TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со оваа Lada Vesta Sport нема закачање

Automedia - 12.07.2018

Русите имаат нов модел, спортска изведба на Lada Vesta. Моделот беше најавен уште пред две години, а што се однесува до спортското педигре, Lada го има и тоа Lada ја проширува својата моделска понуда со Lada Vesta Sport.

Vesta Sport- новиот предводник на LADA

Авто Плус - 12.07.2018

LADA најави дека за време на меѓународниот салон во Москва, кој ќе се одржи во текот на следниот месец, ќе се одржи официјална премиера на новата спортска верзија на моделот Vesta Дизајнот на LADA Vesta Sport е инспириран од прототипот Vesta Sport ...

Ова е новата спортска Lada

24auto - 12.07.2018

Рускиот производител на автомобили АвтоВАЗ го претстави својот нов производ од семејството Vesta. Варијантата доби додавка Sport кон моделното име и се одликува со нови браници, заден спојлер и спуштање на клиренсот од 16 мм.

АвтоВАЗ го претстави новиот спортски модел Lada Vesta Sport

Руска реч - 11.07.2018

Официјалната премиера на спортскиот модел на Lada Vesta е планирана за крајот на август. АвтоВАЗ засега објави фотографии од новиот автомобил. АвтоВАЗ Новиот автомобил однадвор потсетува на концептуалното возило Vesta Sport Concept кое првпат беше ...