TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица починати и 48 новозаболени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 21.11.2020

Во Центарот за јавно здравје во Куманово во изминатото деноноќие четворица пациенти ја изгубиле битката со коронавирус, а регистрирани се 48 новозаболени и 33 оздравени лица. Според Министерството за здравство на ниво на државата направени се 3109 ...

Починаа 25 заразени од корона вирусот, на возраст од 45 до 88 години

Фокус - 21.11.2020

Од Министерството за здравство информираа дека во изминатите 24 часа регистрирани се нови 1.182-ца заразени со Ковид-19, но и 25 починати. -Починати се 25 лица, шест пациенти од Скопје (84, 77, 78, 83, 60 и 59г), четири од Куманово (70, 61, 66 и ...

Нови 38 случаи на Ковид 19 во Охрид, 1182 во земјава, 707 оздравени, бројот на починати и натаму висок

OhridNews - 21.11.2020

Нови 1182 случаи позитивни на коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 3109 тестирања. Во истиот период се регистрирани и 707 оздравени пациенти, како и 25 починати лица.

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Има 1.237 нови случаи на коронавирус и 39 починати

Фактор - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

39 починати и 1237 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Сител - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Од ковид-19 за 24 часа починаа 39 лица

Слободен Печат - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Регистрирани нови 1.237 случаи на Ковид-19, починаа 39 лица

ТВ21 - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Нови 1237 заболени од Ковид 19, починати се 39 лица, оздравени 748 пациенти

Бриф - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506-Куманово 34-Штип 55-Прилеп 91-Тетово 51-Струга 31-Велес 67-Битола 30-Охрид 26-Кавадарци 31-Гостивар 75-Гевгелија 23-Струмица 38-Крива ...

Регистрирани 1237 нови случаи на Ковид -19 , починале 39 заболени

Канал5 - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 . Во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Во Македонија 39 починати и 1.237 нови случаи на коронавирус

Макфакс - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Нови 1.237 случаи со Ковид-19, дури 39 починати

ММС - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Катастофални бројки: 39 починати, 1.237 новозаразени со ковид-19, тоа е „новото нормално“ на Заев и Филипче

Република - 20.11.2020

Вкупно 39 пациенти во Македонија ја загубија битката со ковид-19 во последните 24 часа, информира Министерството за здравство. Во последните 24 часа се направени 3.200 тестирања, а регистрирани се 1.237 нови случаи на ковид-19.

Состојба до 20.11.2020: Направени се 3200 тестови, потврдени 1237 новозаболени

Црнобело - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

ПОСЛЕДНО: 39 починати од Ковид 19, 1 237 позитивни или 38 отсто од 3 200 тестови

Денешен - 20.11.2020

Во последните 24 часа од Ковид 19 починале 39 луѓе. Најмногу починати се од Скопје – 10, додека по 6 починати има и од Велес и Струмица. 5 жртви има од Битола и 3 од Прилеп. Двајца жители на Охрид ја загубиле битката со Ковид -19 а по една жртва има ...

1237 новозаболени и 39 починати од коронавирус во Македонија, Филипче и Заев не се откажуваат од избори во Штип и ...

Курир - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Нови 1237 ковид-случаи во земјава

Локално - 20.11.2020

Министерството за здравство според последниот извештај информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, ...

Регистрирани 1.237 нови случаи на ковид-19, починати се 39 лица

МКД - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.200 тестирања, а регистрирани се 1.237 нови случаи на ковид-19. Во последните 24 часа регистрирани се 748 оздравени пациенти и 39 починати.

Нови 1237 случаи со Ковид-19, починати 39, оздравени 748 пациенти

Опсервер - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, Кавадарци-31, Гостивар-75, Гевгелија-23, ...

Во Македонија 39 починати и 1.237 нови случаи на коронавирус

Опсервер - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Нови 1237 заболени од Ковид-19 денес, починаа 39 лица

Порта - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Дневна ковид статистика: 39 починати, 1237 новозаразени

Press24 - 20.11.2020

39 пациенти ширум Македонија во последните 24 часови ја загубија битката со коронавирусот. Станува збор за десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од Прилеп ...

Од Ковид-19 починаа 39 лица, најмногу во Скопје, 10

еМагазин - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека од Ковид-19 починати се 39 лица, десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од Прилеп (71, 57 и 56г), еден од Тетово ...

Во Македонија 39 починати и 1.237 нови случаи на коронавирус

Вечер - 20.11.2020

Во последните 24 часа во Македонија 39 лица починале од коронавирус, а потврдени се 1.237 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Оздравеле 748 заболени. Направени се 3.200 тестирања, а најголем број случаи се потврдени во Скопје – 506, ...

39 починати лица денеска и нови 1237 случаи со Ковид 19 во земјава

Скопје1 - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Починаа 39 лица, 1237 новозаразени

24Инфо - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Починаа 39 лица, меѓу кои и неколку млади на 38, 44, 51 години

Centar - 20.11.2020

Починати се 39 лица, десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од Прилеп (71, 57 и 56г), еден од Тетово (65г), шест од Велес (76, 59, 81, 63, 81 и 85г), пет од ...

Регистрирани 39 смртни случаи од коронавирус

Локално - 20.11.2020

Според Министерството за здравство во последните 24 часа од коронавирус починати се 39 лица. По градови бројките се: десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38 , 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од ...

