TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овој човек е БРУКА: Зарем е вест дека Кике добил отказ!? Покетино или Чави на клупата на Барса!

SportMedia - 15.08.2020

Кике Сетиен. Тој е тренерот кој со црни букви се запиша во историјата на Барселона. Тој го водеше тимот кој загуби со историски 2:8 и тоа во четвртфинале во ЛШ. Тоа е човекот кој и ја донесе најголемата бламажа, најголемата БРУКА во вековната ...

Навивачи на Барселона се обиделе физички да го нападнат Сетиен

Sport 1 - 15.08.2020

После понижувачкиот пораз на Барселона со 2-8 од Баерн Минхен синоќа, малку фалело да се случи тежок инцидент на враќањето на фудбалерите во хотелот во Лисабон, каде имало мала група на навивачи на Каталонците, кои се обиделе физички да го нападнат ...

Кике Сетиен: Ова е болно за навивачите, мора да се размислува на иднината

Спортклуб - 15.08.2020

Некогаш не е доволно само да станете тренер на Барселона, за тоа да биде доказ дека сте во состојба да се носите со тежината која овој клуб ја носи со себе. Убедливите порази се составен дел од спортот, но во Барселона, без оглед на тоа во каква ...

Сетиен: Баерн е многу силен, очигледно е дека не растури

Екипа - 15.08.2020

Барселона доживеа огромен пораз (2-8) од Баерн Минхен во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Ниту најголемите песимисти не очекуваа дека каталонскиот тим ќе доживее ваков дебакл. Тренерот Кике Сетиен признава дека Баерн е многу силен и дека ...

Барселона само еднаш била поразена поубедливо

Независен - 15.08.2020

Дебакл како синоќешниот кога Барселона загуби со 8:2 против Баерн Минхен во четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампиони не се памети во поновата историја на славниот шпански клуб Фудбалерите на Барселона нема да ја паметат добро сезоната 2019/20.

Што би кажал сега? Изјавата на Видал дадена пред мечот звучи смешно

Спортски - 15.08.2020

Барселона вчера доживеа вистински дебакл од Баерн Минхен, дури и дебакл можеби е мал збор. Каталонцијата беа понижени со 8:2. После натпреварот мета на потсмев е и Артуро Видал поради неговата изјава дадена на еден ден пред натпреварот.

Сетиен си го насетува отказот: Кога Пике го вели тоа, тогаш знаете дека нешто не чини

Дерби - 15.08.2020

По катастрофалниот пораз од Баерн Минхен, тренерот на Барселона, Кике Сетиен веќе почна да си ги пакува куферите. Искусниот стратег е првата „глава која ќе летне“ по неверојатното понижување на вчерашниот натпревар во Лисабон.

Флик изгради МАШИНЕРИЈА: Статистиката на Баерн е страшна

Спортски - 15.08.2020

Вчера Барселона доживеа вистински потоп од Баерн во четврфиналето од Лигата на шампионите, Каталонците беа поразени со неверојатни 8:2. Германскиот гигант игра навистина фатнастична сезона и изгледа како „казнена експедиција“ за противниците, реално ...

(ФОТО) Една слика, 1.000 зборови: Меси во соблекувалната по дебаклот на Барса

Спортклуб - 15.08.2020

Фудбалерите на Барселона синоќа доживеаја неверојатна катастрофа откако во четвртфиналето во Лигата на шампионите беа поразени од Баерн со 8:2. Веќе трета година по ред Барселона во Лигата на шампионите доживува дебакл, а по Рома и Ливерпул се чини ...

Барселона испиша негативна историја по само 45 минути: Сетиен може да си ги спакува куферите …

Sport M - 15.08.2020

Барселона загуби со 8:2 од Баерн по 45 минути игра во Лисабон. Тимот на Каталонците беше апсолутно прегазен на овој дуел и само чудо може да ги спаси од пораз. Барселона испиша негативна историја по само 45 минути.

