TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп во свој стил: Осум години ме прашувате иста работа, можете ли да ми кажете…

Дерби - 08.12.2023

Ливерпул има највисоки цели во оваа сезона, а за да се остварат истите потребни се сите играчи на располагање со оглед на многуте натпревари, жестоката конкуренција. Меѓутоа тоа не е возможно, играчите се повредуваат, некои полесно, некои потешко со ...

Клоп објасни зошто нема да купи нов дефанзивец во јануари, па го повика Ливерпул да покаже класа со Матип

24Фудбал - 08.12.2023

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека не планира да ангажира нов дефанзивец во јануари за да го надополни отсуството на повредениот Жоел Матип, и го повика раководстото на клубот да покаже класа и да му понуди нов договор на дефанзивецот.

„Црвените“ утре сигурно без МекАлистер, Алисон има шанси да застане на голот

SportSport - 08.12.2023

Играчот од средниот ред на Ливерпул, Алексис МекАлистер, речиси сигурно ќе го пропушти утрешното гостување кај Кристал Палас, откако заработи повреда за време на неделниот дуел со Шефилд Јунајтед.

Клоп: Сакам Матип да го продолжи договорот, клубот да покаже класа

Екипа - 08.12.2023

Играчот на Ливерпул, Жоел Матип ќе паузира до крајот на сезоната откако ги скина лигаментите на коленото. Стоперот можно е да заврши со играње за „црвените“, ако се има во предвид дека неговиот договор истекува на лето 2024 година, а веќе е загубен ...

Клоп најде замена за Матип во Бундеслигата?

Sport 1 - 08.12.2023

Ливерпул е еден од кандидатите за титулата во Премиерлигата оваа сезона, но тренерот Јиген Клоп се соочи со неочекувани проблеми откако се повреди Жоел Матип и ќе паузира до крајот на сезоната.

Позната примарната трансфер цел на Клоп

Спортски - 08.12.2023

Приоритет на Ливерпул во зимскиот преоден рок ќе биде засилување на одбраната, особено после повредата на Жоел Матип. Англиските медиуми тврдат дека Германецот веќе го избрал фудбалерот по кој ќе биде примарна трансфер цел во јануари.

Клоп повторно ќе купува од Бундес-лигата

МакФудбал - 08.12.2023

Дефанзивецот на Волфсбург, Максенс Лакроа, од менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, е назначен како потенцијална замена за Жоел Матип, кој заработи сериозна повреда на коленото и најверојатно нема да игра до крајот на оваа сезона.

Клоп избрал бундеслигашки фудбалер како замена за Матип

Дерби - 08.12.2023

Повредата на Жоел Матип носи императив за Ливерпул и Јирген Клоп за засилување на одбраната во јануари, а англиските медиуми тврдат дека Германецот веќе го избрал фудбалерот по кој ќе тргне во зимскиот преоден рок.

Клоп кон новинарите: “Може да ми кажете кој клуб продава топ стопер?“

Спортманија - 08.12.2023

Екипата на Ливерпул во јануарскиот преоден рок нема да ја засилува одбраната, потврди Јирген Клоп на прес-конференцијата со новинарите пред натпреварот со Кристал палас. Шпекулациите се појавија откако се појави опасност стоперот Жоел Матип го ...

Клоп забележа бек на Волфсбург како замена за Матип

SportSport - 08.12.2023

Дефанзивецот на Волфсбург, Максенс Лакроа е на списокот на менаџерот на Ливерпул како потенцијална замена за Жоел Матип, кој има тешка повреда на коленото и најверојатно нема да игра повеќе оваа сезона.

Добра вест за Ливерпул: Алисон Бекер се врати на тренинзите на „црвените“

МакФудбал - 08.12.2023

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, се врати на тренинзите на тимот. Тој и понатаму е под знак прашалник за утрешниот натпревар против Кристал Палас, откри тренерот на „црвените“, Јирген Клоп.

Заврши сезоната за дефанзивецот на Ливерпул, Жоел Матип

Спортклуб - 07.12.2023

Жоел Матип (32), центархалфот на Ливерпул, најверојатно ќе го пропушти остатокот од сезоната. Менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп потврди дека дефанзивецот се здобил со сериозна повреда на коленото на мечот против Фулам (4:3) на стадионот „Енфилд“.

За еден фудбалер на Ливерпул заврши сезоната!

СуперСпорт - 07.12.2023

Ливерпул славеше со 2-0 против Шефилд јунајтед, но тренерот Јирген Клоп по натпреварот доби лоша вест, а тоа е дека Жоел Матип се повредил. Матип го повредил коленото поради кое ќе паузира до крајот на сезоната.

Голем проблем за Клоп: Крај на сезоната за дефанзивецот

Екипа - 07.12.2023

Ливерпул рутински славеше на гостувањето против Шефилд Јунајтед со 0-2, но Јирген Клоп по мечот ја соопшти лошата вест за „црвените“, Жоел Матип има тешка повреда на коленото поради која искусниот дефанзивец речиси сигурно ќе биде „во аут“ до крајот ...

Ливерпул во добра форма, ама проблемите продолжуваат: Заврши сезоната за Матип!?

Sport 1 - 07.12.2023

Екипата на Ливерпул ја продолжи потерата по лидерот Арсенал и остана на два бода негатива по синоќешниот триумф против Шефилд Јунајтед, но Јирген Клоп и натаму се соочува со големи проблеми со повредени играчи.

Удар за Ливерпул, заврши сезоната за Матип!

24Фудбал - 07.12.2023

Централниот дефанзивец на Ливерпул, Џоел Матим ги повреди лигаментите на коленото поради што за него оваа сезона е завршена. Јирген Клоп потврди дека Матип повреда на лигаментите на коленото, а тоа значи дека го очекува долга пауза.

Нов удар за Ливерпул, заврши сезоната за Жоел Матип

МакФудбал - 07.12.2023

Жоел Матип го одигра последниот натпревар за тимот на Ливерпул оваа сезона. Менаџерот Јирген Клоп откри дека дефанзивецот ги скинал вкрстените лигаменти на коленото што значи дека ќе биде надвор од теренот до крајот на сезоната.

Клоп потврдил: Ливерпул остана без важен фудбалер до крајот на сезоната

Дерби - 06.12.2023

Ливерпул денеска оствари победа над Шефилд Јунајтед и останува блиску до лидерот Арсенал, но фановите се разочарани поради информацијата која ја објави менаџерот Јирген Клоп. Задоволството од освоените бодови е засенето од веста дека Жоел Матип ги ...

Клоп во голем проблем: Крај на сезоната за одличниот дефанзивец!

Спортски - 07.12.2023

Ливерпул славеше со 2-0 против Шефилд јунајтед, но тренерот Јирген Клоп по натпреварот доби лоша вест, а тоа е дека Жоел Матип се повредил. Матип го повредил коленото поради кое ќе паузира до крајот на сезоната.