TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган со закана до Америка: „Не го почувствувале отоманскиот удар“

МКД - 13.02.2018

Одлуката на Вашингтон да продолжи да ги финансира курдските сили ИПГ во Сирија ќе влијае врз турските одлуки, порача претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар Рекс Тилерсон неделава.

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

+инфо - 13.02.2018

Тој, исто така, нагласи дека Русија останува отворена за учество на сириските Курди во мировниот процес во Сирија и покрај противењето на Турција. САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот ...

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

А1 On - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на ...

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Макфакс - 13.02.2018

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција YPG во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во текот на неделава.

Ердоган со закана до Американците: Не ја искусиле силата на Отоманците

Канал5 - 13.02.2018

Одлуката САД да продолжи да ги финансира силите на курдските единици YPG во Сирија ќе има влијание врз турската одлука, порача претседателот Таип Ердоган во пресрет на посетата на американскиот државен секретар Рекс Тилерсон оваа недела.

„Турско-американските односи на критична точка“

Deutsche Welle - 12.02.2018

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу смета дека односите со САД се на загрижувачко ниво. Главна спорна тема меѓу двете земји е односот кон сириските Курди. „Нашите односи или ќе бидат поправени или комплетно уништени“, изјави ...

Чавушоглу: Односите меѓу САД и Турција во критична фаза, очекуваме конкретни дела

А1 On - 12.02.2018

Според турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу, односите помеѓу Турција и САД ќе бидат подобрени или во целост нарушени. Тој ова го изјави на отворањето на министерската конференција за соработка меѓу Труција и Африка, неколку дена ...

Чавушоглу: Односите на Турција со САД се во критична фаза

Сител - 12.02.2018

Односите на Турција со САД ќе бидат подобрени или во целост ќе бидат нарушени, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. Весникот „Хуриет дејли њуз“ соопштува дека Чавушоглу изјавата ја дал на отворањето на ...

ЕРДОГАН СЕ ЗАКАНИ: Никогаш не го почувствувале отоманскиот удар

Фактор - 13.02.2018

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган им се закани на Американците. „Одлуката на Вашингтон да продолжи да ги финансира курдските сили ИПГ во Сирија ќе влијае врз турските одлуки“- рече Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар, Рекс ...

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно...

Н.Македонија - 13.02.2018

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Вечер - 13.02.2018

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција YPG во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во текот на неделава.

Чавушоглу: Односите на Турција со САД се во критична фаза

Алфа - 12.02.2018

Односите на Турција со САД ќе бидат подобрени или во целост ќе бидат нарушени, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. Односите на Турција со САД ќе бидат подобрени или во целост ќе бидат нарушени, изјави денеска ...

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Телма - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на ...

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Алфа - 13.02.2018

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција ЈПГ во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во текот на неделава.

Чавушоглу: Односите на Турција со САД се во критична фаза

CivilMedia - 12.02.2018

Односите на Турција со САД ќе бидат подобрени или во целост ќе бидат нарушени, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. Весникот „Хуриет дејли њуз“ соопштува дека Чавушоглу изјавата ја дал на отворањето на ...

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Локално - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на ...

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Локално - 13.02.2018

Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Sky - 13.02.2018

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција ЈПГ во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во текот на неделава.

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Press24 - 13.02.2018

Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

А1 On - 13.02.2018

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција ЈПГ во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во текот на неделава.

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Сител - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на ...

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Сител - 13.02.2018

- Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Алфа - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со ...

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Идивиди - 13.02.2018

Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија унилатерално и “опасно“

Канал5 - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на ...

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Слободен Печат - 13.02.2018

Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Република - 13.02.2018

– Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Алсат-М - 13.02.2018

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на ...

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Либертас - 13.02.2018

Ваквиот став на Ердоган претставува одговор на изјавата на американскиот генерал Пол Фанк, кој се закани со жесток одговор на еветуален напад врз силите на САД во Сирија. – Ако не удрите, ние ќе одговориме агресивно.