TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сампаоли убеден: Аргентина ќе се пласира на СП

Дерби - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина не успеа да слави над Перу пред своите гледачи и се најде во тешка ситуација во пресрет на последната рунда од квалификациите за пласман на Светското првенство кое е на програмата наредната година.

Неверојатно: „Натрапник“ на тимската фотографија на Бразил (Фото)

Спортски - 06.10.2017

Maрсело Мартинс Морено изминатата ноќ со својата Боливија играше против својот Бразил. Морено е напаѓач од Боливија кој настапувал и за младинските категории на Бразил, но набрзо сфатил дека за него нема место во сениорскиот тим на „кариоките“ па се ...

Призна и самиот Дибала: Тешко ми е да играм покрај Меси

Спортски - 06.10.2017

Она што пред натпреварот со Перу го изјави селекторот Сампаоли сега го потврди и Паоло Дибала кој не беше повикан за овој натпревар во кој Аргентина одигра реми без погодоци 0:0. „Не ми е лесно да играм заедно со Меси бидејќи ние двајца играме на ...

Мундијалот се подалеку: Меси промашуваше против Перу, Аргентинецот „попарен“ по крајот на мечот (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Се надзира шок за Аргентина, една од најфудбалските земји во светот. Постои можност Светското првенство во фудбал кое се одржува идната година во Русија да биде без Аргентина, на големите љубители на фудбалот тоа не би им се допаднало, но сепак ...

Голманот на Боливија му одбрани се’ што можеше и не можеше на Нејмар, по крајот на мечот доби „подарок“ од него (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Чуварот на мрежата од голот на Боливија долго ќе го памети изданието против Нејмар и Бразил. На едно коло до крајот на јужноамериканските квалификации за пласман на СП Русија 2018, Бразил е сигурен патник на Мундијалот, а синоќа одигра реми без ...

Им се случува и на најдобрите: Меси шутна кон голот, а топката заврши во АУТ! (Видео)

Спортски - 06.10.2017

Овој момент можеби ја опишува немоќта на Аргентина во квалификациите за Мундијалот во Русија… „Гаучосите“ на „Бомбоњера“ ремизираа без голови против Перу и пред последното коло се наоѓаат на шестото место на табелата.

Дибала: Ете зошто не потпишав за Барселона

Дерби - 06.10.2017

Пауло Дибала не доби шанса од аргентинскиот селектор во разочарувачкото реми против Перу, со што уште еднаш беше потврдено дека фудбалерот на Јувентус не може да игра заедно со Лионел Меси кој очекувано добива предност.

Пронајди го натрапникот: Бразилците ја направија најнеобичната тимска фотографија на гостувањето во Боливија

Дерби - 06.10.2017

Бразилската репрезентација одигра нерешено на гостувањето кај Боливија во претпоследниот квалификациски натпревар за пласман на Светското првенство 2018 во Русија, меч кој не беше навистина вообичаен за гостите од едноставна причина што играат на ...

ВИДЕО: Ова е можеби најлошиот удар на Лионел Меси во неговата кариера

Gol.mk - 06.10.2017

Познато е дека постои разлика помеѓу Лионел Меси во Барселона и оној во селекцијата на Аргентина. Еден од најдобрите фудбалери во светот никако не може да ја пронајде својата форма во дресот на „гаучосите“, а доказ за тоа се квалификациите за ...

„Ова е нехумано“ – Нејмар и ѕвездите на Бразил останаа без здив па мораа да добијат боци со кислород (ФОТО)

24Фудбал - 06.10.2017

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар ги критикуваше условите на Естадио Ернандо Силес во Ла Паз, вели дека е нехумано да се игра на толку висока надморска височина Средбите во Ла Паз на 3.600 метри надморска височина секогаш се исцрпувачки за ...

Неизвесен пласманот на Аргентина на СП

Слободен Печат - 06.10.2017

Ар­ген­тин­ска­та фуд­бал­ска реп­ре­зен­та­ци­ја пред­во­де­на од Ли­о­нел Меси, не ус­пеа да три­ум­фи­ра во прет­по­след­ни­от ква­ли­фи­ка­цис­ки нат­пре­вар со Перу, по што шан­си­те за пласман на Мун­ди­ја­лот во Ру­си­ја за оваа се­лек­ци­ја ...

ВИДЕО: Херојот на Боливија, голманот Карлос Лампе му донесе бод против Бразил

Sport M - 06.10.2017

Херојот на Боливија, голманот Карлос Лампе му донесе бод против Бразил. Нејмар имаше повеќе шанси на натпреварот, но, Карлос Лампе успеа да одбрани се што му беше упатено. Причина за слабата партија на Бразил е можеби тоа што натпреварот се играше ...

ВИДЕО: Му се случува и на најдобрите, ударот на Меси кој заврши во аут

Sport M - 06.10.2017

Доказ дека и на најдобрите во спортот му се случува да не се во форма, Меси, на натпреварот со Перу го изведе неговиот најлош удар досега, топката замалку не заврши во ...

По натпреварот со Боливија, Бразилците во соблекувална по кислород

Нова ТВ - 06.10.2017

Најголемата бразилска фудбалска ѕвезда во моментов, Нејмар, ги критикуваше условите за игра на Естадио Ернандо Силес во Ла Паз, по синоќешниот натпревар против Боливија на гости, поради високата надморска височина.

Ерупција на Твитер: Меси го изведе најлошиот шут во својата кариера (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Лионел Меси беше најблиску да постигне гол вреден победа за Аргентина кога на стартот на второто полувреме го погоди дирекот, но сепак и најголемата ѕвезда на „гаучосите“ се претопи во сивилото на тимот кој го предводи Хорхе Сампаоли, а кој сериозно ...

