TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија одржува големи воени вежби покрај границите, жестоко ги обвинија САД

Канал5 - 25.01.2022

Русија започна нови воени вежби недалеку од Украина и анектираниот Крим, неколку часа откако ги обвини Соединетите Држави за „влошување“ на тензиите со ставање во состојба на готовност на илјадници американски војници.

Псаки: Бајден нема намера унилатерално да испрати војска во Украина

А1 On

САД ја предупредија Русија за пожестоки економски санкции отколку оние во 2014-та

Глас на Америка

Белата куќа: Бајден нема намера унилатерално да испраќа војска во Украина

Нетпрес

Бајден: САД нема еднострано да испраќа војници во Украина

Макфакс

Русија со воени вежби во близина на Украина

Р.С.Европа

Целосно сме обединети со европските лидери, рече Бајден за во случај на руска инвазија на Украина

Глас на Америка

Фокус Press24 Точка 24Инфо Фокус Телма Р.С.Европа Кумановски м.

Ако дојде до ескалација во Украина, ќе ги повлечеме сите хрватски војници, вели претседателот Милановиќ

Сакам да кажам - 25.01.2022

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ изјави дека Хрватска нема да учествува во зајакнувањето на силите на НАТО во источна Европа поради ситуацијата околу Украина. Тој смета дека тоа се случува во предградието на главниот град на Русија и дека на ...

Милановиќ: Хрватски војници нема да одат во Украина

Макфакс

Милановиќ: Јас сум командант на војската, хрватски војници нема да одат во Украина

МКД

Милановиќ: Ќе ги повлечам сите војници од Украина, тоа нема никаква врска со Украина, туку со политиката на Бајден

Нова ТВ

Украина е најкорумпирана земја на светот и Хрватска нема да се меша ако дојде до ескалација

Фактор

Милановиќ: Хрватски војници нема да одат во Украина

24Инфо

Милановиќ: Хрватски војници нема да одат во Украина

Н.Македонија

Локално А1 On Сител Канал5 Слободен Печат +инфо 24Инфо Нетпрес