TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мараја Кери во шок, додека таа одмарала провалници и го ограбиле домот

Хитпортал - 16.08.2022

Додека Мараја Кери одмарала на Италија, непознати провалници успеале да влезат незабележително во нејзината вила во Атланта и да и ограбат се што е вредно во нејзиниот ...

МАРАЈА КЕРИ ОГРАБЕНА Поп-дивата не била внимателна

+инфо - 16.08.2022

Во јули имало упад во домот на пејачката во Атланта, а полицијата соопшти дека истрагата сè уште е отворена и дека не можат да споделат многу информации со јавноста. Поп-дивата Мараја Кери е ограбена, како што дознава „Пејџ сикс“, додека била на ...

Ограбена луксузната вила на Мараја Кери: „Истрагата е во тек“

Локално - 16.08.2022

Додека пејачката Мараја Кери била со семејството на одмор во Италија, нејзината куќа во Атланта била вандализирана, пишува Page Six. Според информациите, кражбата била пријавена на 27 јули, а се случила три недели претходно.

Ограбен домот на Мараја Кери вреден 5,6 милиони долари (додека таа уживала на одмор)

Еспресо - 16.08.2022

Суперѕвездата Мараја Кери е ограбена, откако извесни лица провалиле во нејзината куќа во Атланта додека таа била на одмор. 53-годишната пејачка била на патување во Италија, а потоа во Хемптонс (дел од Источниот крај на Лонг Ајленд), на 27 јули, кога ...

ИСТРАГАТА ВО ТЕК! Ограбена ЛУКСУЗНАТА вила на Мараја Кери вредна 5 МИЛИОНИ евра!

Попара - 15.08.2022

Пејачката во тоа време била на одмор со семејството! Пејачката Мараја Кери била ограбена, односно и била ограбена вилата во Атланта, додека таа и нејзиното семејство биле на одмор во Италија.

Мараја Кери ограбена додека летувала во Италија

Репортер - 15.08.2022

Пејачката Мараја Кери била ограбена, додека летувала во Италија и Хемптонс, како што дознава Page Six. Во јули имаше упад во домот на пејачката во Атланта, а полицијата соопшти дека истрагата се уште е отворена и дека не можат да споделат информации ...

Мараја Кери ограбена додека била на летување со семејството

Слободен Печат - 15.08.2022

Пејачката Мараја Кери била ограбена, додека летувала во Италија и Хемптонс, како што дознава „Page Six“ . Во јули имаше упад во домот на пејачката во Атланта, а полицијата соопшти дека истрагата сè уште е отворена и дека не можат да споделат ...

Ограбена луксузната вила на Мараја Кери вредна пет милиони евра! (фото)

Вистина.мк - 16.08.2022

Пејачката Мараја Кери била ограбена, односно и била ограбена вилата во Атланта, додека таа и нејзиното семејство биле на одмор во Италија. Кражбата била пријавена на 27.7, а се наведува дека се случила малку порано.