TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо не сака повеќе војна со Конте: Крај на приказната!

Gol.mk - 13.01.2018

Вербалната војна меѓу Жозе Мурињо и Антонио Конте ги одбележи последните неколку недели на Островот, а Португалецот смета дека е дојдено време да се стави крај на истата. Иако Конте изјави дека никогаш нема да го заборави она што го рече Мурињо за ...

Гвардиола го фати Мурињо на спиење: „Граѓаните“ испратија понуда за Бразилец!

Sport 1 - 13.01.2018

Лидерот во Премиерлигата, Манчестер Сити тргна да го ангажира фудбалерот на Шахтјор, Фред. Бразилецот привлече голем интерес на гигантите од Манчестер, а најновите информации се дека Гвардиола го направил првиот конкретен чекор со понуда од 45 ...

Конте откри дали ќе остане во Челзи

Стандард - 13.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте не сакаше да каже дали ќе остане во клубот за Лондон подолг временски период. Италијанецот не ја исклучува можноста да го напушти англискиот шампион на крајот од оваа сезона. „Сѐ е можно.

Мурињо не сака повеќе караници: Крај на приказната!

СуперСпорт - 13.01.2018

Вербалната војна помеѓу Конте и Мурињо беше актуелна во последните недели на Островот, а тренерот на Јунајтед смета дека дошло време да заврши тоа. Иако Конте изјави дека нема да заборави што зборувал Мурињо за него, сепак Португалецот не сака да ...

Десет интересни работи кои не сте ги знаеле за Венгер (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Арсен Венгер е еден од најпочитуваните и најзначајни тренери во светот на фудбалот, стратег кој повеќе од две децении е на чело на премиерлигашот Арсенал, тим со кој мината година ја обнови соработката за уште две години.

Мурињо се огласи за конфликтот со Конте, но и за ситуацијата со Алексис Санчез

Спортклуб - 12.01.2018

Лукавиот Жозе Мурињо почувствува дека е момент да се повлече од вербалната војна со Антонио Конте. Двајцата менаџери во последните недели преку медиумите, воглавно на официјалните прес-конференции, вербално се препукуваа и навредуваа.

Конте НЕ негира заминување: Можно е!

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте не негираше дека можно е на крајот на сезоната да го напушти „Стенфорд Бриџ“, изјавувајќи дека во фудбалот се е можно. Шпекулациите за иднината на Италијанецот не стивнуваат, па денес англиските медиуми објавија ...

Челси и дефинитивно може да остане без Конте

Дерби - 12.01.2018

Италијанскиот стратег, Антонио Конте не ја отфрла можноста по крајот на оваа сезона да го напушти тимот на Челси со кого лани ја освои титулата во Премиер лигата. Оваа информација веќа ја објави „Дејли Меил“ кој посочи дека „сините“ веќе пикирале ...

Пеп Гвардиола добива одлични вести!

Спортски - 12.01.2018

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола добива одлични вести. Менаџерот на Манчестер Сити разговарал со докторот на кого му беше доверено лекувањето на Габриел Хесус и во таа прилика му беше соопштено дека Бразилецот ќе биде спремен да се врати на ...

Гвардиола продолжува да пишува историја во Премиер лигата

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за тренер на месецот во Премиер лигата и тоа рекорден четврти пат по ред. Каталонскиот стратег е прв во историјата на Премиер лигата кој успеал да биде избран за најдобар четири пати по ...

Одлуката е донесена, Конте го напушта Челзи – ова се можните наследници!

Спортски - 12.01.2018

Иднината на Антонио Конте не клупата на Челзи веќе подолго време е предмет на шпекулации, а англиските медиуми тврдат дека Италијанецот веќе донел конечна одлука. Имено, Конте на крајот на лето сигурно ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“, без оглед со ...

Гвардиола собори уште еден рекорд: Четврти пат по ред најдобар во Премиер лигата!

Спортклуб - 12.01.2018

Пеп Гвардиола конечно го „скоцка“ Манчестер Сити по свој вкус, доведе играчи какви што му требаат и кои знае како да ги искористи, а за тоа не жалеше пари, оние кои останаа во тимот се целосно препородени, па „Граѓаните“ газат во Премиер лигата и ...

Гвардиола со историско достигнување во Премиер Лигата

Стандард - 12.01.2018

Пеп Гвардиола беше прогласен за менаџер на Премиер лигата во декември. Со тоа, тренерот на Манчестер Сити забележа историско достигнување во англиската фудбалска елита. 46-годишниот Шпанец е првиот специјалист кој ја освојува наградата во четири ...

