TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Порше излета од коловозот ИМА ПОВРЕДЕНИ!

Вечер - 18.10.2020

Рано утринава во 02: 10 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Питу Гули“, патничко возило „порше кајен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.(36) од Скопје излетало од коловозот.

Со „порше“ излетале од улица во Скопје – двајца повредени

Press24 - 18.10.2020

Две лица се повредени од кои едното потешко откако доцна синоќа околу 02:00 часот со „порче кајен“ излетале од улица во Скопје. -Синоќа во 02 . 10 часот било пријавено дека во Скопје на ул.