TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан не изненади со елеганцијатa

Попара - 12.10.2018

Гламурозно издание во стилот на Кардашијан. На претставувањето на Tiffany Blue Book колекцијата, Ким Кардашијан се појави во гламурозно издание како холивудска дива. Медиумите веднаш забележаа дека за овој настан дополнително се “здебелила” со ...

Модна утка на прекрасната манекенка: Кендал Џенер не требала да се појави вака облечена!

Убавина и Здравје - 12.10.2018

Иако сè што ќе облече Кендал станува тренд, дали ќе се случи истото и со оваа комбинација? Секогаш нè воодушевува со својот атрактивен изглед, па затоа не знаеме што и’ се случило сега за да облече чевли кои требало да останат закопани во 90-тите ...

Кајли Џенер го напушта реалното шоу: Ќе му се посвети на бебето

Локално - 11.10.2018

Кајли Џенер, најмладата и најуспешната Кардашијан, нема да биде дел од реалното шоу ” Keeping up with the Kardashians ” од следната сезона. Убавицата одлучи целосно да и се посвети на линијата за козметика која што и донесе една милијарда долари и ...

Ким Кардашијан е најопасната личност на Интернет

Вистина.мк - 11.10.2018

Според најновите истражувања, Ким Кардашијан Вест е најопасното име кое можете да го пребарате на ...

Кортни Кардашијан изгледа исто како и пред 25 години

Убавина и Здравје - 10.10.2018

За неа времето како да застанало Најстарата сестра од кланот Кардашијан-Џенер , за многумина е најзгодна во ...