TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев за Бгнес: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

24 Вести - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Македонија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Канал5 - 23.07.2019

Договорот за пријателство со Бугарија стави крај на системот кој ги труеше односите меѓу двете земји – вели премиерот Заев во интервју за БГНЕС. Историските факти според него во врска со заедничката историја се јасни, и од нив како што вели нема ...

Заев за БГНЕС: Комисијата да не заборава дека имаме Договор според кој споделуваме заедничка историја

365 - 23.07.2019

Многу работи се променети во позитивна насока во овие две години од потпишувањето на Договорот за пријателство и добрососедство со Бугарија. Толку краток период, а толку многу е постигнато, вели премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската ...

Заев: Борисов не ме повика за Камчев

Макфакс - 23.07.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев“, изјави премиерот, Зоран Заев во интервју за „БГНЕС“. Запрашан за случајот „Рекет“ и информациите дека Софија наводно побарала Камчев за биде ...

Обезбедивме 580 милиони евра за железничката пруга од Куманово до бугарската граница, вели Заев

Мета - 23.07.2019

Во интервју за бугарската приватна новинска агенција „БГНЕС“, македонскиот премиер Зоран Заев порача дека пругата од Куманово до бугарската граница би требало да биде пуштена во употреба најдоцна до 2025 година, а за изградбата на третата фаза, од ...

Борисов не ме побарал за Камчев, добрососедството го градиме, имаме поддршка и нема враќање назад!

Локално - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двет земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Бојко Борисов не ме повика за Орце Камчев

еМагазин - 23.07.2019

Прашан за сучајот „Рекет“ и објавените инфрмации во медиумите дека Софија наводно бара да биде заштитен бизнисменот Орце Камчев кој е под истрага, премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС тврди дека такво нешто нема.

Заев за БГНЕС: Комисијата да не заборава дека имаме договор според кој споделуваме заедничка историја

Република - 23.07.2019

Многу работи се променети во позитивна насока во овие две години од потпишувањето на Договорот за пријателство и добрососедство со Бугарија. Толку краток период, а толку многу е постигнато, вели премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската ...

Заев: Борисов не ме повика за Камчев

Точка - 23.07.2019

„Бугарскиот премиер Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев“, изјави премиерот, Зоран Заев во интервју за „БГНЕС“. Запрашан за случајот „Рекет“ и информациите дека Софија наводно побарала Камчев да биде ...

Заев: Обезбедивме 580 милиони евра за железничката пруга од Куманово преку Кр.Паланка до бугарската граница

iPortal - 23.07.2019

Во интервју за бугарската приватна новинска агенција „БГНЕС“, македонскиот премиер Зоран Заев порача дека пругата од Куманово до бугарската граница би требало да биде пуштена во употреба најдоцна до 2025 година, а за изградбата на третата фаза, од ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Сител - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Борисов не ме повика за Камчев, кој е под истрага – тој е европски премиер

Либертас - 23.07.2019

Прашан за сучајот „Рекет“ и објавените инфрмации во медиумите дека Софија наводно бара да биде заштитен бизнисменот Орце Камчев кој е под истрага, премиерот Зоран Заев во интервју за БГНЕС тврди дека такво нешто нема.

Заев: Борисов не ме повика за Камчев

Centar - 23.07.2019

„Бугарскиот премиер Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев“, изјави премиерот, Зоран Заев во интервју за „БГНЕС“. Запрашан за случајот „Рекет“ и информациите дека Софија наводно побарала Камчев да биде ...

Заев: Обезбедивме 580 милиони евра за железничката пруга од Куманово преку Кр.Паланка до бугарската граница

Либертас - 23.07.2019

Во интервју за бугарската приватна новинска агенција „БГНЕС“, македонскиот премиер Зоран Заев порача дека пругата од Куманово до бугарската граница би требало да биде пуштена во употреба најдоцна до 2025 година, а за изградбата на третата фаза, од ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

1tv - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Борисов не го викнал Заев за да разговараат за Камчев, тврди премиерот

Скопје1 - 23.07.2019

Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто, бидејќи тој е европски премиер и го почитува владеењето на правото, изјави премиерот, Зоран Заев, во интервју за ...