Рекордерот Гвардиола: Четврта награда во низа за најдобар тренер на месецот

Екипа - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за најдобар стратег за месец декември во Премиер – лигата, и стана првиот менаџер кој ја освоил оваа награда четири месеци во низа.

По 21 година Арсен Венгер заминува од Арсенал – Ова е неговиот наследник! (фото)

Турлитава - 12.01.2018

Францускиот стратег Арсен Венгер би можел да си замине уште на крајот од оваа сезона од тимот на Арсенал. Веќе се и името на наследникот на Арсен Венгер на кормилото на лондонскиот клуб. Станува збор за звучно име од тренерските води кои има ...

Ова се двете опции за Јувентус, доколку Алегри замине!

Спортски - 12.01.2018

Иако Масимилијано Алегри има договор до 2021 година во случај да ја прифати понудата од Англија, Јувентус смета дека двајца кандидати се идеални за негови наследници. После информациите дека Алегри би можел да седне на клупата на Челзи на крајот од ...

Адио за Алегри: Старата дама има две алтернативи!

Sport 1 - 12.01.2018

Се повеќе се зборува за заминувањето на италијанскиот тренер Масимилијано Алегри во Арсенал, а во случај тој да се согласи да замине во Англија, тогаш Јувентус има само два тренери како опција.

Алегри може да замине: Јувентус подготвува негова замена!

СуперСпорт - 12.01.2018

Јувентус сеуште е во дилема за нов тренер на клубот, затоа што Алегри најверојатно ќе замине во Англија, поточно во Лондон. По информацијата дека Алегри ќе го превземе Челси на крајот на сезоната, медиумите се занимаваат со негов наследник, а се ...

Конте го напушта Челзи на крајот од сезоната?

Стандард - 12.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте најверојатно ќе го напушти „Стемфорд Бриџ“ по крајот на сезоната и на раководството на клубот ќе му се наложи да си бара нов тренер, тврди „Дејли Мејл“. Иако тој има сѐ уште актуелен договор, проценил дека е време ...

ЛОНДОН ПОВИКУВА: Доаѓаат Анчелоти и Алегри

SportMedia - 11.01.2018

Доаѓаат од Италија, едниот има работни обврски во овој момент, другиот е на подолг „годишен одмор". А „Кориере дело спорт" на својата насловна страна вели дека „Лондон повикува", а како илустрација на повикот е поставена заедничка фотографија на ...

Рајт удри по Венгер: Луѓето ни се смеат, мора да…

Дерби - 11.01.2018

Екипата на Арсенал иако во поголемиот дел беше во подредена улога успеа да извлече поволен резултат (0-0) на гостувањето кај Челси во првиот меч од полуфиналето на англискиот Лига Куп, меѓутоа без разлика на тоа легендата на клубот Иан Рајт испрати ...

За Конте има само две опции кога ќе си замине од Челси

Дерби - 11.01.2018

Не е тајна дека иднината на Антонио Конте во Челси е неизвесна и италијанскиот тренер може да ги напушти „сините“ уште претстојното лето. Според „Кориере дело Спорт“, сопственикот на Челси Роман Абрамович веќе има донесено одлука и му оставил уште ...

Капело со совет до Конте: Откажи се, никој не го победил Мурињо!

Спортклуб - 11.01.2018

“Кловн”, “сенилен старец”, “мал човек”, “местач” – со такви епитети се честеа Жозе Мурињо и Антонио Конте последните денови во вербалната војна која ја забавуваше англиската, но и европската фудбалска јавност.

Абрамович го сака Алегри за нов „командант“ на „Стемфорд бриџ“

Екипа - 11.01.2018

Челси е многу далеку од одбрана на шампионската титула во Премиер – лигата, а тоа најверојатно ќе значи и крај за Антонио Конте на кормилото на клубот од „Стемфорд бриџ“ по завршувањето на оваа сезона.

Италијанска инвазија на Лондон: Анчелоти и Алегри во Премиер лигата

Кајгана - 11.01.2018

Римскиот весник Corriere dello Sport ги стави на насловна Анчелоти и Алегри, а под нив стоеше насловот „Лондон повикува“. Според весникот, Анчелоти веќе се договорил со Арсенал за потпишување на четиригодишен договор вреден 40 милиони евра.

