TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кириос соопшти дека нема да игра на УС Опен и не пропушти да го „пецне“ Ѓоковиќ

МКД - 02.08.2020

Ник Кириос се повлекува од УС Опен поради пандемијата на коронавирус, контроверзниот Австралијанец исто така реши уште еднаш да го „пецне" Новак Ѓоковиќ и тенисерите кои настапија на „Адрија тур".

Кирјос не игра на САД опен, пак му е виновен Ѓоковиќ (Видео)

Спортманија - 02.08.2020

Австралиецот со грчко потекло очигледно има проблем со Балканот и тенисерите што потекнуваат од Регионот Ник Кирјос со видео-порака објави дека нема да игра на Отвореното првенство на САД во Њујорк, а повторно го обивини Новак Ѓоковиќ за ...

Пред првиот ВТА турнир од март, позитивна една тенисерка

Макфакс - 02.08.2020

Една тенисерка пријавена за игра на Палермо опен имала позитивен тест на корона вирусот и се повлекла од турнирот, потврдија организаторите на првиот ВТА турнир од почетокот на март. ВТА турнејата потврди дека тенисерката нема симптоми, но дека ќе ...

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Кајгана - 02.08.2020

Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП во видео обраќање ја објасни својата одлука да не игра на Грен слем турнирот во Њујорк поради ризикот од инфекција со COVID-19. Претходно оваа недела Ешли Барти, исто така од Австралија, лидер во рангот кај ...

Кирјос го откажа настапот на УС Опен и повтоно го пецна Ѓоковиќ

Слободен Печат - 02.08.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос одлучи да не игра на грен слем турнирот во Њујорк. Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот често велеше дека е против организирањена големите турнири. УС Опен треба да започне 31.

Кирјос се откажа од УС Опен и ги осуди „оние кои играат по масите“

SportMedia - 02.08.2020

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос, уште еднаш ја разбрани тениската јавност откако се откажа од настапот на УС Опен, и им порача на сите дека колективното здравје треба да биде поважно од индивидуалните успеси и играња.

Кирјос се откажа од УС Опен, и не пропушти да го „пецне“ Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Екипа - 02.08.2020

Австралискиот тенисер со грчко потекло Ник Кирјос уште еднаш го „пецна“ српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Кирјос за време на целата вондредна ситуација поради пандемијата на коронавирусот се обидуваше да им објасни на луѓето дека животот е најважен, ...

Ник Кириос откажа учество на УС Опен (видео)

Опсервер - 02.08.2020

Њујорк, 2 август 2020 () – Австралиецот Ник Кириос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот ...

Досаден е: Кирјос се откажа од Ју-Ес Опен, па ги нападна Ѓоковиќ и колегите!

СуперСпорт - 02.08.2020

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им соопшти на организаторите на Ју-Ес Опен дека се откажал од учеството на турнирот. Кирјос годинава нема да игра на еден од најголемите турнири во свет, а вели дека донел таква одлука за да ги ...

Кирјос се повлече од Њујорк поради корона вирусот, па го нападна Ѓоковиќ!

Макфакс - 02.08.2020

Австралиската тениска ѕвезд, Ник Кирјос се повлече од САД опен, велејќи дека ја прави одлуката поради почитување на неговите сонародници и огромниот број на Американци кои се позитивни на КОВИД-19, пред да ја искористи шансата и да го нападне Новак ...

Бугарка позитивна на ковид-19, но ВТА Палермо ќе се одржи според планот

Gol.mk - 01.08.2020

По долгата пауза, во понеделник се очекува рестартот и во тенисот со ВТА турнирот во Палермо. Иако сè уште не е започнато натпреварувањето, на прелиминарното тестирање е забележан првиот случај на коронавирус меѓу тенисерките.

ВТА турнир во Палермо: Позитивен тест на коронавирус уште на стартот на квалификациите

Дерби - 01.08.2020

Тенискиот турнир во Палермо го означување враќањето на ВТА серијата по долгата пауза поради коронавирусот, но токму КОВИД-19 им создаде голем проблем на организаторите уште на самиот старт.

ВТА турнирот во Палермо се уште не е почнат, а веќе ја имаме првата тенисерка со Ковид19

Спортклуб - 01.08.2020

Во понеделник по повеќемесечна пауза треба да почне тениската сезона во ВТА, од градот Палермо. Турнирот не е ни почнат, а веќе една учесничка е заразена со коронавирус. Организаторите не соопштија за која тенисерка станува збор, но медиумите тврдат ...

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Опсервер - 01.08.2020

Мадрид, 1 август 2020 () – Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“. Оваа одлука доби поддршка од претставникот на локалното ...

Мастерсот во Мадрид ќе биде најнова „жртва“ на Ковид-19?