Обезбедени 580 милиони евра за железничката пруга Куманово – Крива Паланка

Кумановски м. - 24.07.2019

Железничката пруга од Куманово до бугарската граница би требало да биде пуштена во употреба до 2025 година, рече премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската новинска агенција „БГНЕС“. Како што изјавил, за изградбата на третата фаза ќе бидат ...

Заев: Борисов не ме повика да разговараме за Орце Камчев, тој е европски премиер

Press24 - 23.07.2019

Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто, бидејќи тој е европски премиер и го почитува владеењето на правото, изјави премиерот, Зоран Заев, во интервју за ...

Заев: Борисов не ме повика за Камчев, тој е европски премиер

А1 On - 23.07.2019

Премиерот Зоран Заев прашан за случајот „Рекет“ и објавените инфрмации во медиумите дека Софија наводно бара да биде заштитен бизнисменот Орце Камчев кој е под истрага, тврди дека такво нешто нема.

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Вечер - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Македонија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Борисов не ургирал за Камчев, тој е европски премиер

24Инфо - 23.07.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската БГНЕС ги негира објавените информации во медиумите дека Софија наводно бара да биде заштитен бизнисменот Орце Камчев. -Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Независен - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

(ВИДЕО) Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

А1 On - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев за БГНЕС: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

24Инфо - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев во интервју за БГНЕС: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Либертас - 23.07.2019

– Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и ...

Заев: Борисов не ме повика да разговараме за Орце Камчев, тој е европски премиер

Фокус - 23.07.2019

Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто, бидејќи тој е европски премиер и го почитува владеењето на правото, изјави премиерот, Зоран Заев, во интервју за ...

Заев: Борисов ме нема повикано да разговараме за Камчев

Република - 23.07.2019

Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто, бидејќи тој е европски премиер и го почитува владеењето на правото, изјави премиерот, Зоран Заев, во интервју за ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Бриф - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Борисов не ме повика да разговараме за Орце Камчев, тој е европски премиер

PressingTV - 23.07.2019

„Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто, бидејќи тој е европски премиер и го почитува владеењето на правото“.

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Телма - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Борисов не ме повика да разговараме за Орце Камчев, тој е европски премиер

Слободен Печат - 23.07.2019

Тој во интервјуто, меѓу другото, истакнува и дека коридорот 8 конечно треба да се реализира, а пред се пругата што ќе ги поврзува Скопје и Софија. Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Нова ТВ - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

ЗАЕВ ЗА БГНЕС: Со Бојко Борисов ги охрабруваме историчарите да ја завршат работата и нема враќање назад

Денешен - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за С. Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од тоа ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

CivilMedia - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Борисов не ме повика за Камчев, тој е европски премиер

+инфо - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

ММС - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев за БГНЕС: Нема да патуваме низ дупки до Софија

Фактор - 23.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев за бугарската БГНЕС истакна дека многу работи се променија во позитивна насока од последните две години од потпишувањето на Договорот за добрососедство со Бугарија.

Заев: Со Бојко Борисов ги охрабруваме историчарите да ја завршат работата

PressingTV - 23.07.2019

„Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за С. Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од тоа ...

Заев: Борисов не ме побара за Орце Камчев

MakPress - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев тврди дека Борисов не барал заштита за Орце Камчев

Сител - 23.07.2019

Премиерот Заев тврди дека Софија не барала заштита за Орце Камчев. -Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто, бидејќи тој е европски премиер и го почитува ...

Заев: Јас и Борисов сме европски политичари

Магазин - 23.07.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската БГНЕС вели дека Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Макеоднија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји.

Заев: Борисов не барал заштита за Камчев, не би си дозволил такво нешто

МКД - 23.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Македонија и за Бугарија и стави крај на еден систем кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска нашата заедничка историја се јасни и од ...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Н.Македонија - 24.07.2019

Договорот за пријателство и добрососедство донесе многу позитивни придобивки за Северна Македонија и за Бугарија и стави крај на еден систем, кој ги труеше односите меѓу двете земји. Историските факти во врска со нашата заедничка историја се јасни и ...