TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неизмерна тага во домот на Карлеуша: Срцето да препукне од болка

Република - 03.03.2021

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината насмеана фотографија, но со тажна порака: Само ги затварам очите и ...

Карлеуша скршена од тага: Тажен ден и уште потажна порака

Женски магазин - 03.03.2021

Точно две години се бележат денес откако светот и српската пејачка се прости од сопствената мајка, Дива Карлеуша. Поранешната радио-водителка Дивна Карлеуша беше примена во болница во 2016 година поради проблеми со дишењето и белите дробови.

Ќерката на Цеца „скокна“ на Малдиви: Бикини-фотки однапред и одзади (ФОТО)

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Анастасија Ражнатовиќ деновиве одмора далеку од градската врева, на егзотичните Малдиви, од каде редовно објавува фотографии на социјалните мрежи. Младата пејачка во рамките на „инста-стори“ објави видео на кое меша со колковите во ритамот на ...

Јелена Карлеуша емотивна: „Секој мој успех беше заради неа!“

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Јелена Карлеуша во март 2019 година, ја загуби својата мајка Дивна Карлеуша, која водеше битка со карциномот на бели дробови. Веста за смртта на саканиот родител ја дочека при слетувањето на аеродромот во Белград, враќајќи се од настапот во ...

Не грижи се мамо: Карлеуша со трогателна посвета

Мастило - 03.03.2021

Поминаа точно две години од смртта на долгогодишната новинарка и радиоводителка Дивна Карлеуша која почина на 61-годишна возраст од канцер на белите дробови. Нејзината славна ќерка, српската ѕвезда Јелена Карлеуша, со емотивна посвета се сети на ...

Секој успех мамо беше за тебе и сите следни: Јелена Карлеуша емотивно

Фактор - 03.03.2021

Поминаа две години откако почина Дивна, мајката на српската дива Јелена карлеуша. Таа со емотивен статус на Инстаграм објави и фотографија, а еве што напиша: Само ги затворам очите и тука си ... го слушам твојот глас и сè е во ред.

Мажите подзинаа откако ја видоа Анастасија Ражнатовиќ во минијатурно бикини од позади: Овие атрибути се од „мајка ...

Курир - 03.03.2021

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ пред неколку дена отпатува во топлите краеви далеку од Европа и Балканот. Од таму таа секојдневно ги почестува фановите со фотографии од тропските убавини на Малдивите, а особено денеска фановите беа изненадени ...

Карлеуша црнината на овој ден не ја симнува од себе: Замина мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото (ФОТО)

Курир - 03.03.2021

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска го живее еден од најтажните денови во годината. Таа потсетувајќи се на својата мајка денеска ги потсети и фановите дека пред три години останала без својата најголема поддршка во животот.

Јелена Карлеуша со емотивна порака на годишнината од смртта на Дивна: „Ќе ги затворам очите и тука си…“

Вистина.мк - 03.03.2021

Денес, на 3ти март се полнат две години од смртта на некогашната радио – водителка и мајка на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша. По тој повод,Јелена објави фотографија од нејзината мајка, а во описот напиша емотивна порака.

Ќерката на Цеца среде ковид пандемија ја напушти Србија: За Анастасија не важи корона ситуација, па замина на егзотична ...

Вистина.мк - 03.03.2021

Анастасија Ражнатовиќ, пејачка и ќерка на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, е постојано активна на социјалните мрежи. Таа редовно привлекува големо внимание со своите објави, па така беше и овој пат.

Комбо на денот: Анастасија Ражнатовиќ во стајлинг кој испраќа моќна порака

Хаштаг - 03.03.2021

Младата ѕвезда, Анастасија Ражнатовиќ повторно привлекува внимание со најновата стилска комбинација. А о вој пат со истата испрати моќна порака! Имено таа на себе носи најобичен дукс, но пораката на него е таа која освојува: „Јас сум жена на својот ...

Ќерката на Цеца, Анастасија објави како се опушта во када и ги разгоре фановите на Инста (фото)

Хитпортал - 03.03.2021

Анастасија Ражнатовиќ отсекогаш била мета на медиумите и интересна за јавноста со оглед на тоа дека и е ќерка на една од најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ. Но и таа често знае да објави фотографија со што ќе го привлече вниманието на ...

Карлеуша со емотивна порака: Втора годишнина од смртта на нејзината мајка (ФОТО)

Локално - 03.03.2021

Пејачката Јелена Карлеуша доживеа семејна трагедија на денешен ден, 3 март, пред две години, кога нејзината мајка Дивна Карлеуша почина по долга борба со тешка болест. По тој повод, Карлеуша се огласи на Инстаграм, каде објави фотографија од ...

