TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку признава дека стартувал одмазднички во Челси: Чувствувам голем бес во себе!

Дерби - 10.08.2022

Иако сакаше да се реваншира и да ги сврте работите во своја полза, Ромелу Лукаку имаше и втора очајна етапа во Челси, клуб од кој реши да си замине по само една сезона. Белгиецот воопшто не се вклопи во системот на Томас Тухел и неговиот ...

Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

TopSport - 10.08.2022

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер. „Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано.

Лукаку моли за прошка: Вашата љубов ќе ја вратам со добрите игри на теренот!

Екипа - 10.08.2022

Во својата кариера, Ромелу Лукаку се чини дека направи многу потези кои ја одбележаа неговата кариера, но и некои потези кои беа тешки промашувања. Белгиецот со трансфер во Лондон се обиде да се наметне во Челси, но не успеа.

Лукаку: За една година луѓето заборавија што можам да правам на теренот

Република - 10.08.2022

Ромелу Лукаку е мотивиран од лошата сезона во Челзи. Ова лето белгискиот фудбалер се врати во Интер како позајмен од лондонскиот клуб. – Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано.

Лукаку: За една година сите заборавија на што сум способен

Локално - 10.08.2022

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за DAZN во кое зборува за неговата тешка мината кампања во Челси и неговото враќање во Интер. „Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да се справам уште подобро од порано.

Челзи се врати две години поназад и има 140 милиони евра помалку

Спортски - 10.08.2022

Летово Челзи одлучи да ги продад Тимо Вернер и Ромелу Лукаку, двајцата централни напаѓачи и така остана без ниту еден, бидејќи Каи Хаверц е „лажна деветка. Вернер во Челзи пристигнап ред две огдини од Лајцпиг за 54 милиони евра и сега го вратија ...

Ужасна тактика на Челси: За две години потроши 140 милиони евра, а нема напаѓач

Спортклуб - 10.08.2022

Ова лето Челси одлучи да ги продаде Тимо Вернер и Ромелу Лукаку, двајцата централни напаѓачи, па сега нема ниеден расен голгетер. Остануваат уште 20 дена да го поправи тоа, односно да купи фудбалер кој ќе ја пополни таа празнина, но боли начинот на ...

Лукаку со најискрен одговор ги израдува навивачите на Интер

Спортманија - 10.08.2022

По само една година помината во Челзи, Ромелу Лукаку повторно се врати во тимот на Интер. Белгискиот напаѓач сега ќе игра на „Џузепе Меаца“ како позајмен играч, но уште еднаш потенцираше дека во Интер се чувствува како дома.

Лукаку беше прашан дали му е важно да биде прв стрелец во Серија А? „Ќе бидам искрен…“

Sport M - 10.08.2022

Новиот – стар напаѓач на Интер, Ромелу Лукаку, тврди дека не му е важно да биде најдобар стрелец во лигата, туку да освојува трофеи со тимот. Белгискиот напаѓач ова лето се врати на Сан Сиро по само една година минати во Челзи, пристигнувајќи на ...

Лукаку: За една година сите заборавија на што сум способен

Спортски - 10.08.2022

Ромелу Лукаку даде опширно интервју за италијанските медиуми во кое зборуваше за неговата тешка сезона во Челзи и враќањето во Интер. „Сезоната во Челзи ми даде дополнителна мотивација да се справам уште подобро од порано.

Лукаку: За една година луѓето заборавија што можам да правам на теренот

MakPress - 10.08.2022

Ромелу Лукаку е мотивиран од лошата сезона во Челзи. Ова лето белгискиот фудбалер се врати во Интер како позајмен од лондонскиот клуб. – Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано.

Лукаку: За една година луѓето заборавија што можам да правам на теренот

Курир - 10.08.2022

Ромелу Лукаку е мотивиран од лошата сезона во Челзи. Ова лето белгискиот фудбалер се врати во Интер како позајмен од лондонскиот клуб. – Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано.

Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

Макфакс - 10.08.2022

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер. „Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано.

ЛУЃЕТО БРЗО ЗАБОРАВИЈА ШТО МОЖАМ НА ТЕРЕНОТ Лукаку се врати во Интер по лошата сезона во Челзи

+инфо - 10.08.2022

Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано. Мислам дека за една година луѓето заборавија што можам да направам на теренот. Се чувствувам луто.

Лукаку: За една година луѓето заборавија што можам да правам на теренот

Опсервер - 10.08.2022

Ромелу Лукаку е мотивиран од лошата сезона во Челзи. Ова лето белгискиот фудбалер се врати во Интер како позајмен од лондонскиот клуб. – Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано.

Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

А1 On - 10.08.2022

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер. „Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано.

Лукаку: За една година луѓето заборавија што можам да правам на теренот

Sport M - 10.08.2022

Ромелу Лукаку е мотивиран од лошата сезона во Челзи. Ова лето белгискиот фудбалер се врати во Интер како позајмен од лондонскиот клуб. – Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано.

Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

Точка - 10.08.2022

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер. „Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано.

Лукаку: За една година луѓето заборавија што можам да правам на теренот.

Во Центар - 10.08.2022

Ромелу Лукаку е мотивиран од лошата сезона во Челзи. Ова лето белгискиот фудбалер се врати во Интер како позајмен од лондонскиот клуб. – Сезоната помината во Челзи ми даде дополнителен мотив да се претставам уште подобро од порано.