TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полна месечина во Близнаци пристигнува на 27 ноември и ќе биде особено тешка за овие 4 знаци: Ќе им треба драстична ...

Убавина и Здравје - 27.11.2023

Ова е време кога емоциите и свеста се спојуваат, честопати нагласувајќи ја потребата за комуникација, изразување идеи и истражување на нови информации. Знакот Близнаци се поврзува со интелект, комуникација, љубопитност и променливост.

Го чувствувате ли веќе нејзиното влијание:Полната месечина во Близнаци носи ослободување од сите тешкотии што ви ги ...

Вечер Прес - 26.11.2023

Ни претстои уште една полна месечина во декември, полната месечина кај Близнаците на 27 ноември 2023 година не поттикнува да почнеме да размислуваме за тоа што сакаме да расчистиме и ослободиме.

Поранешната љубов се враќа, најголем замав на ретрограден Меркур – Астрологот откри сè

Во Центар - 26.11.2023

Дознајте на кои 4-те хороскопски знаци во кои ќе се вратат поранешните љубовници во декември, а тоа е поради ретроградниот Меркур. Рускиот астролог Јулија Лифанова откри кои хороскопски знаци ќе ги оживеат поранешните љубови, а за сè е биде ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Лав

Скопје инфо - 26.11.2023

Време е да заборавите на грижите, овој месец. За време на младата месечина на Стрелец на 12 декември, ќе ја прифатите возбудата и спонтаноста во вашите креативни и романтични активности, со што ќе бидете инспирирани да се ослободите од грижите и да ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Девица

Скопје инфо - 26.11.2023

Време е да ги проширите своите видици. Ќе се чувствувате подготвени да ги проширите хоризонтите поврзани со вашиот дом и вашите најблиски. Ова се случува за време на младата месечина на Стрелец на 12 декември.

Месечен хороскоп за декември 2023: Рак

Скопје инфо - 26.11.2023

Време е да смените некои навики во својот живот. За време на младата Месечина во Стрелец на 12 декември, ќе успеете да свртите нов лист кога станува збор за вашите навики и рутини. Вие сте знак кој најдобро се чувствува кога не е ограничен на ниту ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Близнаци

Скопје инфо - 26.11.2023

Декември е месец за љубов и романса. Вашите романтични врски ќе доживеат сосема ново големо и успешно поглавје за време на младата месечина во Стрелец на 12 декември. Околу овој датум, ќе ви се даде шанса да ја придвижите новата врска напред, што ќе ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Риби

Скопје инфо - 26.11.2023

Ова е месец исполнет со убави моменти. Месецот започнува со надежна нота додека младата месечина на Стрелец вви носи нови почетоци на полето на вашата кариера и јавен имиџ. Проверете ги своите можности и прифатете ги новините со отворени раце.

Месечен хороскоп за декември 2023: Стрелец

Скопје инфо - 26.11.2023

Време е за ризици, но и промена на правилата. Ново лично поглавје се расплетува за вас на 12 декември, додека се случува младата месечина ја осветлува вашата прва куќа. На овој ден, ќе тргнете на патување ставајќи ја вашата слобода и желба за ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Јарец

Скопје инфо - 26.11.2023

Декември е ваш месец. Младата Месечина во Стрелец на 12 декември ќе ве поттикне да барате нови начини за да доживеете слобода. Обидете се со нов механизам за справување или духовна пракса – нешто што можеби е невообичаено, но ве возбудува и ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Шкорпија

Скопје инфо - 26.11.2023

Финансиите се важна тема за вас во текот на декември. Месецот започнува со младата месечина на Стрелец на 12 декември, што ве поттикнува да прифатите нови можности во вашите пари и лични финансии.

Месечен хороскоп за декември 2023: Вага

Скопје инфо - 26.11.2023

Ова е месец посветен на домот и најблиските. Месецот започнува со младата месечина во Стрелец на 12 декември, поканувајќи ве да прифатите експанзивни нови концепти и идеи. Отсекогаш сте биле во можност да имате отворен ум, но како што под светлината ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Водолија

Скопје инфо - 26.11.2023

Декември е месец за нови луѓе и познанства. Како што започнува месецот, ќе продолжите со нови, експанзивни почетоци во вашите пријателства и социјални групи. Благодарение на младата месечина на Стрелец на 12 декември, ќе бидете желни да истражувате ...

Месечен хороскоп за декември 2023: Овен

Скопје инфо - 26.11.2023

Ова е месец за нови нешта. За време на младата месечина во Стрелец на 12 декември, ќе се обидете да ги проширите вашите хоризонти преку различни верувања и перспективи додека оваа месечина се одвива во вашата деветта куќа на авантури и учење.

Месечен хороскоп за декември 2023: Бик

Скопје инфо - 26.11.2023

Декември носи сосема ново поглавје во вашиот живот. Овој месец носи ново поглавје во вашиот живот. Младата Месечина во Стрелец на 12 декември е во вашиот сектор на финансиски обврски и споделени одговорности.

Декември и јануари - резервирани за стара љубов: На 4 знаци ретроградниот Меркур им ги враќа во животот поранешните ...

Женски магазин - 26.11.2023

Еден месец пред почетокот на Новата година започнува периодот на ретрограден Меркур, кој влегува на 26 ноември, а конечно ќе започне со директно движење дури на 18 јануари 2024 година и ќе има големо влијание на љубовниот зимски хороскоп.

Три знаци ги очекува огромна среќа во 2024 година

Скопје инфо - 26.11.2023

Ни останува уште еден месец до крајот на годината, а астролозите веќе ги започнаа своите предвидувања за новата година. Photo by Erik Brolin on Unsplash Овен Вие сте неверојатно способна личност, но 2024 година ќе ви донесе нова дефиниција за успех.

Неделен хороскоп: 27 ноември – 3 декември

Скопје инфо - 26.11.2023

Што ни носи хороскопот во последната недела од ноември? Photo by Tony Ross on Unsplash ОВЕН Бидете јасни. Полната Месечина во Близнаци го осветлува вашиот сектор на комуникација, помагајќи ви да дојдете до јаснотија, но и да ги надминете ...

Три знаци ќе бидат најпогодени од полната Месечина на 27 ноември

Скопје инфо - 26.11.2023

На 27 ноември, полната Месечина ќе го осветли небото во знакот Близнаци. Photo by Pedro Lastra on Unsplash Овој транзит ни носи одговор на многу прашања во нашиот живот, а ни носи и поттик за промени.

Дејството на полната месечина ќе го почувствуваат сите, но најинтензивно…

Локално - 26.11.2023

Полната месечина во Близнаци ќе го осветли небото во понеделник на 27 ноември наутро. Деновите на полна месечина во астрологијата се сметаат за период на промени и одрекување. Ако нешто ве мачи или ве кочи во животот, време е да се ослободите од тоа ...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 26 НОЕМВРИ ДО 2 ДЕКЕМВРИ: Близнаците во тајна романса, Лавот да внимава на непријатност со ...

4NEWS - 26.11.2023

Овен (21. 3 – 20. 4) Работа Нагласен Стрелец, во кој се наоѓа и вашиот владетел Марс, симбол на иницијатива, ви носи контакти со странци и патувања, доколку се занимавате со туризам, маркетинг, адвокатска пракса, предавање.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 27 НОЕМВРИ ДО 2 ДЕКЕМВРИ Близнаците во тајна романса, Рибите ги очекуваат кавги

+инфо - 27.11.2023

Лавот да внимава на непријатности со колегите, Вагите може да очекуваат кратко патување поврзано со работата. Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и какво ќе биде вашето здравје.