Како од мајка родена: Карлеуша со опасно секси фотографии на Инстаграм

Женски магазин - 03.03.2021

Поп дивата Јелена Карлеуша го „сруши“ Инстаграм со своите нови фотографии, а многумина на прв поглед помислија дека таа е целосно гола. Пејачката позираше топлес, а градите ги покри со раката, и носи минијатурни танга гаќи, а целата „комбинација“ ја ...

Анастасија Ражнатовиќ отпатува во рајот на земјата – веднаш сподели фотографии од ова егзотично место!

Пулс24 - 02.03.2021

Музичката ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ отпатува на Малдивите, од каде објави снимка и го покажа рајот каде ќе ги помине следните неколку дена. Имено, Анастасија беше снимена веднаш штом пристигна на оваа егоистична дестинација и покажа дека таму ...

(ФОТО) Карлеуша со емотивна објава за двегодишнината без својата мајка!

iPortal - 03.03.2021

Јелена Карлеуша во март 2019 година, ја загуби својата мајка Дивна Карлеуша, која водеше битка со карциномот на бели дробови. Веста за смртта на саканиот родител ја дочека при слетувањето на аеродромот во Белград, враќајќи се од настапот во ...

Ја бакна пред сите: Анастасија ја крие својата врска, а сега покажа сѐ

Хаштаг - 02.03.2021

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, тргна по музичките чекори на нејзината мајка и со само неколку песни успеа да доживее голем успех. Таа отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста, но покрај тоа успеа да ...

Од радост се спружи на хауба, Јелена Карлеуша доби автомобил од својот сопруг (фото)

Хитпортал - 02.03.2021

По турбулентната година и скандалите со неверство од Јелена Карлеуша но и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ очигледно полека се затоплуваат односите во бракот или барем така се трудат да изгледа.

Анастасија Ражнатовиќ отпатува во рајот на земјата – веднаш сподели фотографии од ова егзотично место! (ФОТО)

Курир - 02.03.2021

Музичката ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ отпатува на Малдивите, од каде објави снимка и го покажа рајот каде ќе ги помине следните неколку дена. Имено, Анастасија беше снимена веднаш штом пристигна на оваа егоистична дестинација и покажа дека таму ...

Фото: Карлеуша позираше во прекраток фустан

Канал5 - 02.03.2021

Таа доби многу комплименти на сметка на нејзиниот изглед. Јелена Карлеуша во минијатурен фустан, како „дива жена“, изненади многумина. Таа позираше во прекраток фустан со леопард принт, и длабоко деколте.

(Видео) „Сакаш ли да цркнеме“ – Карлеуша гола го најавува новиот албум

ММС - 02.03.2021

Јелена Карлеуша, објави многу провокативни фотографии на социјалните мрежи со кои го најавува својот нов албум „Алфа“. Пејачката позираше топлес и ги покри градите со раце. Носеше танга гаќички, со длабоки чизми.

Бомба: Карлеуша го „изгоре“ Инстаграм во никогаш пократок фустан (ФОТО)

Женски магазин - 02.03.2021

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша (42) во минијатурен фустан, како дива жена, воодушеви многу припадници на посилниот пол, кои поради изгледот „заборавија да дишат“ за момент. По снимките во танга гаќи, многумина помислија дека нема повеќе, но Јелена ...

Јелена Карлеуша во свој стил го најави новиот албум – Пејачката повторно се соблече гола

Убавина и Здравје - 02.03.2021

Јелена Карлеуша ги засени не само сите колешки, туку и можеби сите досегашни свои објави со последниот сет разголени фотографии. Она што е интересно е описот на фотографиите: „Алфа“, што покажува дека Јелена всушност најавува нов албум со нови песни ...

Топлес и со мини - танга: Јелена Карлеуша на провокативен начин го најавува новиот албум

Хаштаг - 02.03.2021

Пејачката на социјалните мрежи сподели многу провокативни фотографии со кои го најавува новиот албум - Alpha. Пејачката позираше топлес и ги покри градите со раката. Носи танга гаќички, со високи чизми.

Јелена Карлеуша одговори: Бог е жена

Фактор - 02.03.2021

најсекси изданието на српската дива Јелена карлеуша кое го презентира на инстаграм има само сребрени чизми над колена и танга. лавина од реакции, сите велат дека е бомба, ама таа на сето тоа кратко одговори: „Бог е ...

По Северина и Јелена Карлеуша како секси тигрица во кусо фустанче (фото)

Хитпортал - 02.03.2021

Последната Инстаграм фотка на Јелена Карлеуша е од пред неколку часа а на неа пејачката е облечена во кусо фустанче со животински принт. Дека животинскиот принт е повторно ин покажуваат и фотките на голем број јавни личности а меѓу нив пред некој ...