TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Рекет“, сведочење на Агапи Дика од Меѓународниот сојуз на Боки 13

Алсат-М - 20.09.2019

Повеќе од два часа Агапи Дика во обвинителството за организиран криминал одговараше на прашања поврзани со случајот „Рекет“. Дика е претседателка на Собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13.

Азманов: Боки 13 ме уценуваше со документи кои тврдеше дека ги добил од СЈО

Нова ТВ - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов кој два часа даваше исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал рече дека дал дополнение на исказот и дека „многу работи се поврзани со „Инсајдер“ медиумски проект на 1тв, од кој беше емитувана само една ...

Азманов: Најавата за емисијата „Инсајдер“ беше безобразна, таков безубразлук невиден

Press24 - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов оцени дека аферата „Рекет” преставува „несреќен случај“, во кој некогашниот директор на 1ТВ, Бојан Јовановски, се обидел да ја искористи моќта на медиумот, да уценува и изнудува пари.

Случајот „Азманов“ беше предупредување за „Рекет“

Призма - 20.09.2019

Пред очи на целата јавност се одигра епизода слична на аферата „Рекет“ Конфликтот меѓу Бојан Јовановски – Боки и бизнисменот Зоран Азманов, што во јануари го проследивме на малите екрани, веројатно беше предупредување за аферата „Рекет“ чии воведни ...

Случај „Рекет“- Дика и Азманов на распит во обвинителството

Р.С.Европа - 20.09.2019

Во обвинителството за организиран криминал и корупција денеска продолжија исказите на лица чии имиња се поврзуваат со случајот „Рекет“. Агапи Дика од Меѓународниот сојуз и бизнисменот Зоран Азманов со часови даваа исказ во обвинителството.

Нема трага од 2 и пол милиони евра, од „Рекет“ остана гарнитурата на Катица од 5.000 евра

Сакам да кажам - 20.09.2019

Агапи Дика, сестра на поранешната членка на Судскиот совет, сегашна апелациона судијка Мери Дика – Георгиевска, денеска беше сослушана како сведок во истрагата за „Рекет“. Беше повикана како претседателка на невладината организација на притворениот ...

Азманов: Јовановски ме уценуваше со документи од СЈО и Финансиска полиција

Р.С.Европа - 20.09.2019

“Рекет” е несреќен случај, во кој Боки 13-ка се обидел да ја искористи моќта на медиумот, да уценува и изнудува пари, изјави денеска бизнисменот Зоран Азманов, по давањето дополнителен исказ во Јавното обвинителство.

(Видео) Бизнисменот Азманов го дополни исказот за случајот “Рекет”

Телма - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов го нарече “Рекет” несреќен случај, во кој Боки 13-ка се обидел да ја искористи моќта на медиумот, да уценува и изнудува пари.Тој денеска во обвинителството го дополни својот исказ и потврди дека Бојан Јовановски му се ...

Продолжуваат распитите за случајот „Рекет”, Агапи Дика и Зоран Азманов повикани во обвинителството

Канал5 - 20.09.2019

Со засилено темпо во Обвинителството за организиран криминал и корупција продолжува истрагата за случајот Рекет. Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Агапи Дика два и пол часа сведочеше пред обвинителката Вилма Русковска.

Азманов го дополни исказот за случајот „Рекет“

Нетпрес - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов оцени дека аферата „Рекет” преставува „несреќен случај“, во кој шоуменот и директор на телевиијата 1ТВ, Бојан Јовановски, попознат како Боки 13-ка, се обидел да ја искористи моќта на медиумот, да уценува и изнудува пари.

Претседателката на Собранието на невладината на Боки 13 не знае каде завршија парите

МКД - 20.09.2019

Агапи Дика, претседателката на Собранието на невладината организација Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13 денеска два часа даваше исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал за случајот „Рекет" .

Бизнисменот Азманов дава исказ за „Рекет“

Нова ТВ - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да даде исказ за случајот „Рекет“. Азманов само кажа дека е на повикан од Обвинителството и дека не доаѓа по сопствено барање.

Дика: Не знам каде завршија парите од Меѓународниот Сојуз

24 Вести - 20.09.2019

Претседателката на Собранието на Меѓународниот Сојуз Агапи Дика скоро два часа даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. На новинарско прашање дали знае дека Боки 13 работел незаконски Агапи само кратко одговори ...

Агапи Дика два и пол часа сведочеше за „Рекет“

Нетпрес - 20.09.2019

Претседателката на собранието на невладината на Бојан Јовановски „Боки 13“, Агапи Дика, изјави дека не знае каде завршиле парите уплаќани на сметката на Меѓународниот сојуз откако два ипол часа даваше исказ во петокот во Обвинителството за гонење на ...

Дика не знае каде завршиле парите кои бизнисмените ги уплаќале во Меѓународниот сојуз

Фокус - 20.09.2019

По повеќе од два часа распит за случајот „Рекет“, Агапи Дика, пред малку излезе од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Таа за да ги заобиколи новинарските екипи излезе на третиот излез од зградата, но дел од новинарите и ...

