TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приштина го откажа учеството на самитот во Прага поради изјавата на Земан

Макфакс - 11.09.2019

Претставниците на официјална Приштина го откажаа планираното учество на самитот на Вишеградската група и Западен Балкан во Прага поради најавата на чешкиот претседател дека наското во својата земја ќе го покрене прашањето за можно повлекување на ...

Чешка го повлекува признавањето на Косово? Тоа е држава која ја водат воени злосторници

Точка - 11.09.2019

„Државата која ја предводат воени злосторници не би требала да биде во заедница со демократските држави“, изјави чешкиот претседател Милош Земан и најави можно повлекување на одлуката за признавање на Косово.

Приштина го откажа учеството на самитот во Прага поради изјавата на Земан

24Инфо - 11.09.2019

Претставниците на официјална Приштина го откажаа планираното учество на самитот на Вишеградската група и Западен Балкан во Прага поради најавата на чешкиот претседател дека наското во својата земја ќе го покрене прашањето за можно повлекување на ...

Заради изјавите на чешкиот претседател Земан, Приштина го откажа учеството на самитот во Прага

Слободен Печат - 11.09.2019

Чешкиот претседател Милош Земан најави денес во Белград дека за еден месец, на состанокот на уставните власти во Прага, ќе го постави прашањето дали може да се повлече признавањето на независноста на Косово.