TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таравари: ВЛЕН ќе им ја донесе долгоочекуваната промена на Албанците

Фокус - 22.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидерите на коалицијата ВЛЕН одржаа митинг во Гостивар. Таравари во својот говор рече дека Гостивар ја победи ДУИ од 2016 година и дека и на овие избори победата на ВЛЕН ќе биде ...

Таравари од митинг во Гостивар: Ќе победиме, заедно да ја направиме разликата од 7.000 гласови

Gostivarpress.mk

За Таравари соработката со Приштина и Тирана е најважна

Локално

Таравари ќе се погрижи од Уставот да се елиминира навредливата дефиниција на албанскиот јазик

Скопје инфо

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина

Zoom

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина

Centar

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина

Вести плус

CivilMedia

Таравари продолжува со средбите со албанските иселеници

Алсат-М - 21.04.2024

Коалицијата ВРЕДИ и претседателскиот кандидат Арбен Таравари продолжуваат со средбите со албанските иселеници. Од Цирих, Швајцарија, Таравари рече дека Македонија се наоѓа пред многу важна крстосница и побара поддршка од дијаспората како клучен ...

Коалицијата „Вреди“ во Берлин: Дијаспората ја совлада Југославија, ќе го казни и ДУИ

360 степени

Таравари од Берлин: 24 април ќе биде клучот за големата парламентарна победа на 8 мај

Телма

Таравари во Берлин без македонско знаме собира гласачи: Дијаспората знае да се сензибилизира за промени, без нив не е направен ниту еден важен процес за државата

Скопје1

ВЛЕН и кандидатот за претседател Арбен Таравари пристигна во Берлин

Алсат-М

Таравари во Берлин: Дијаспората помогна да се создаде ДУИ, ќе помогнете и да се развласти

МКД

„НИЕДНА ПРОМЕНА НЕ ПОМИНА БЕЗ ВАША ПОДДРШКА“ Таравари во Берлин ја повика дијаспората да гласа за промени

+инфо

Zoom Канал5 Фокус Либертас MakPress Слободен Печат

Вреди во Берлин: ДУИ ќе падне како Југославија, жалиме што Курти не може да дојде

МКД - 20.04.2024

Лидери од коалицијата Вреди и претседателскиот кандидат Арбен Таравари се наоѓаат во Берлин во рамки на кампањата пред дијаспората. Изет Меџити таму порача: Ја совладавме Југославија, ќе го совладаме и ДУИ.

Меџити од Берлин: Дијаспората ја совлада Југославија, ќе го совладaат и ДУИ

Локално

Изет Меџити порача од Берлин: Дијаспората ја совлада Југославија, ќе го совлада и ДУИ

Слободен Печат

Изет Меџити од Берлин: Дијаспората ја совлада Југославија, ќе го совладат и ДУИ

Zoom

Меџити од Берлин: Дијаспората ја совлада Југославија, ќе го совладaат и ДУИ

Фокус

Меџити од Берлин: Дијаспората ја совлада Југославија, ќе го совладaат и ДУИ

Либертас

Албанската опозиција на кампања во Берлин, жалат што со нив не е и Курти

Независен

Република ТВ21 PressingTV Канал5 MakPress Точка