TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп и неговите деца ќе мора да сведочат за семејната компанија, Трамп за процесот вели дека е „лов на вештерки“

MakPress - 10.08.2022

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговите две полнолетни деца би требало да сведочат во граѓанската истрага што њујоршкиот јавен обвинител ја води во врска со семејниот бизнис на Трамп.

Трамп ќе сведочи по обвинувањата за затајување данок

Телма

Трамп и неговите деца ќе мора да сведочат за семејната компанија, Трамп за процесот вели дека е „лов на вештерки“

А1 On

Трамп и неговите деца ќе мора да сведочат за семејната компанија

Канал5

ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА ЌЕ СВЕДОЧАТ ЗА СЕМЕЈНИОТ БИЗНИС „Ова е банана република“

+инфо

Трамп и неговите деца ќе мора да сведочат за семејната компанија, Трамп за процесот вели дека е „лов на вештерки“

Курир

Трамп и неговите деца ќе мора да сведочат за семејната компанија, Трамп за процесот вели дека е „лов на вештерки“

Либертас

Опсервер Слободен Печат Независен 24Инфо Во Центар

Може ли истрагата против Трамп да го спречи повторно да се кандидира за претседател?

Кумановски м. - 10.08.2022

Драматичниот претрес на агентите на Федералното истражно биро (ФБИ) на домот на Доналд Трамп во Флорида во понеделникот означи ненадејна ескалација во истрагите против поранешниот американски претседател и покрена нови правни прашања кои, теоретски, ...

Пелоси за претресот кај Трамп: Никој не е над законот

Независен

ФБИ го тресеше домот на Доналд Трамп на Флорида

Канал5

Агенти на ФБИ упаднаа во домот на Доналд Трамп

Сител

ФБИ упадна кај Трамп, овации меѓу хејтерите

Оff.net

Не е јасно што пронашле агентите на ФБИ за време на претресот кај Трамп

Глас на Америка

ФБИ упадна на имот на Трамп, земале тајни документи (ВИДЕО)

МКД

Независен Р.С.Европа Локално Deutsche Welle Сакам да кажам Н.Македонија Репортер Кумановски м.

Домот на Доналд Трамп во Мар-а-Лаго беше претресен од ФБИ. Погледнете како изгледа внатре

Независен - 09.08.2022

САД – Доналд Трамп се пресели од Белата куќа во уште поголема куќа, резиденцијата на Мар-а-Лаго на Флорида. Мар-а-Лаго, или „Зимска бела куќа“ е на 22-то место на ранг-листата на најголеми куќи во САД, со 5.800 квадратни метри, додека Белата куќа во ...

Трамп тврди дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот дом на Флорида

А1 On

Бајден не знаел за акцијата на ФБИ кај Трамп

Кумановски м.

Трамп тврди дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот дом на Флорида

Бизнис Вести

Трамп тврди дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот дом на Флорида

Опсервер

Трамп тврди дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот дом на Флорида

24Инфо

Трамп тврди дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот дом на Флорида

Независен

Курир 24 Вести Слободен Печат +инфо Фокус Нетпрес 360 степени Frontline