Каков тим е овој Баерн: 9 натпревари, 9 победи, 39 голови во Лигата на Шампионите!!!

SportMedia - 15.08.2020

Нестварно. Ова е првиот заклучок што можеме да си го донесеме по синоќешната „ЕКСПЛОЗИЈА“ на баварците против Барселона во рамките на четвртфиналето во ЛШ. Да се победи еден Меси и неговиот тим со 8:2, а релно требаше да биде уште повеќе, е тоа го ...

„Дали ми е жал што го гледам Меси понижен? Не, ниту најмалку“

Екипа - 15.08.2020

По синоќешното историско понижување на Барселона, сосема очекувано нескриено е славјето во редовите на Баерн Манхен чии фудбалери одиграа меч за паметење. По натпреварот фудбалерот на Баерн, Леон Горецка доби интересно прашање: „Дали ти е жал што ...

Фотографијата на Меси од соблекувалната на Барселона покажува многу

Спортски - 15.08.2020

Фудбалерите на Барселона синоќа беа катастрофално поразени од Баерн во четвртфиналето на ЛШ. Веќе трета година по ред Барселона во ЛШ доживеа дебакл, а после Рома и Ливерпул се чини дека најголемиот удар го доби од Баерн.

Пике за поразот од Баерн: Срам е вистинскиот збор, го допревме дното

Република - 15.08.2020

Капитенот на Барселона, Жерард Пике го оцени како срамен поразот од Баерн со 8:2 во четвртфиналето на Лигата на шампионите. изјави Пике. Тој побара брзи промени. , додаде Пике. ...

Пике: Доколку ни треба „свежа крв“, јас ќе бидам првиот што ќе си оди!

Слободен Печат - 15.08.2020

Барселона вчера доживеа понижување во Лисабон откако со дури 8:2 беше елиминирана од Баерн Минхен во четвртфиналето од Лигата на шампионите. На тој начин се заокружи една неуспешна сезона, претходно играчите на тренерот Кике Сетиен не го одбранија ...

Шпанскиот печат едногласен: Барса доживеа историско понижување

Макфакс - 15.08.2020

По вчерашната зачудувачка 8:2 победа на Баерн Минхен над Барселона, шпанскиот печат, нормално, беше брутален кон каталонскиот клуб, опишувајќи го резултатот како срамота и историско понижување на славниот клуб, но и на шпанскиот фудбал, кој по 12 ...

Бартомеу испрати порака по дебаклот на Барселона: Навивачи, извинете

Спортклуб - 15.08.2020

Претседателот на Барселона, Жозеп Марија Бартомеу им се извини на навивачите на каталонскиот клуб по дебаклот и срамот против Баерн во Лигата на шампионите. Каталонскиот тим беше понижен со 8:2, а по мечот се огласи претседателот Бартомеу и упати ...

Барселона го избрка Кике Сетиен!

Спортклуб - 15.08.2020

Кике Сетиен доби отказ по дебаклот на Барселона против Баерн Минхен во Лигата на шампионите. Угледниот новинар Фабрицио Романо објави уште синоќа дека раководството на клубот одлучи на Сетиен да му врачи отказ по поразот од 8:2 и тој нема да ја води ...

Сетиен за неколку часа добива отказ, ова се двајцата кандидати за тренерско место во Барселона

Дриблинг - 15.08.2020

Марка пишува дека Кике Сетиен секако ќе добиел отказ и без овој висок пораз од 8-2 од Баерн Минхен. Според весникот од Шпанија, две имиња се во фокусот на вниманието кај Барселона, Маурисио Покетино и Роналд Куман кој е втора опција.

Понижувањето на Барса какво што не е видено 74 години, ќе го плати Сетјен

Спортманија - 15.08.2020

Управата веќе одлучила да го отпушти стратегот Барселона првпат од 1946 година прими осум гола на еден натпревар. Цели 74 години изминаа од неверојатниот пораз од 8-0 против Севилја, а Баерн вчера буквално го понижи каталонскиот гигант.