Sport 1 - 01.08.2020

Здравствените организации во Шпанија го советуваа раководството на Мастерсот во Мадрид да не го организираат турнирот следниот месец поради зголемениот број на заболени од коронавирус. Мастерсот е закажан да се одржи од 12 до 20 септември и тој ...

Професионалниот тенис враќа во Палермо

Курир - 01.08.2020

Првиот професионален тениски турнир по пауза од повеќе од четири месеци ќе започне денес во Палермо, каде попладнево ќе започнат квалификациите за женска конкуренција во главниот град на Сицилија.

Професионалниот тенис враќа во Палермо

А1 On - 01.08.2020

Првиот професионален тениски турнир по пауза од повеќе од четири месеци ќе започне денес во Палермо, каде попладнево ќе започнат квалификациите за женска конкуренција во главниот град на Сицилија.

Професионалниот тенис враќа во Палермо

MakPress - 01.08.2020

Првиот професионален тениски турнир по пауза од повеќе од четири месеци ќе започне денес во Палермо, каде попладнево ќе започнат квалификациите за женска конкуренција во главниот град на Сицилија.

Професионалниот тенис враќа во Палермо

Sport M - 01.08.2020

Палермо, 1 август 2020 (МИА) – Првиот професионален тениски турнир по пауза од повеќе од четири месеци ќе започне денес во Палермо, каде попладнево ќе започнат квалификациите за женска конкуренција во главниот град на Сицилија.

Професионалниот тенис се враќа во Палермо

Вечер Прес - 01.08.2020

Првиот професионален тениски турнир по пауза од повеќе од четири месеци ќе започне денес во Палермо, каде попладнево ќе започнат квалификациите за женска конкуренција во главниот град на Сицилија.

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Курир - 01.08.2020

Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“. Оваа одлука доби поддршка од претставникот на локалното Министерство за здравство Антонио ...

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Sport M - 01.08.2020

Мадрид, 1 август 2020 (МИА) – Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“.

Кирјос се откажа од Ју-Ес Опен, па ги нападна Ѓоковиќ и колегите!

Спортски - 02.08.2020

Контроверзниот австралиски тенисер со грчко потекло, Ник Кирјос им соопшти на организаторите на Ју-Ес Опен дека се откажал од учеството на турнирот. Кирјос годинава нема да игра на еден од најголемите турнири во свет, а вели дека донел таква одлука ...

Ник Кириос откажа учество на УС Опен (видео)

Либертас - 02.08.2020

Австралиецот Ник Кириос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот во Њујорк поради ризикот од ...

ВИДЕО: Кирjос откажа учество на УС Опен

Курир - 02.08.2020

Австралиецот Ник Кирjос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот во Њујорк поради ризикот од ...

Ник Кириос откажа учество на УС Опен

+инфо - 02.08.2020

Австралиецот Ник Кириос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот во Њујорк поради ризикот од ...

Професионалниот тенис враќа во Палермо

Опсервер - 01.08.2020

Палермо, 1 август 2020 () – Првиот професионален тениски турнир по пауза од повеќе од четири месеци ќе започне денес во Палермо, каде попладнево ќе започнат квалификациите за женска конкуренција во главниот град на Сицилија.

По САД и во Европа удар за тенисот, пред откажување е еден Мастерс

Слободен Печат - 01.08.2020

Состојбата со пандемијата на коронавирусот засега го одложи турнирот во Вашингтон, а се заканува да одложи и турнири во Европа. Рестартот на тениската сезона доби голем удар со откажувањето на турнирот во Вашингтон, додека се погласни се најавите ...

Мастерсот во Мадрид нема да се одржи!?

СуперСпорт - 01.08.2020

Мастерсот во Мадрид требаше да биде одлично загревање за Ролан Гарос, но ситуацијата се искомплицира. Тој беше планиран да се одржи на 13септември, веднаш по Ју-ес Опен. Шпанските медиуми пишуваат дека властите во Мадрид објавиле дека ситуацијата со ...

Кирјиос ја продолжи војната со Чориќ: Се прашувам дали таа кикиритката во мозокот ти пораснала

Gol.mk - 31.07.2020

Војната на социјалните мрежи меѓу Борна Чориќ и Ник Кирјиос не застанува, откако овој пат коментар пристигна од Австралија. Откако хрватскиот тенисер на Твитер го праша Кирјиос дали „испил уште неколку чаши“, очекувано, одговорот пристигна многу ...

Мареј: Голем дел од тенисерите од самиот врв нема да играат на УС опен

Екипа - 31.07.2020

Британскиот тенисер Енди Мареј очекува дека одреден број на тенисери од самиот врв во машка и женска конкуренција нема да бидат дел од УС опен. Првата тенисерка во светот, Австралијката Ешли Барти го откажа учеството на американскиот грен-слем.