TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Драматични евакуации во Грција, Турција и Италија

Слободен Печат - 01.08.2021

Десетици туристи во паника, како и локални жители во Грција, Италија и Турција беа евакуирани овој викенд со чамци и чамци, бидејќи шумските пожари беснееја во трите земји. Сицилијанските пожарникари ги изгаснаа пожарите предизвикани од новиот ...

Стотици туристи евакуирани од плажите во Бодрум заради шумските пожари

Телма

Стотици туристи евакуирани од плажите во Бодрум заради шумските пожари

Скопје24

Најмалку шестмина загинати во пожарите во Турција

Сител

Масовна евакуација на туристите од хотелите пред силните пожари на турското крајбрежје (ВИДЕО)

Канал5

Пожар во Бодрум: Се евакуираат туристите

ТВ21

Со чамци се евакуираат туристи од плажите во југозападна Турција – приведен еден осомничен за пожарите

Радио МОФ

Независен Денешен Слободен Печат Опсервер Lider Курир ТВ21 Вечер Прес

Бројот на жртви во пожарите во Турција се искачи на 6, активни 5 пожари

Сител - 01.08.2021

Бројот на жртви во пожарите во Турција се искачи на 6, откако синоќа загинаа двајца пожарникари додека се обидувале да се справат со огнената стихија во Манавгат. Од 112 активни се уште 5 пожари.

(ВИДЕО) Апокалиптични сцени од пожарите во Турција, во Анталија и Мугла сеуште гори

ММС

Шест жртви во Турција. Огнената стихија голта се пред себе. Дали се пожарите подметнати? Ердоган: Ќе испитаме, имаме осомничен (видео)

Во Центар

Уште пет пожари се активни во Турција

Локално

Пожарите што ги опустошија туристичките региони во Турција се најжешки досега

Сакам да кажам

Руски „Иљушин-76“ пристигна на помош во Турција за гаснење на пожарите (ВИДЕО)

Канал5

Пожарите и натаму пустошат низ Турција, расте бројот на жртвите (ВИДЕО)

Канал5

Фокус Press24 Lider Слободен Печат MakPress Република ТВ21 Опсервер