TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никако да почне реконтрукција на Универзалната сала

24 Вести - 30.03.2023

Реконструкцијата на Универзалната Сала е соочена со многубројни проблеми, поради несоодветното планирање и прокетирање. Градоначалничката Данела Арсовска денеска соопшти дека можеби ова е причината зошто денеска на денешната седница оваа иницијатива ...

Советниците не ѝ ја отстапија Универзална на Владата – за ВМРО-ДПМНЕ тоа би било пораз, Левица не сака тоа да го направи во пресрет на избори

360 степени

Иницијативата на СДСМ за Универзална сала не помина на Советот на Град Скопје

Канал5

Универзална сала го чепна политичкиот „нерв“ на советниците, не и ја даваат салата на Владата една година пред избори

Слободен Печат

Отфрлена идејата да се отстапи реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Скопје инфо

Шанса да продолжи реконструкцијата: Советниците треба да се согласат Владата да ја преземе Универзална сала

Слободен Печат

Советниците утре треба да се согласат Владата да ја преземе Универзална сала

Скопје инфо

24Инфо Фактор 24 Вести Скопје1 Канал5 Независен Мета Р.С.Европа

Советниците не ја отстапија Универзална сала на Министерството за култура

Сител - 30.03.2023

Град Скопје не и дозволи на Владата да ја догради Универзална. Иницијативата на СДСМ беше одбиена оти за неа зелено светло дадоа само 15 советници. На гласањето му претходеше тензична атмосфера со акцент на партиските препукувања.

УНИВЕРЗАЛНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ПРОПАЃА: Советниците не изгласаа да ја предадат на Владата!

Фактор

Арсовска: Како градоначалник ниту можам ниту сакам да ја донесам одлуката за отстапување на Универзалната сала на Владата

360 степени

Арсовска: Ниту можам ниту сакам да донесам одлука за отстапување на Универзалната, тоа ќе го направи Советот

Макфакс

Арсовска за отстапувањето на Универзална сала: Тоа не е одлука која јас ниту можам ниту сакам да ја направам

Локално

Арсовска: Ниту можам ниту сакам да донесам одлука за отстапување на Универзална, тоа ќе го направи Советот

24Инфо

Одлука за Владата да ја доправи Универзална не може да се донесе денеска

Независен

MTM Република Точка 24 Вести

Советот на Град Скопје не ѝ ја отстапи Универзална сала на Владата

24Инфо - 30.03.2023

Советниците на Советот на Град Скопје на денешната 27. седница не ја усвоија иницијативата за времено отстапување на корисничкото право на објектот на Универзална сала од Град Скопје на Владата, односно на Министерството за култура.

Советот на Град Скопје не го усвои отстапувањето на Универзална сала

Република

Универзална скапува, А Арсовска вели дека како градоначалничка не може да донесе одлука да се предаде на Владата

Сакам да кажам

Судбината на Универзалната сала во рацете на советниците на ВМРО-ДПМНЕ

CivilMedia

Судбината на Универзалната сала во рацете на советниците на ВМРО-ДПМНЕ

Frontline

Судбината на Универзалната сала во рацете на советниците на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ

Советот на Град Скопје не го усвои отстапувањето на Универзална сала

Локално

Frontline Кајгана 4NEWS Курир ТВ21 еМагазин MakPress +инфо

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Канал5 - 30.03.2023

Локалната власт во град Скопје е неспособна и за една и пол година нема реализирано ниту еден проект. Проектот за реконструкција на Универзална сала е закочен целосно.. Без разлика дали станува збор за лични хирови на Арсовска или на шпицниот ...

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Centar

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата, 30.03.2023

Вести плус

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Сител

(Видео) Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ѝ ја отстапат реконструкцијата на Универзалната сала на Владата

Макфакс

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

24Инфо

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Press24

Frontline MTM Либертас Во Центар МКД