TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украинското барање за забрзан влез во НАТО е повик Алијансата да војува против Русија, вели руски политичар

Фокус - 30.09.2022

Барањето за забрзан прием на Украина во НАТО, поднесено од украинскиот претседател Володимир Зеленски, звучи како покана до Алијансата да влезе во директен вооружен конфликт со Русија, оцени денеска претседателот на меѓународниот комитет на руската ...

Според руски политичар, украинското барање за забрзан влез во НАТО е повик Алијансата да војува против Русија

Либертас

Според руски политичар, украинското барање за забрзан влез во НАТО е повик Алијансата да војува против Русија

Опсервер

Украина официјално поднесе барање за членство во НАТО

Канал5 - 30.09.2022

Украина официјално поднесе барање за членство во НАТО. Украинскиот претседател Володимир Зеленски го коментираше овој потег. „Ние сме веќе де факто сојузници. Де факто, веќе докажавме компатибилност со стандардите на Алијансата.

Украина официјално поднесе барање за членство во НАТО

Локално

Украина поднесе барање за влез во НАТО по брза постапка

Вечер Прес

Украина поднесе барање за членство во НАТО

Независен

Зеленски: Подготвени сме за дијалог, но со друг претседател на Русија

Макфакс - 30.09.2022

Во Украина денеска се одржа итен состанок на Советот за национална безбедност, а претседателот на Украина, Володимир Зеленски по состанокот најави дека зајакнувањето на Украина и протерувањето на окупаторите од нејзината територија е единствениот ...

Зеленски: Подготвени сме за дијалог, но не со Путин

А1 On

Зеленски: Подготвени сме за разговори, но со друг претседател на Русија

Press24

Зеленски свика итен состанок на Советот за безбедност во пресрет на руската анексија

360 степени - 30.09.2022

Секретарот на Советот за безбедност, Олексеј Данилов, како што пишува Ројтерс, зборувајќи за украинската телевизија „1+1“, рекол дека на денешниот итен состанок ќе бидат донесени важни и фундаментални одлуки за Украина, не давајќи никакво ...

Киев свика итен состанок на шефовите на безбедносните служби, се очекуваат важни одлуки

Нетпрес

Зеленски свика итна седница на Советот за национална безбедност

А1 On

Зеленски свика итна седница на Советот за национална безбедност

24Инфо

Зеленски свика итна седница на Советот за национална безбедност, не кажува што е причината

Слободен Печат

Зеленски свика за утре итна седница на Советот за национална безбедност

Вечер Прес

Зеленски свика итна седница на Советот за национална безбедност

MakPress

Алсат-М Zoom