TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По теркот на BMW и Mercedes: FIAT Fastback Concept / ВИДЕО

Додај Гас - 08.11.2018

FIAT Fastback Concept спаѓа во категорија на возила како што се BMW X6 и GLE Coupe Mercedes Fiat салонот за автомобили во Сао Паоло, на публиката и претстави концепт од својот прв купе-кросовер чија производствена верзија треба да се појави во 2020 ...

Fiat Fastback со нов SUV концепт во Бразил

Авто Плус - 08.11.2018

Елегантниот концеп наречен Fiat Fastback дебетираше во Сан Паоло Со цел да ги прошири своите SUV придонеси на бразилскиот пазар, Fiat го претстави својот нов SUV концепт на Интернационалното мото шоу во Сан Паоло, со што ја покажа својата визија за ...

Во чекор со германските „тешкаши“, Фиат претстави купе-кросовер концепт (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 08.11.2018

Фиат фастбек концепт спаѓа во истиот простор меѓу стандардните категории каде што се заглавени БМВ Х6 или мерцедес ГЛЕ купе. Италијанската компанија на автомобилскиот саем во Сао Паоло на публиката ѝ ја претстави концептната верзија на својот прв ...

Ако доаѓа од Италија, тогаш мора да изгледа прекрасно: Погледнете го „амбициозниот“ концепт на Фиат

Точка - 07.11.2018

Фиат на Саемот за автомобили во бразилски Сао Паоло го претстави “Fastback”концепт кој што би можел да се најде во сериско производство веќе во 2020-та година. Иако е јасно дека станува збор за кросовер концепт, линиите на моделот кој што изгледа ...

FIAT претстави купе-кросовер (видео)

Денар - 07.11.2018

FIAT на саемот за автомобили во Сао Паоло претстави концептна верзија на својот прв купе-кросовер кој во сериска верзија би требало да се појави во 2020-та година. Концептот „Fastback“ со предниот дел потсетува на пикапот „FIAT Toro“, кој ...