TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за скопјанец кој претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Макфакс - 12.01.2018

Полицијата до Основното јавно обвинителство во Скопје поднела кривична пријава против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, едно „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна ...

Кривична пријава за скопјанец за разбојништво и тешка кражба...

Н.Македонија - 12.01.2018

Кривична пријава за скопјанец за разбојништво и тешка кражба СВР Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот скопјанец Д.М., осомничен за кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ кои ги извршил ...

Фатен крадецот што ограби скопјанка во влез

МКД - 12.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против 35-годишниот Д.М. од Скопје, поради основи на сомнение дека извршил две кривични дела, едно разбојништво предвидено и казниво по ...

Кривична пријава за скопјанец за разбојништво и тешка кражба

Алсат-М - 12.01.2018

СВР Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот скопјанец Д.М., осомничен за кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ кои ги извршил во новогодишната ноќ, со кои се стекнал со противправна ...

Кривична пријава за скопјанец кој претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Вечер - 12.01.2018

Полицијата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство во Скопје против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, едно „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна ...

Скопјанец признал дека во новогодишната ноќ извршил кражби

+инфо - 12.01.2018

Тој нападнал и ограбил жена и скршил стакло од паркирано возила за да изврши кражба. риесет и пет годишниот скопјанец Д.М. заработи кривична пријава за разбојништво и за тешка кражба кои ги извршил во новогодишната ноќ, со кои се стекнал со ...

Кривична пријава за скопјанец кој претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Скопје инфо - 12.01.2018

Полицијата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство во Скопје против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, едно „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна ...

Кривична пријава за скопјанец за разбојништво и тешка кражба

Канал5 - 12.01.2018

СВР Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот скопјанец Д.М., осомничен за кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ кои ги извршил во новогодишната ноќ, со кои се стекнал со противправна ...

Кривична пријава за скопјанец кој претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Точка - 12.01.2018

Полицијата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство во Скопје против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, едно „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна ...

Скопјанец претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Фокус - 12.01.2018

Триесет и петгодишен скопјанец е осомничен за кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ кои ги извршил во новогодишната ноќ, со кои се стекнал со противправна имотна корист од околу 38.000 денари, информираа од МВР.

Кривична пријава за скопјанец кој претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Sky - 12.01.2018

Полицијата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство во Скопје против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, едно „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна ...

Скопјанец претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

Локално - 12.01.2018

Триесет и петгодишен скопјанец е осомничен за кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ кои ги извршил во новогодишната ноќ, со кои се стекнал со противправна имотна корист од околу 38.000 денари, информираа од МВР.

Кривична пријава за скопјанец кој претепал и ограбил девојка за новогодишната ноќ

А1 On - 12.01.2018

Полицијата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство во Скопје против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, едно „разбојништво“ и едно кривично дело „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна ...

Приведен разбојник од Скопје

Слободен Печат - 12.01.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против лицето Д.М. (35) од Скопје, поради основи на сомнение дека извршил две кривични дела, едно “разбојништво“ предвидено и казниво ...