Нојер излезе со свој коментар откако Тер Штеген прими осум гола од неговите соиграчи

Дерби - 15.08.2020

Сите фанови на Барселона нема по добро да го паметат 14-ти август и завршниот турнир во Лигата на шампионите, но истото важи и за Марк Андре Тер Штеген кој слободно може да се каже дека е најповреден играч на Барселона ако се земе во предвид дека ...

Левандовски се огласи на Твитер: „За некои моменти…“

Спортски - 15.08.2020

Љубителите на фудбалот синоќа гледаа неверојатен натпрева помеѓу Барселона и Баерн во четвртфиналето на ЛШ, а на крајот Баварците славеа со високи 8:2. Барселона никој ја нема понижено како Баерн синоќа, и неверојатно е што таков тим прими дури осум ...

Првпат по 14 години, полуфиналето во ЛШ ќе биде без Меси и Кристијано

Спортманија - 15.08.2020

Ќе биде чудно без нив двајца Лионел Меси и Кристијано Роналдо нè навикнаа редовно да ги гледаме во топ 4 фазата од Лигата на шампионите. Сепак, по вчерашниот дебакл на Барселона, како и претходно елиминацијата на Јувентус од Лион, значи дека за ...

Фотографија на денот: Бајерн ја „прегази“ Барселона со 8:2

Deutsche Welle - 15.08.2020

Фудбалскиот клуб Бајерн Минхен ѝ нанесе историски пораз на Барселона во четвртфиналниот двобој на Лига на шампиони Баварците до врв ја наполнија мрежата на Барселона, тим кој цела сезона немаше пораз во Лигата на шампиони, тренерот Кике Сетиен немо ...

Главата на Сетиен ќе летне, Покетино е фаворит за нов тренер на Барса и покрај тоа што е човек на нивниот голем ривал

24Фудбал - 15.08.2020

Медиумите блиски до Барселона пишуваат дека Маурисио Покетино е фаворит за нов тренер на Барселона, Кике Сетиен наскоро ќе добие отказ. Барселона синоќа не само што загуби од Баерн Минхен туку беше буквално понижена како никогаш досега.

Крај на ера: По 15 години во полуфинале на ЛШ ќе ги нема Роналдо или Меси!

СуперСпорт - 15.08.2020

Првпат од сезоната 2005/06 нема ниту Лионел Меси, ниту Кристијано Роналдо да играат во полуфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ). Меси и Роналдо влегуваат во последните години од нивните кариери, а иако уште играат во големи клубови, сепак оваа година ...

„Дали ми е жал што го видов понижениот Меси? Не, беше забавно“

Спортски - 15.08.2020

Баерн синоќа ја декласира Барселона со високи 8:2 и обезбеди пласман во полуфиналето на ЛШ. Баварците одиграа натпревар за паметење и ги понижија Каталонците, кои овој пораз нема да го заборават додека се живи.

Милер: Леле, колку убаво се забавувавме…

Екипа - 15.08.2020

Баерн Минхен ја демолираше Барселона со 8-2 во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а еден од најдобрите во триумфот беше Томас Милер со два гола и една асистенција. По мечот, легендарниот германски офанзивец тешко одбираше зборови од среќа.

Крај на една ера: По деценија ипол во полуфинале на ЛШ ги нема – Роналдо или Меси!

Sport 1 - 15.08.2020

После деценија ипол завршува една голема ера во европскиот елитен фудбал откако синоќа Барселона понижувачки испадна од четвртфиналето во ЛШ со поразот со 2-8 од Баерн Минхен, па првпат по сезоната 2005/06 година меѓу најдобрите четири ќе ги нема ...

Претседателот на Барселона по срамот: Навивачи, извинете!

СуперСпорт - 15.08.2020

Претседателот на Барселона, Жозе Марија Бартомеу им се извини на навивачите на каталонскиот гигант по срамот против Баерн Минхен. Каталонците беа поразени со 2-8, а по натпреварот се јави првиот човек на Барселона и испрати извинување до навивачите.