39 починати и 1.237 новозаболени од ковид-19

+инфо - 20.11.2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 52.449, бројката на оздравени пациенти е 30.952, на починати е 1.462, а бројот на активни случаи изнесува 20.035.

Во Македонија 39 починати и 1.237 нови случаи на коронавирус

Точка - 20.11.2020

Во последните 24 часа во Македонија 39 лица починале од коронавирус, а потврдени се 1.237 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Оздравеле 748 заболени. Направени се 3.200 тестирања, а најголем број случаи се потврдени во Скопје – 506, ...

Во последните 24 часа од ковид-19 починаа 39 пациенти, бројот на активни случаи надмина 20.000

Мета - 20.11.2020

Статистиките за изминатите 24 што вечерва ги соопшти Министерството за здравство, зборуваат за 39 починати од ковид-19, потоа 1.237 нови случаи откриени од 3.200 тестирања и 748 оздравени.

39 починати лица, од нив 5 во Битола, 1 во Крушево

Тера - 20.11.2020

Починати се 39 лица, десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од Прилеп (71, 57 и 56г), еден од Тетово (65г), шест од Велес (76, 59, 81, 63, 81 и 85г), пет од ...

Уште 39 починати и 1237 новозаразени во последните 24 часа, над 20 илјади активни случаи во земјата

365 - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

39 починати и 1237 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

4NEWS - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Уште 39 починати и 1.237 новозаразени со КОВИД-19

Акцент - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Гостивар повторно меѓу регионите со најмногу нови случаи на корона

Gostivarpress.mk - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Регионот на Гостивар е меѓу првите по новозаразени со 75 случаи, после Скопје и Прилеп.

Надмината бројката од 20.000 активни ковид-случаи

Локално - 20.11.2020

Вкупната бројка ковид – дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 52449, бројката на оздравени пациенти е 30952, на починати е 1462, а бројот на активни случаи изнесува 20035.

МЗ: Регистрирани се 1237 нови случаи на Ковид-19, починаа 39 лица

iPortal - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Еден починат и 34 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.200 тестирања, а регистрирани се 1.237 нови случаи на ковид-19. Во последните 24 часа регистрирани се 748 оздравени пациенти и 39 починати.

Регистрирани нови 1237 случаи на Ковид-19, починати 39 лица, 748 оздравени

Вечер Прес - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Починаа 39 лица заразени со корона, ситуацијата излезе од контрола!

Магазин - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Во Македонија 39 починати и 1.237 нови случаи на коронавирус

MTM - 20.11.2020

Во последните 24 часа во Македонија 39 лица починале од коронавирус, а потврдени се 1.237 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Оздравеле 748 заболени. Направени се 3.200 тестирања, а најголем број случаи се потврдени во Скопје - 506, ...

Денеска се регистрирани 1237 нови случаи на Ковид 19, починати се 39 лица

Скопје инфо - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

Починати 39 пациенти од ковид 19 на возраст од 38 до 85 години

Frontline - 20.11.2020

Во изминатото деноноќие починале 39 лица како последица од ковид 19. Од нив ,десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г).

Официјално: 1.237 новозаразени и 39 починати од Covid-19 во последните 24 часа

Нетпрес - 20.11.2020

Во последнито деноноќие во Македонија се регистрирани нови 1.237 случаи на зараза со новиот коронавирусот, а починале уште 39 пациенти со коронаинфекција, соопшти во петокот вечерта Министерството за здравств.

Починаа уште 39 лица, 20.035 активни случаи на Ковид 19

AKO - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506 -Куманово 34 -Штип 55 -Прилеп 91 -Тетово 51 -Струга 31 -Велес 67 -Битола 30 -Охрид 26 -Кавадарци 31 -Гостивар 75 -Гевгелија 23 ...

Нови 1237 заболени со Ковид, 39 пациенти починаа за едно деноноќие

Нова ТВ - 20.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, ...

За 24 часа 39 починати, 1.237 нови ковид-случаи

Expres - 20.11.2020

Во последните 24 часа починале се 39 лица: десет пациенти од Скопје (73, 84, 63, 61, 83, 38, 77, 76, 62 и 76г), еден од Куманово (76г), еден од Штип (51г), тројца пациенти од Прилеп (71, 57 и 56г), еден од Тетово (65г), шест од Велес (76, 59, 81, ...

Нови 1.237 заразени со коронавирус, починаа 39 лица

Денар - 20.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-506, Куманово-34, Штип-55, Прилеп-91, Тетово-51, Струга-31, Велес-67, Битола-30, Охрид-26, Кавадарци-31, Гостивар-75, Гевгелија-23, ...

Во Македонија 39 починати и 1.237 нови случаи на коронавирус

Н.Македонија - 20.11.2020

Во последните 24 часа во Македонија 39 лица починале од коронавирус, а потврдени се 1.237 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Оздравеле 748 заболени. Направени се 3.200 тестирања, а најголем број случаи се потврдени во Скопје – 506, ...

39 лица ја загубија битката со коронавирусот во Македонија во последните 24 часа

ТВ21 - 20.11.2020

39 лица починаа од коронавирус во Македонија во последните 24 часа. Тоа е втор црн рекорд, откако пред неколку дена беа регистрирани 40 починати лица. Најмладиот починат е на 44 години, односно има двајца. Еден од Битола, и еден од Крушево.