TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Центар на Работнички меѓу желбите на МЗТ Скопје

Екипа - 19.07.2019

МЗТ Скопје се пофали со останување на тренерот Кочов и капитенот Стојановски и плејмејкерот Магдевски, но пред „металците“ допрва следи потешкиот дел од задачата, да го комплетираат ростерот со кој ќе ја бранат титулата на домашната сцена, но и ќе ...

Магдевски ја продолжи соработката со МЗТ Скопје

Дерби - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски ја продолжи соработката со тимот на МЗТ Скопје Аеродром. Плејмејкерот минатата година пристигна во клубот од Аеродром и остави добар впечаток, а тоа беше доволно за нов договор за нареднире ...

Шампион не се остава така лесно…

Basketball - 18.07.2019

Еден од предводниците на новиот бран во македонската кошарка го продолжи договорот со МЗТ Скопје и ќе остане во редовите на новиот шампион во следните две сезони. Андреј Магдевски во Аеродром дојде лани, по една полусезона во Гостивар и покажа дека ...

КК МЗТ: Магдевски го продолжи договорот

TopSport - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Магдевски (23 год, 192 см) го продолжи договорот со МЗТ Скопје Аеродорм. Магдевски со играта на македонскиот шампион ќе диригира и во наредните две сезони.

Магдевски останува во МЗТ

Фокус - 18.07.2019

Македонскиот репрезентативец Андреј Магдевски, потпиша уште две годишен договор со шампионот МЗТ Скопје. Магдевски во изминатата година се проби во тимот на МЗТ со неколку одлични партии. Минатата сезона тој настапи на 26 средби во АБА2-лигата со ...

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

Спортклуб - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Магдевски (23 год, 192 см) и во периодот кој следува ќе ја има улогата на диригент на играта на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска го продолжи договорот со нашиот тим и тоа за следните две сезони.

Магдевски и следните две сезони во МЗТ Скопје

+инфо - 18.07.2019

Магдевски имаше забележителен настап во минатата сезона за „металците“ во која дојде до првиот шампионски пехар во кариерата, во чие освојување имаше голем придонес. Минатата сезона тој настапи на 26 средби во АБА2-лигата со просек од 4,9 поени, 2,7 ...

Магдевски уште две години во МЗТ Скопје

1tv - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Магдевски (23 год, 192 см) и во периодот кој следува ќе ја има улогата на диригент на играта на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска го продолжи договорот со „штрковите“ за следните две сезони.

Магдевски потпиша нов договор со МЗТ Скопје

Нетпрес - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски ја продолжи соработката со екипата на МЗТ Скопје Аеродром. Плејмејкерот минатата година дојде во клубот и остави добар впечаток, а тоа беше доволно за нов договор за нареднире две сезони.

КК МЗТ: Магдевски го продолжи договорот

Макфакс - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Магдевски (23 год, 192 см) го продолжи договорот со МЗТ Скопје Аеродорм. Магдевски со играта на македонскиот шампион ќе диригира и во наредните две сезони.

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

ММС - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Магдевски (23 год, 192 см) и во периодот кој следува ќе ја има улогата на диригент на играта на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска го продолжи договорот со нашиот тим и тоа за следните две сезони.

Магдевски уште две години во МЗТ Скопје

ММС - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски денеска го продолжи договорот со МЗТ Скопје за следните две сезони. Магдевски имаше забележителен настап во минатата сезона за „металците“ во која дојде до првиот шампионски пехар во ...

Магдевски уште две години во МЗТ

MakPress - 18.07.2019

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски денеска го продолжи договорот со МЗТ Скопје за следните две сезони. Магдевски имаше забележителен настап во минатата сезона за „металците“ во која дојде до првиот шампионски пехар во ...