TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фјури: Спортистите крваво ги заработуваат милионите, заслужуваме уште повеќе пари

IPON - 13.01.2021

Тајсон Фјури, светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, смета дека врвните спортисти заслужуваат уште повеќе пари од оние милиони што веќе ги добиваат. Легендарниот боксер вели дека спортистите поминуваат низ тешки периоди за да одржат форма, ...

Нокаут од рускиот боксер Поветкин прогласен за најдобриот во 2020 година

Руска реч - 13.01.2021

Популарниот веб-портал BoxingScene го прогласи нокаутот на мечот Поветкин-Уајт за најдобриот во 2020 година. Победата ја однесе рускиот боксер Александар Поветкин. На 22 август во Брентвуд, Поветкин го победи Британецот Дилијан Уајт со технички ...

Фјури: Спортистите крваво ги заработуваат тие милиони, ние заслужуваме уште повеќе пари

Екипа - 13.01.2021

Тајсон Фјури, светскиот шампион во супертешка категорија, посочува дека врвните спортисти заслужуваат уште повеќе пари од оние милиони што веќе ги добиваат. Легендарниот боксер вели дека спортистите поминуваат низ тешки периоди за да одржат форма, ...

Одреден датумот за реваншот Поветкин-Вајт

IPON - 13.01.2021

Долго очекуваниот реванш меѓу Русинот Александар Поветкин и Дилиен Вајт ќе се одржи на 6 март. Ова беше истканато во интервју со шефот на „Мечрум бокс“ – Еди Херн. Датумот се очекува официјално да биде објавен на прес-конференција овој петок.

Боб Арум: Џошуа – Фјури е готов 95 отсто

IPON - 13.01.2021

Легендарниот американски промотор и шеф на „Топ ранг“ – Боб Арум, е уверен дека наскоро се ќе се финализира помеѓу двата табора на Тајсон Фјури и Ентони Џошуа. Штабовите на светските шампиони веќе неколку недели е во сериозни преговори за ...

Тајсон не го признава Мејведер за најдобар боксер

IPON - 13.01.2021

Легендата на боксот во тешка категорија Мајк Тајсон смета дека Флојд Мејведер не е најдобриот боксер во историјата. Тоа беше темата на неговиот последен подкаст. За Тајсон, најважна е статистиката на боксерот.

Усик не дава дозвола за Џошуа-Фјури

IPON - 12.01.2021

Александер Усик одбива да даде зелено светло за Ентони Џошуа и Тајсон Фјури да се борат за апсолутната титула во тешка категорија, бидејќи планира да го предизвика Џошуа за ВБО титулата како прв предизвикувач.

Поветкин го победи коронавирусот и почна со подготовки

IPON - 12.01.2021

Рускиот привремен светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, Александар Поветкин веќе се врати на целосен тренинг откако го прележа Ковид-19. Боксерот заедно со тимот го започна тренинг кампот во Геленџик, каде ќе се подготви за реваншот со Дилиен ...

Усик не дава дозвола за меч Џошуа-Фјури

TopSport - 12.01.2021

Украинскиот предизвикувач Олександер Усик одбива да даде зелено светло за Ентони Џошуа и Тајсон Фјури да се борат за апсолутната титула во тешка категорија, планирајќи да го предизвика Џошуа за ВБО титулата како прв предизвикувач.