речиси никогаш во својот живот нема дадено јавно официјална изјава. Некои заговорници сметаат дека причината се крие длабоко вкоренета во традицијата и комплицираните игри кои ги играле ...

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан

Пулс24 - 23.05.2020

За мошне кратко време по објавата фановите реагираа со огромно задоволство на нејзината објава како вежба во теретана во минијатурно бикини. Тоа е тоа, што и да направи Ким Кардашијан е право бинго. Ова наводно било карантинско вежбање.

Двете сестри ги полудија машките фанови: Ким и Кајли во провокативна долна облека! (ФОТО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Американската ријалити ѕвезда и претприемачка Ким Кардашијан (39) и нејзината млада сестра и најмлада милјардерка на светот, Кајли Џенер (22) ги воодушевија фановите ширум светот со нови секси фотографии кои ги објавија на социјалните мрежи.

Аналитичарите за исчезнувањето на Ким Џонг-ун: Нешто се случува, ова не е нормална состојба

Слободен Печат - 22.05.2020

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун многу ретко се појавуваше во јавноста во минатите два месеци, а во последните три недели државните медиуми воопшто не известувале за неговото присуство на јавни настани, укажуваат аналитичарите.

Ким Кардашијан повторно ги „запали“ своите фанови со фотографија на Инстаграм (ФОТО)

Локално - 22.05.2020

Ким Кардашијан Вест не се срами да ја покаже својата дива страна додека е во карантин поради пандемијата на коронавирус. 39-годишната реалити ѕвезда ги разбуди своите 171 милиони следбеници на Инстаграм со екстремно секси снимки од импровизирана ...

Ким му „откажа послушност“ на Канје, Кајли без градник – сестрите се разголеа на Инстаграм фотки

Црнобело - 22.05.2020

По наредба на Канје, Ким почна да се облекува во широка облека и ретко се разголуваше, но сега изгледа му „откажа послушност“, па се врати на провокативни фотки како сестра ѝ Кајли. Последниве неколку дена Ким Кардашијан постојано се појавува во ...

ОТКРИЕНА ГОЛЕМА ТАЈНА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА: За се е крива традицијата!

Магазин - 22.05.2020

Северна Кореја продолжува да ги олеснува шпекулациите за здравјето на нејзиниот сегашен лидер Ким Јонг-ун од неговото многукратно исчезнување од очите на јавноста. Минатиот месец во медиумите одекна веста дека диктаторот починал при операција на ...

Северна Кореја: Каде е претседателот Ким Џонг Ун?

Локално - 22.05.2020

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-Ун се поретко се појавува во јавноста во последните два месеци, а во последните три недели државните медиуми воопшто не известуваа за неговото присуство на јавни настани, посочуваат аналитичарите.

Брутална – Ким Кардашијан повторно стана русокоса, па се облече како секси каубојка

Убавина и Здравје - 22.05.2020

Американската секс-бомба Ким Кардашијан повторно го запали Инстаграм. Имено, познатата старлета стана русокоса, а потоа ги воодушеви своите фанови со нов сет на провокативни фотографии. Овој пат Ким позираше како секси каубојка.

Не издржа и повторно се разголе, Ким Кардашијан како секси каубојка (фото)

Хитпортал - 22.05.2020

Отако ја започна врската со Кание познатата старлета и ријалити ѕвезда Ким Кардажијан тотално го промени стилот на облекување, од куси и тесни здолништа со широки тренерки и дуксеви. Но очигледно од ова и дошло преку глава па старлетата решила дека ...

Аналитичарите збунети заради исчезнувањето на Ким Џонг-ун

Репортер - 22.05.2020

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун многу ретко се појавуваше во јавноста во минатите два месеци, а во последните три недели државните медиуми воопшто не известувале за неговото присуство на јавни настани, укажуваат аналитичарите.

Двете сестри ги полудеа машките фанови: Ким и Кајли во провокативна долна облека! (ФОТО)

Курир - 22.05.2020

Американската ријалити ѕвезда и претприемачка Ким Кардашијан (39) и нејзината млада сестра и најмлада милјардерка на светот, Кајли Џенер (22) ги воодушевија фановите ширум светот со нови секси фотографии кои ги објавија на социјалните мрежи.

Родман открива тајна на Северна Кореја: „Ако оваа жена се појави на ТВ знаете дека нешто не е во ред“

Република - 23.05.2020

Легендарниот кошаркар Денис Родман изминативе години изгради необично пријателство со севернокорejcкиот лидер Ким Joнг Ун. Во јавноста се појавија шпекулации дека лидерот на Северна Кореја не ја преживеал опepaциjaта на срцето, а Денис Родман има ...