Томас Милер: Сакавме да ги згазиме, убаво се забавувавме

SportMedia - 15.08.2020

Барселона беше катастрофа, но треба да се спомене дека Баерн Минхен синоќа во Лисабон одигра „АТОМСКИ ФУДБАЛ“. Нешто што досега е ретко видено. Постојан пресинг, десетина шанси, потоа осум голови, доминација во тотална смисла.

Пике ја отвори душата: Срамота, на клубот му треба промени!

Спортски - 15.08.2020

Жерар Пике прв застана пред камерите после понижувањето на Барселона против Баерн Минхен. Катаонскиот великан беше поразен со високи 8:2 против Баерн во четвртфиналето на ЛШ, а Пике имаше што да каже после натпреварот: „Ужасен натпревар, лошо ...

Фудбалер на Баерн порача: Ми беше забавно да го гледам понижениот Меси!

СуперСпорт - 15.08.2020

Баерн Минхен синоќа ја декласираше Барселона во Лисабон со 8-2 и оствари пласман во полуфиналето на Лигата на шампиони. Баварците одиграа феноменален натпревар и ги понижија Каталонците, кои овој пораз сигурно нема да го заборават уште долго.

Неуморниот играч на Баерн: Беше забавно да се види Меси во вакво издание! (Видео)

Дерби - 15.08.2020

Офанзивната игра на Баерн Минхен измината вечер беше перфектна во секој поглед, а најдобра илустрација за тоа се осумте гола кои ги постигна баварскиот гигант во мрежата на Барселона. Баерн Минхен и нанесе историско понижување на Барса во Лигата на ...

Бартомеу после понижувањето: Навивачи, извинете!

Спортски - 15.08.2020

Претседателот на Барселона, Бартомеу се извини на навивачите на каталонскиот клуб после срамот против Баерн. Каталонскиот тим беше понижен со 8:2, а после натпреварот се огласи претседателот Бартмоеу и упати извинување до навивачите: „Навивачи, ...

Тажно: Како изгледаше Меси по дебаклот на Барселона? (ФОТО)

СуперСпорт - 15.08.2020

Еден од најдобрите фудбалери во светот Лионел Меси долго ќе го памети мечот потив Баерн Минхен во четвртфиналето од Лигата на шампиони, кој го загуби Барселона со 2-8. На социјалните мрежи се појави фотографија на која може да се забележат ...

Кике Сетиен добил отказ!?

Спортски - 15.08.2020

Кике Сетиен добил отказ после натпреварот против Баерн. Угледниот новинар Фабрицио Романо синоќа објави дека раководството на Барселона одлучило да му врачи отказ после поразот од 8:2 и тој повеќе нема да ја предводи екипата.

Баварците ги понижија Каталонците: Шок-пораз на „Барселона“ од „Баерн“ – 2-8!

ММС - 15.08.2020

Фудбалерите на „Барселона“ синоќа го доживеаја еден од најтешките порази во долгата историја на клубот. Минхенски „Баерн“ со неверојатен триумф од 8-2 (4-1) ги совлада, ги понижи Каталонците и обезбеди пласман во полуфиналето од завршниот турнир во ...

Флик: Каков квалитет и интензитет има овој Баерн

Gol.mk - 15.08.2020

Тренерот на Баерн, Ханси Флик не го криеше задоволството од играта на својот тим и не штедеше пофалби по убедливата победа над Барселона со 8-2 во четвртфиналето од Лигата на шампионите. „Милер ја заслужува наградата за најдобар играч на натпреварот.

ФОТО: Меси во соблекувална во издание какво што никогаш не сме го виделе досега!

Gol.mk - 15.08.2020

Барселона доживеа дебакл од Баерн Минхен (2-8), а ѕвездата на каталонскиот тим, Лионел Меси, имаше натпревар за заборав и беше безопасен за ривалите. Многумина најавуваа крај за Барселона, но никој не очекуваше ваков потоп.

