TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Помпео: Народот на Венецуела го кажа своето

Глас на Америка - 15.04.2019

Државниот секретар на САД е на турнеја во Јужна Америка, а кризата во Венецуела е меѓу главните теми на разговорите Асунсион, Парагвај - На прашањето на новинарот на Гласот на Америка, Гизел Тобиас како да им се објасни на венецуелскиот народ кој е ...

Канада воведе дополнителни санкции за Владата на Мадуро

24Инфо - 15.04.2019

Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Кристи Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и ...

Венецуелскиот шеф на дипломатија тврди дека Вашингтон ја користи Колумбија за евтини претстави против Каракас

Макфакс - 15.04.2019

Министерот за надворешни работи на Венецуела, Хорхе Ареаца, го обвини американскиот државен секретар Мајк Помпео за користење на тензиите на границата со Колумбија за привкелување публицитет како дел од кампањата против Каракас, пренесува РТ.

Помпео, имитирајќи го Реган, му порача на Мадуро да ја пушти хуманитарната помош (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео имитираше говор на поранешниот претседател на САД Роналд Реган, одржан при уривањето на Берлинскиот ѕид, и му се обрати на венецуелскиот претседател Николас Мадуро.

Кина ја осуди критиката на Мајк Помпео како клевета

Макфакс - 15.04.2019

Кина денеска ја осуди како „клевета” критиката на американскиот државен секретар на САД, Мајк Помпео, во однос на политиката на Пекинг кон Латинска Америка, тврдејќи дека овие земји наскоро ќе видат кој им е „вистински пријател”.

Помпео: Ќе ги искористиме сите средства за Мадуро да одговара за своите дела

Макфакс - 15.04.2019

САД ќе ги употребат сите можни економски и политички средства кои ги имаат на располагање, со цел венецуелскиот претседател, Николас Мадуро да одговара за кризата во својата земја, што јасно ќе им даде до знаење на Куба и Русија дека ќе ја платат ...

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

Локално - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Мадуро ги повика луѓето да ја одбранат Венецуела

Локално - 15.04.2019

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро испрати барање до Уставотворното собрание за приклучување на припадниците на националната милиција во редовите на боливарските вооружени сили . За време на пренос на неговиот говор во Твитер, шефот на ...

Помпео – Нема сомнеж за иранско финансиско присуство во Јужна Америка

Р.С.Европа - 14.04.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека „нема сомнеж“ за иранското финансиско присуство во Јужна Америка и оти Техеран останува глобална закана. „Иранските пари остануваат во Јужна Америка и се користат за малигни цели, за поддршка на ...

Канада воведе дополнителни санкции за Владата на Мадуро

А1 On - 15.04.2019

Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Кристи Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и ...

Венецуелскиот шеф на дипломатија тврди дека Вашингтон ја користи Колумбија за евтини претстави против Каракас

24Инфо - 15.04.2019

Министерот за надворешни работи на Венецуела, Хорхе Ареаца, го обвини американскиот државен секретар Мајк Помпео за користење на тензиите на границата со Колумбија за привкелување публицитет како дел од кампањата против Каракас, пренесува РТ.

Кина ја осуди критиката на Мајк Помпео како клевета

24Инфо - 15.04.2019

Кина денеска ја осуди како „клевета” критиката на американскиот државен секретар на САД, Мајк Помпео, во однос на политиката на Пекинг кон Латинска Америка, тврдејќи дека овие земји наскоро ќе видат кој им е „вистински пријател”.

Помпео: Ќе ги искористиме сите средства за Мадуро да одговара за своите дела

Точка - 15.04.2019

САД ќе ги употребат сите можни економски и политички средства кои ги имаат на располагање, со цел венецуелскиот претседател, Николас Мадуро да одговара за кризата во својата земја, што јасно ќе им даде до знаење на Куба и Русија дека ќе ја платат ...

За да се казни Мадуро, Помпео рече оти ќе се искористат сите средства

+инфо - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Канада воведе дополнителни санкции за Владата на Мадуро

Сител - 15.04.2019

Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Кристи Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и ...

Венецуелскиот шеф на дипломатија тврди дека Вашингтон ја користи Колумбија за евтини претстави против Каракас

Centar - 15.04.2019

Министерот за надворешни работи на Венецуела, Хорхе Ареаца, го обвини американскиот државен секретар, Мајк Помпео, за користење на тензиите на границата со Колумбија за привлекување публицитет како дел од кампањата против Каракас, пренесува РТ.

Кина ја осуди критиката на Мајк Помпео како клевета

Точка - 15.04.2019

Кина денеска ја осуди како „клевета” критиката на американскиот државен секретар на САД, Мајк Помпео, во однос на политиката на Пекинг кон Латинска Америка тврдејќи дека овие земји наскоро ќе видат кој им е „вистински пријател”.

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

Опсервер - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Канада воведе дополнителни санкции за Владата на Мадуро

MakPress - 16.04.2019

Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Кристи Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и ...

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

А1 On - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Канада воведе дополнителни санкции за Владата на Мадуро

Опсервер - 16.04.2019

Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Кристи Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и ...

Помпео: Ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

24Инфо - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД, Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Канада воведе дополнителни санкции за Владата на Мадуро

Локално - 16.04.2019

Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Кристи Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и ...

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

ММС - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата – изјави државниот секретар на САД, Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Канада со дополнителни санкции против луѓе блиски на Мадуро

Канал5 - 16.04.2019

Канада воведе дополнителни санкции за владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро. Сега се опфатени 43 високи претставници. Шефицата на канадската дипломатија Фриленд изјави дека меѓу 43 венецуелски високи претставници има и регионални ...

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

24 Вести - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Мадуро под притисок: Нови санкции од Канада

Слободен Печат - 16.04.2019

Канада веќе има воведено санкции за 70 граѓани во Венецуела поврзани со Владата на Мадуро. Канада денеска воведе дополнителни санкции за Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, со што се опфатени 43 високи претставници.

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

1tv - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.

Помпео најави дека ќе се искористат сите можни средства за да се казни Мадуро

MakPress - 15.04.2019

Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демократијата, изјави државниот секретар на САД Мајк Помпео на крајот од својата тридневна јужноамериканска турнеја.