Два и пол часа Агапи Дика сведочеше за Рекет

Сител - 20.09.2019

Заврши распитот на Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Агапи Дика. Два и пол часа се задржа во салата за распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Дика не знае каде се парите уплаќани на Меѓународен сојуз на Боки 13

Р.С.Европа - 20.09.2019

Претседателката на Собранието на организацијата Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски - Боки 13, по распитот за случајот „Рекет“ изјави дека не знае каде се парите што бизнисмени ги уплаќале на Меѓународен сојуз.

Агапи Дика два и пол часа беше на распит за „Рекет“

+инфо - 20.09.2019

Два и пол часа траеше распитот на Агапи Дика, претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Боки 13-ка. Таа не сакаше да одговара на новинарските прашња. Рече само „Истрагата ќе покаже“.

Претседателката на Собранието на Меѓународен сојуз на Боки 13 не знае каде завршиле парите кои бизнисмени ги уплаќале ...

еМагазин - 20.09.2019

Претседателката на Собранието на Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски (Боки 13), Агапи Дика , по денешниот распит во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција за случајот “Рекет“, изјави дека не знае каде се парите кои бизнисмени ги ...

Дика: Не знам каде завршија парите од Меѓународниот сојуз

Нова ТВ - 20.09.2019

Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз Агапи Дика два часа даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. На излегување таа се обиде да ги избегне новинарите и излезе од задниот излез на Обвинителството за ...

Во два дена на распит четворица сведоци за "Рекет"

Сител - 20.09.2019

Во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција во тек е распит на претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Агапи Дика. Во 10 часот утринава почна распитот на Дика а на влез во обвинителството, таа изјави дека ...

Боки 13 му се заканувал на Азманов со документи од СЈО

Expres - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов вели дека Бојан Јовановски – Боки 13 му се заканувал со објавување документи од СЈО и Финансовата полиција. Азманов денеска во Обвинителството го дополнил својот исказ во врска со заканата од страна на Јовановски преку, ...

Зоран Азманов и Агапи Дика денес на распит за „Рекет“

МКД - 20.09.2019

Зоран Азманов и Агапи Дика денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да дадат исказ во врска со истрагата за случајот „Рекет". Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, ...

Продавачка од Пјер Карден сведочела за шопингот на Боки 13

Фокус - 20.09.2019

Утрово во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција исказ дала и продавачка од луксузната продавница на Пјер Гарден, а за потребите на истрагата за „Рекет“. Сомневањата на обвинителството се дека осомничениот Бојан Јовановски ...

Дика не знае каде завршија парите од Меѓународниот сојуз

Независен - 20.09.2019

Претседателката на Собранието на организацијата Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13 Агапи Дика по повеќе од два часа распит за случајот „Рекет“ изјави дека не знае каде се парите што бизнисмени ги уплаќале на Меѓународен сојуз.

Обвинителството истражува дали Боки 13 парите од „Рекет“ ги трошел за мебел Пјер Карден

Нова ТВ - 20.09.2019

Утринава на распит во Обвинителството била повикана и продавачка во Пјер Карден. Таа била повикана за случајот „Рекет“, а во врска со сомневањата дека Бојан Јовановски купувал мебел од оваа елитна продавница.

ВИДЕО Азманов на распит за „Рекет“: Дојдов по покана на обвинителството

Фокус - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да даде исказ за случајот „Рекет“. Тој не сакаше да даде изјава за медиумите, коментирајќи дека доцни, и треба да влезе, а изјавата ...

(видео) Агапи Дика, претседател на Собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13, дава исказ во обвинителството

Телма - 20.09.2019

Агапи Дика во 10 часот дојде како сведок во Обвинителството за организиран криминал која што е претседател на Собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13. На прашањата на Телма рече дека не знае за 700-те илјади евра кои што од пензионерката ...

Агапи Дика и Азманов повикани за исказ во ЈО

Алсат-М - 20.09.2019

Бизнисменот Зоран Азманов и претседатеката на Собранието на организацијата Меѓународен сојуз, Агапи Дика, денеска во Основното јавно обвинителство треба да дадат исказ во врска со истрагата за случајот „Рекет“.

Азманов и Дика ќе даваат исказ за „Рекет“

Deutsche Welle - 20.09.2019

Истрагата за „Рекет“ интензивно тече: искази пред Обвинителството даваат бизнисмени и претставници на невладината организација на Бојан Јовановски. Зоран Азманов и Агапи Дика денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Претседателката на невладината на Боки 13 не знаела дека тој работи нешто незаконско

360 степени - 20.09.2019

Претседателката на Собранието на невладината организација на Боки 13, Меѓународен сојуз Скопје, Агапи Дика се обиде да избегне соочување и со јавноста откако два часа даваше исказ кај обвинителката за случајот „Рекет“, Вилма Русковска Дика излезе од ...

Претседателката на Меѓународниот Сојуз на распит за „Рекет“

24 Вести - 20.09.2019

Агапи Дика претседател на Меѓународниот Сојуз на Боки 13, а наводно и потписник на одредена документација денеска беше на распит во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, за случајот „Рекет“.