Kапело за „војната“ меѓу Конте и Мурињо: Еден од нив направи голема грешка

Дерби - 11.01.2018

Легендарниот италијански тренер Фабио Капело имаше инѕтервју за „Скај Спорт“ во кое што, меѓу другото, ја искоментира и војната на зборови меѓу тренерот на Челси Антонио Конте и неговиот колега од Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо.

Венгер ова лето заминува во историјата, Арсенал веќе ја договорил неговата замена

Gol.mk - 11.01.2018

Човекот кој пред неколку седмици испиша историја во Премиер лигата, Арсен Венгер, најверојатно својата богата менаџерска кариера во Арсенал ќе ја заврши по крајот на оваа сезона. Британските медиуми шпекулираат дека Французинот нема до крај да го ...

„London calling“: Алегри и Анчелоти ги преземаат лондонските гиганти

Спортски - 11.01.2018

Еминентниот „Кориере дело Спорт“ истакнува дека од летово Карло Анчелоти и Масимилиано Алегри ќе бидат ѕвезди на преодниот рок и дека ќе се преселат во Лондон. Според весникот, поранешниот тренер на Јувентус, Милан, Челзи, ПСЖ, Реал и Баерн, Карло ...

Се ближи крајот на ерата на Венгер - познат новиот тренер на Арсенал?

Sport 1 - 11.01.2018

Трофејниот италијански стратег Карло Анчелоти би можел по крајот на оваа сезона да го замени Арсен Венгер на клупата на Арсенал. Според италијанските медиуми, Анчелоти начелно постигнал договор со лондонскиот клуб за висината на платата од десет ...

„Газета дело Спорт“: Анчелоти се согласи да го смени Венгер

Стандард - 11.01.2018

Ерата „Арсен Венгер“ е близу до својот крај. Според „Газета дело Спорт“, ова е последната сезона на Французинот на „Емирати“, иако минатото лето тој повторно потпиша за две години. Според авторитетното италијанско издание, Карло Анчелоти веќе дал ...

Челси и дефинитивно може да остане без Конте

Точка - 12.01.2018

Италијанскиот стратег, Антонио Конте не ја отфрла можноста по крајот на оваа сезона да го напушти тимот на Челси со кого лани ја освои титулата во Премиер лигата. Оваа информација веќа ја објави „Дејли Меил“ кој посочи дека „сините“ веќе пикирале ...

Гвардиола четири месеци по ред е тренер на месецот во Премиер лигата

Шеталиште - 13.01.2018

Пеп Гвардиола беше прогласен за менаџер на Премиер лигата во декември. 46-годишниот Шпанец е првиот специјалист кој ја освојува наградата во четири последователни месеци. Тој беше назначен за менаџер бр.1 во септември, октомври и ноември.

Конте заминува од Челзи на крајот од сезоната

Шеталиште - 12.01.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте најверојатно ќе го напушти „Стемфорд Бриџ“ по крајот на сезоната и на раководството на клубот ќе му се наложи да си бара нов тренер, тврди „Дејли Мејл“. Иако тој има сѐ уште актуелен договор, проценил дека е време ...

Рајт удри по Венгер: Луѓето ни се смеат, мора да…

Точка - 11.01.2018

Екипата на Арсенал иако во поголемиот дел беше во подредена улога успеа да извлече поволен резултат (0-0) на гостувањето кај Челси во првиот меч од полуфиналето на англискиот Лига Куп, меѓутоа без разлика на тоа легендата на клубот Иан Рајт испрати ...

„London calling“: Алегри и Анчелоти ги преземаат лондонските гиганти

Таратур - 11.01.2018

Еминентниот „Кориере дело Спорт“ истакнува дека од летово Карло Анчелоти и Масимилиано Алегри ќе бидат ѕвезди на преодниот рок и дека ќе се преселат во Лондон. Според весникот, поранешниот тренер на Јувентус, Милан, Челзи, ПСЖ, Реал и Баерн, Карло ...

Анчелоти и Алегри ги преземаат лондонските премиерлигаши

Шеталиште - 11.01.2018

Италијанските тренери ќе бидат први ѕвезди во летниот преоден рок, најавуваат медиумите на Апенинскиот Полуостров. Влијателниот „Кориере дело Спорт“ истакнува дека од летово Карло Анчелоти и Масимилијано Алегри ќе станат жители на Лондон.