TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец излета во провалија кај Стража

Пулс24 - 23.05.2020

Скопјанец на возраст од 53 години загина на пат кон превојот Стража излетувајќи во провалија. МВР информираше дека на завчера на пат кон превојот, во близина на гостиварското село Сретково, со„ауди А6“ управувал од 53-годишникот.

Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

Макфакс - 23.05.2020

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража. Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат кон превојот, во гостиварското село Сретково, авомобил „ауди А6“ управуван од 53-годишникот излетал од ...

Со автомобил паднал во бездна: Почина скопјанец, познат неговиот идентитет

Курир - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско, патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

Трагедија кај Стража: Маж загинал откако со автомобил паднал во бездна

Press24 - 23.05.2020

Скопјанец загинал откако автомобилот со кој управувал излетал од коловозот и паднал во бездна. -На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во село Сретково,гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од ...

Почина возач на патот кон Стража, автомобилот паднал во бездна

Gostivarpress.mk - 23.05.2020

Педесет и тригодишник почина во сообраќајна несреќа што се случила на пат кон превојот Стража, во селото Сретково. Како што информира МВР, патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од 53 годишниот Ј.Г.

Загина скопјанец откако со автомобилот паднал во бездна на патот кон Стража

Нетпрес - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско, патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

Почина скопјанец кој со автомобил паднал во бездна

Сител - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

Кај Стража со возило паднал во бездна длабока 100 метри и починал

МКД - 23.05.2020

Ј.Г. (53) од Скопје вчера починал откако на патот кон превојот „Стража“ во село Сретково, Гостиварско, со патничко моторно возило „ауди А6“ излетал од коловозот и паднал во бездна длабока околу 100 метри.

Скопјанец починал по пад во бездна во близина на превојот ,,Стража”

Канал5 - 23.05.2020

Скопјанец загинал кога со автомобил Ауди А6 паднал во бездна длабока 100 метри во близина на превојот Стража. На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково,гостиварско патничко моторно возило “Aуди А6“ со скопски регистарски ознаки ...

Скопјанец почина откако возилото паднало во бездна длабока 100м

iPortal - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково,гостиварско патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри при што ...

Почина скопјанец кој со автомобил паднал во бездна

Република - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

Почина возач по пад во бездна длабока 100 метри на пат кон Стража

А1 On - 23.05.2020

Вчера на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково,гостиварско патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри при што возачот починал ...

Со „ауди“ паднал во бездна од 100 метри и починал

+инфо - 23.05.2020

Почина скопјанец откако вчера со автомобил се превртел во бездна на пат ко превојот Стража. – На пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.

Скопјанец со автомобил паднал во бездна

Локално - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

Со автомобил паднал во бездна: Почина скопјанец, познат неговиот идентитет

Скопје инфо - 23.05.2020

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско, патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

Скопјанец трагично загина откако со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

Фокус - 23.05.2020

Жител на Скопје трагично го загуби животот откако со автомобилот паднал во бездна длабока 100 метри кај превојот „Стража“, информираат од МВР. „На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско патничко моторно возило „ауди ...

Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

24Инфо - 23.05.2020

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража. Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат кон превојот, во гостиварското село Сретково, авомобил „ауди А6“ управуван од 53-годишникот излетал од ...

Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока 100 метри

Н.Македонија - 23.05.2020

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража. Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат кон превојот, во гостиварското село Сретково, авомобил „ауди А6“ управуван од 53-годишникот излетал од ...