Агапи Дика дојде кај Русковска на распит за „Рекет“

Фокус - 20.09.2019

Агапи Дика, пред малку пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што е повиката на распит за случајот „Рекет. Таа е претседател на Меѓународниот сојуз на Боки 13, а наводно и потписник на одредена документација.

Продавачката на Пјер Карден на распит - каде завршија парите на Бојан Јовановски од случајот „Рекет“?

Точка - 20.09.2019

Во Обвинитеството за организиран криминал и корупција во тек е распитот на сведоците за случајот „Рекет“ во кој главен осомничен е Бојан Јовановски - Боки 13. Во распитот кој е во тек повикана била и продавачката од продавницата Пјер Карден за да се ...

И продавачка на сведочење кај Русковска за „Рекет“

365 - 20.09.2019

Од 10 часот утрово, во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција на распит се појави Агапи Дика – претседателката на собранието на невладината на Боки 13 – „Меѓународен сојуз“.

Агапи Дика на распит за „Рекет“ во Обвинителството за организиран криминал

Нова ТВ - 20.09.2019

Претседатеката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Агапи Дика пред малку влезе во Обвинителството за организиран криминал каде е повикана да даде исказ за случајот Рекет.

Азманов пристигна на распит за „Рекет“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 20.09.2019

Бизнисменот е сопственик на градежната компанија „Настел“. Бизнисменот Зоран Азманов пристигна за распит во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.

Дика не знаела дали Боки 13 правел криминал

Слободен Печат - 20.09.2019

Заврши исказот на Агапи Дика во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Таа беше испрашувана од шефицата на Обвинителството, Вилма Русковска. – Истрагата ќе покаже, кусо изјави Дика, по завршувањето на распитот.

Продавачка на „Пјер Карден“ повикана на распит за „Рекет“

Фактор - 20.09.2019

Продавачка на луксузната продавница на „Пјер Карден“, каде што Бојан Јовановски бил клиент, била повикана денес претпладне на распит за случајот „Рекет“, објави Фокус. Вработената сведочела за потребите на истрагата, а Обвинителството се ...

Нови искази во Обвинителството за случајот „Рекет“

Академик - 20.09.2019

Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, Агапи Дика, и бизнисменот Зоран Азманов, кој јавно посочи дека бил жртва на изнудување, денеска ќе дадат искази во Јавното обвинителство.

Денеска за „Рекет“ сведочат неколку лица, меѓу кои и бизнисменот Азманов

ТВ21 - 20.09.2019

Во Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција, за случајот „Рекет“ денеска сведочат неколку лица, меѓу кои продавачката на брендот „Пјер Карден“ каде купувал Боки 13.

Агапи Дика од Меѓународниот сојуз на Боки 13 дава исказ за „Рекет“

+инфо - 20.09.2019

Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13, Агапи Дика, во моментов дава исказ за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Претседателката на Меѓународниот сојуз на распит во Обвинителството за организиран криминал

ММС - 20.09.2019

Претседателката на Собранието на Меѓународниот сојуз, Агапи Дика денеска дојде во Обвинителството за организиран криминал да даде исказ во врска со случајот „Рекет”. Во Обвинителството се очекува денеска да сведочи и бизнисменот Зоран Азманов.

Агапи Дика на распит за „Рекет“

Н.Македонија - 20.09.2019

Претседателката на невладината организација Меѓународниот сојуз, Агапи Дика, предмалку пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што е повикана на распит за случајот „Рекет“.

Азманов ќе сведочи за „Рекет“ по Дика

Слободен Печат - 20.09.2019

Бизнисменот е сопственик на градежната компанија „Настел“. Бизнисменот Зоран Азманов е повикан денеска да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.

Ни претседателката на „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13 не знае каде завршувале парите

Expres - 20.09.2019

На новинарско прашање дали знае каде завршиле парите кои биле уплатени на сметка на Меѓународниот сојуз, на Боки 13, Агапи Дика која денес даваше исказ во Обвинителството, само кратко одговори – „не“.

Дика на распит за „Рекет“ кај Русковска

Слободен Печат - 20.09.2019

На распит во обвинителството вчера била и финансискиот раководител и координатор во Меѓународниот сојуз, Јованка Кухар. Претседателката на Собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13, Агапи Дика пристигна во Обвинителството за ...

Азманов и Агапи Дика денес на распит за „Рекет“

24Инфо - 20.09.2019

Зоран Азманов и Агапи Дика денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да дадат исказ во врска со истрагата за случајот „Рекет“.Агапи Дика, пред малку пристигна во Обвинителството.

Претседателката на Меѓународниот сојуз, Дика и бизнисменот Азманов на распит за „Рекет“

еМагазин - 20.09.2019

На распит за случајот „Рекет“ во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција денеска е Агапи Дика , претседателката на невладината организација Меѓународниот сојуз, на првоосомничениот во случајот, Бојан Јовановски .

Претседателката на невладината на Боки 13 не знае каде завршиле парите од Меѓународниот сојуз

Република - 20.09.2019

Агапи Дика Претседателката на Собранието на невладината организација на Бојан Јовановски познат уште како Боки 13 не знае каде завршиле парите од Меѓународен сојуз Скопје. Дика денеска даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал и ...