TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Беса транс“ демантира дека во автобусот се шверцувало нафта или пиротехника

Независен - 24.11.2021

Туристичката агенција „Беса транс“-Скопје на својот фејсбук-профил објави дека нивниот автобус кој изгоре во сообраќајната несреќа не шверцувал бензин или пиротехника и апелира до медиумите да не се шират шпекулации што ќе ѝ наштетат на истрагата.

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Сител

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Кајгана

„Беса Tранс“ демантира дека во автобусот имало канти со нафта или пиротехника

360 степени

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Frontline

„Беса транс“ тврди дека автобусот во кој изгореа 46 патници не шверцувал нафта, бензин или пиротехника

МКД

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Телма

Нова ТВ Опсервер ММС 24 Вести Бизнис Вести Lider 365 MakPress

Беса-Транс демантира дека во автобусот се шверцувал бензин или нафта

Канал5 - 24.11.2021

Компанијата Беса-Транс вечерва ги отфрли шпекулациите дека во автобусот се превезувал бензин или нафта.. На фејсбук страницата на компанијата се наведува дека вкупниот капацитет на автобусот бил за 450 – 500 литри дизел за самиот автобус и дека во ...

САД се со Северна Македонија во овие тешки времиња, изјави Стејт департментот по вчерашната автобуска несреќа

Глас на Америка

„Беса транс“: Жртвите од несреќата не биле во ниту еден од автобусите што се појавуваат на видеата од хотелот

Слободен Печат

Околу 5.000 евра од автобус чинеле аранжманите на Беса Транс!

Фокус

„Беса транс“ демантира дека во автобусот се шверцувала нафта или пиротехника

Р.С.Европа

Околу 5.000 евра од автобус чинеле аранжманите на Беса Транс!

Либертас

Во автобусот немало багаж со нафта или пиротехника, велат од „Беса транс“

Локално

Н.Македонија Слободен Печат Точка Република MTM Фактор Скопје1 Локално

Беса Транс: Автобусот не шверцувал нафта

Фокус - 24.11.2021

Компанијата „Беса Транс“, која овие два дена е главна тема во јавноста по страшната автобуска несреќа, која се случи во Бугарија, каде што загинаа 46 патници тврди дека во никој случај не шверцувале нафта.

Беса Транс: Автобусот не шверцувал нафта

Бриф

Беса Транс: Автобусот не шверцувал нафта

Либертас

Беса Транс: Автобусот не шверцувал нафта

Press24

Беса Транс: Не сме шверцувале нафта со автобусот

Zoom

Беса Транс демантира дека во автобусот се шверцувал бензин

24Инфо

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата од „Беса транс“

Фокус - 25.11.2021

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата и компјутерите од „Беса транс“, агенцијата во чиј автобус изгореа 45 патници во Бугарија, како и се друго што е поврзано со патувањето.

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата од „Беса транс“

Centar

Доколку се почитувале прописите, автобусот нема да ја поминел границата, тврди Јовески

Локално