TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цел Фејсбук плаче поради оваа потресна фотографија: „Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има ...

Точка - 11.09.2019

Срцепарателна фотографија од малата Обри (5), која го трие грбот на братот Бакет (4), кој боледува од леукемија, додека повраќа после химотерапија - стана вирална и ги соочи луѓето со суровата вистина за оваа тешка болест.

Фотографија поради кој плаче целиот Фејсбук: Мајка го покажа болното дете и поголемото како го теши во најтешките ...

Сител - 11.09.2019

Срцепарателната слика од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа после хемотерапијата стана вирална и ги соочи луѓето со суровата вистина за оваа тешка болест.

(ФОТО) Му велеше дека ќе биде во ред, додека повраќаше, му го чистеше лицето и миеше рацете...

Женски магазин - 11.09.2019

Бекет Бурџ на само 4 години, во 2018-та година дозна дека боледува од акутна лимфобласитчна леукемија, а неговата сестра Обри мораше да се откаже од занимавање со спорт, за да се грижи за своето братче.

Фотографијата која го РАСПЛАКА целиот свет: Нејзиниот помал брат има леукемија, а таа вака го теши (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Момчето боледува од акутна лимфобластична леукемија. Рак во детството ја погодува целата фамилија. Слушате за финансиската и медицинска борба, но не ви кажуваат низ што поминуваат семејствата со повеќе деца, вели мајката на болното дете Бекет (4).

Овие фотографии ќе ви го распарчат срцето: „Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има ...

Курир - 11.09.2019

Срцепарателната слика од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа после хемотерапијата стана вирална и ги соочи луѓето со суровата вистина за оваа тешка болест.

„Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има леукемија“

Пулс24 - 11.09.2019

Срцепарателната слика од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа после хемотерапијата стана вирална и ги соочи луѓето со суровата вистина за оваа тешка болест.