TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Важни совети за сите кои страдаат од несоница: Овие работи исфрлете ги од спалната соба

Студенти - 14.01.2021

Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни здравствени последици. Сè што нè разбудува и нервира, дури и на потсвесно ниво, мора да ...

Aко страдате од несоница исфрлете ги овие работи од спалната соба

Вистина.мк - 14.01.2021

Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни здравствени последици. Сè што нè разбудува и нервира, дури и на потсвесно ниво, мора да ...

Важни совети за сите кои страдаат од несоница: Овие работи исфрлете ги од спалната соба

Курир - 13.01.2021

Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни здравствени последици. Сè што нè разбудува и нервира, дури и на потсвесно ниво, мора да ...

Дали страдате од несоница? Овие совети од експерти за спиење ќе ви помогнат

Убавина и Здравје - 12.01.2021

Несоницата која трае со денови, недели или месеци може да предизвика здравствени проблеми. Ви донесуваме докажани совети за добар сон… Кога последен пат сте спиеле добро? Со овие стручни совети, проблемите со спиењето конечно би можеле да завршат.