Перфектната анализа на Матеус: Баерн треба дебело да промаши, за да испадне од оваа Барса!

Gol.mk - 15.08.2020

Можеби тогаш изгледаше арогантно или неупатено, но Лотар Матеус во сржта ја погоди разликата во квалитет меѓу Баерн и Барса. Ниту лош ден, ниту инвидуална грешка, ниту мајсторија на Меси не може да го помати триумфот од 8-2 на Баварците.

Артуро Видал говореше смешни работи пред натпреварот, сега цел свет му се смее!

Gol.mk - 15.08.2020

Барселона доживеа незапаметен дебакл во Лигата на шампионите и со осум парчиња во мрежата испадна од Баерн Минхен (2-8), а Артуро Видал беше меѓу стартерите на овој тим и коментарите од пред мечот му се удрија од глава.

„Паѓаат глави“ во Барса: Се наѕира новиот тренер, можна и претседателска смена!

Gol.mk - 15.08.2020

Поразот од 2-8 и елиминацијата на Барселона од Лигата на шампионите ќе донесе далеку поголеми последици од отказот на Кике Сетиен. Според добро упатени извори до клубот од „Камп Ноу“, во рок од 72 часа Маурицио Почетино ќе биде именуван за нов шеф ...

Милер: Убаво се забавувавме, можете да замислите како се чувствуваме!

Gol.mk - 15.08.2020

Фудбалерот на Баерн, Томас Милер не го криеше задоволството од одличната игра и неверојатната победа над Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите. По историските 8-2, германскиот репрезентативец пред камерите на Скај Германија изјави: „За ...

Флик доби шокантно прашање откако неговиот Баерн и одржа историска лекција на Барса

Дерби - 15.08.2020

Ханси Флик не можеше да го крие задоволството по крајот на четвртфиналето во Лисабон и нагласи дека импресивното издание на Баерн Минхен тешко може да се опише со зборови, но исто така, беше и доста претпазлив за она што го чека неговиот тим во ...

Меси го допре дното: 19 загубени топки, трет дебакл по ред и можна разделба!

Gol.mk - 15.08.2020

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот европски шампион. Аргентинецот со 19 загубени топки беше најлош фудбалер во оваа статистичка категорија и ...

Голем срам за Барса, историски пораз од Баерн со 8-2

Макфакс - 14.08.2020

Пораз и понижување за историја вечерва и се случи на Барселона, екипата која цела сезона во Лигата на шампиони немаше пораз. Баерн Минхен – Барселона 8-2 стоеше на семафорот на стадионот „Луж“ во Лисабон, Португалија, по четвртфиналниот двобој на ...

Бартомеу најави сериозни промени во Барселона: Пике има право, следува спроведување на одлуките!

Дерби - 15.08.2020

Историскиот потоп на Барселона во четвртфиналето во Лигата на шампионите ќе предизвика сериозни последици во клубот, а неполн час по ужасната претстава на првиот тим, претседателот Жосеп Марија Бартомеу собра храброст да се соочи пред медиумите.

Милер за убедливата победа над Барса: Вака не доминиравме ни кога со 7-1 го совладавме Бразил!

24Фудбал - 15.08.2020

Томас Милер направи споредба помеѓу триумфот на Баерн од 8-2 над Барса и славјето на Германија од 7-1 над Бразил, вели дека вечерва биле далеку посупериорни од противникот. Баерн Минхен ја понижи Барселона и ја совлада со 8-2 во Лигата на ...

Одредени одлуки веќе се донесени, а ќе донесеме и нови првиот човек на Барса најави промени, медиумите отказ за Сетиен

24Фудбал - 15.08.2020

Жозеп Мариа Бартомеу најави промени во Барселона, вели дека веќе се донесени одредени одлуки, а ќе бидат донесни и нови по историскиот пораз од Баерн Минхен, медиумите пишуваат дека Кике Сетиен ќе добие отказ.