TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Силен ветер откорна цело дрво кај Зелено пазарче

ТВ21 - 05.08.2021

Силниот ветер откорна цело дрво на улицата кај Зелено пазарче во центарот на Скопје, јавува репортерот на ТВ21. Оштетени се неколку возила, од кои на едно возило му искршен задниот ...

Силниот ветар откорна дрво кај Зелен пазар

Вечер Прес - 05.08.2021

Силниот ветер што дуваше попладнево во Скопје, откорна цело дрво на улицата кај Зелено пазарче во центарот на Скопје, објави ТВ21 . Оштетени се неколку возила, од кои на едно возило му искршен задниот дел.

(Фото) Дрво падна врз три автомобили кај Зелен пазар

24Инфо - 05.08.2021

Големо дрво се откорна и падна од силниот ветер во центарот на Скопје, дознава 24 Инфо. Инцидентот се случил на паркингот зад Зелен пазар, при што дрвото паднало и оштетило три паркирани автомобили.

ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: Дрво падна врз три автомобили кај Зелен пазар (ФОТО)

Курир - 05.08.2021

Големо дрво се откорна и падна од силниот ветер во центарот на Скопје. Инцидентот се случил на паркингот зад Зелен пазар, при што дрвото паднало и оштетило три паркирани автомобили. Засега не е познато дали силниот ветер попладнево предизвикал и ...

Дрво се струполи врз три автомобили кај Зелен пазар

+инфо - 05.08.2021

Големо дрво се откорна и падна од силниот ветер во центарот на Скопје, пишува 24 Инфо. Инцидентот се случил на паркингот зад Зелен пазар, при што дрвото паднало и оштетило три паркирани автомобили.

Дрво падна врз три автомобили кај Зелен пазар

Press24 - 05.08.2021

Големо дрво се откорна и падна од силниот ветер во центарот на Скопје, пренесува КУРИР . Инцидентот се случил на паркингот зад Зелен пазар, при што дрвото паднало и оштетило три паркирани автомобили.

Дрво падна врз три автомобили кај Зелен пазар

Либертас - 05.08.2021

Големо дрво се откорна и падна од силниот ветер во центарот на Скопје, пишува 24 Инфо. Инцидентот се случил на паркингот зад Зелен пазар, при што дрвото паднало и оштетило три паркирани автомобили.

Паднато дрво оштети три паркирани автомобили кај Зелен пазар

Република - 05.08.2021

Оштетени се три паркирани возила откако дрво падна врз нив по денешниот силен ветер во Скопје. Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ апелираше граѓаните да бидат внимателни додека трае невремето. напиша Богдановиќ.