TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трактор се преврте и смачка маж

Слободен Печат - 13.06.2018

Починал маж откако му се преметнал тракторот, пренесува српски „Курир”. Станува збор за 73-годишниот Љ.Д. од селото Влашки дол кај Жабар. Според првичните информации, тој го возел тракторот на локален пат, кога тракторот излетал од патот и се ...

Видео: Спектакуларна трка на руски трактористи

Руска реч - 13.06.2018

Трактористи од сите краишта на Русија се собираат во мај во Ростов на Дон за да ја покажат својата умешност на Бизон Трек Шоуто! ...