Лудило во Јужна Америка, заплет во стилот на Хичкок – шок, драма, калкулации и шест конкуренти за три места кон Русија!

Спортклуб - 06.10.2017

Црна ноќ во Буенос Аирес. Шок и хаос на „Ла Бомбоњера“ во предградието Ла Бока. Аргентина повторно не успеа да победи, но за нивна среќа јужноамериканските квалификации за СП се убедливо најлудите и најнепредвидливите, па во иста ноќ и Колумбија ...

(Фото на денот) Бразил го „позајми“ шпицот на Боливија

Спортклуб - 06.10.2017

Синоќа во рамки на јужноамериканските квалификации за Светското првенство во Русија се соочија две репрезентации кои немаа никаков резултатски императив. Бразил одамна е веќе во Русија, додека Боливија е одамна отпишана во квалификациите и го ...

Фото: Бразилците на апарати за дишење – ова е нехумано!

Спортски - 06.10.2017

Боливија и Бразил синоќа одиграа без голови во меч од квалификациите за СП, а после натпреварот Нејмар и другарите се пожалија на нехумани услови за игра. Имено, познато е дека Боливијците играат на голема надморска висина во Ла Паз (повеќе од 3.650 ...

Сите математики за пласман на Аргентина на СП

Екипа - 06.10.2017

Аргентинците значително си ја искомпликуваа задачата за пласман на СП во Русија, откако на синоќешниот дуел на домашен терен одиграа само 0-0 против Перу, пропуштајќи идеална можност да го прескокнат овој ривал на табелата.

Бразилците завршија на боци со кислород по мечот во Ла Паз: Нехумано е да се игра во вакви услови (Фото)

Дерби - 06.10.2017

Бразил одигра 0:0 на гостувањето во Ла Паз и покрај тоа што имаше навистина доста изгледни шанси да освои нови три бода, меч кој сепак им донесе поголеми проблеми на Бразилците по крајот на мечот со оглед на специфичните услови за игра во Боливија.

Бразилците со 12 играчи против Боливија и на ,,доза кислород” после натпреварот (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Бразилската репрезентација одигра нерешено на гостувањето кај Боливија во претпоследниот квалификациски натпревар за пласман на Светското првенство 2018 во Русија. Бразилците по натпреварот отидоа на партија ,, дополнителна доза кислород”, со што ...

СП 2018 ќе остане сон за Аргентина

Вечер - 06.10.2017

Популарните "гаучоси" освоија само еден бод во дуелот против селекцијата на Перу и сега дружината на Лионел Меси има обврска да освои три бода во последното коло Доколку не остварат убедлив триумф во последниот квалификациски дуел против селекцијата ...

Аргентина оди по жица, по ремито со Перу може да извиси за Мундијалот во Русија

Телма - 06.10.2017

Аргентина си ја искомпликува работата и го доведе под знак прашање пласманот на Светското првенство во Русија. На домашен терен во Буенос Аирес одигра само нерешено со Перу 0:0 во претпоследното 17 коло и остана на шестата позиција на табелата кое ...

(Видео) Аргентина се оддалечува од Мундијалот

Макфакс - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Аргентина се наоѓа во незаводна положба во пресрет на последното коло во рамките на јужноамериканските квалификации за пласман на Светското првенство во Русија.

Аргентина шокирана на „Бомбониера“, а ќе остане и без бараж за Мундијалот?!

Репортер - 06.10.2017

Можеби звучи неверојатно, но е вистинито. Суровата вистина за Аргентинците е дека можеби нема да играат на Мундијалот во Русија 2018 година. По новиот неуспех пред своите навивачи, 0:0 против Перу, на славната „Бобониера“ во Буенос Аирес, Меси и ...

Аргентина во шок: Можно е ,,Меси и дружината” да не се пласираат на СП во Русија (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Неверојатно интересен финиш на квалификациите во Јужна Америка за пласман на СП 2018… Аргентина на домашен терен во квалификациите за Светското првенство 2018 во Русија одигра без голови со со Перу и си ги искомплицира своите шанси за пласман на на ...

Аргентина за срамота: Не даде гол, не победи и е се подалеку од Мундијалот

Спортски - 06.10.2017

Аргентинската репрезентација е се подалеку од пласман на Светското првенство откако ремизираше на домашен терен против Перу и сега падна на 6-та позиција која не води ни во бараж! Пред преполни трибини на стадионот „Ла Бомбонера“ во Буенос Аирес, ...

Апарати за дишење ги спасуваа Бразилците

SportMedia - 06.10.2017

Бразил одигра без голови 0:0 на гостувањето во Ла Паз кај Боливија. „Кариоките“ се убедливо први на табелата со 38 бода, додека Боливија е на претпоследното место на табелата со само 14 бодови, но ова реми не е големо изненадување.

Ни Меси веќе не е тоа што беше (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Лионел Меси и Аргентина имаа фрустрирачка вечер против Перу во јужноамериканските квалификации за Светското првенство. Натпреварот заврши без голови, а Лионел Меси некако се вклопи во „сивилото“ на својата репрезентација.

Бразилците на апарати… Така е кога играат на 3.637 метри надморска висина (ФОТО)

Екипа - 06.10.2017

Фудбалот да се игра само во Ла Паз, Боливија сигурно била светски шампион, а не втора најлоша репрезентација во Јужна Америка. Го докажа тоа во квалификациите за СП и со ремито (0-0) против Бразил синоќа, една од најсилните светски селекции која во ...

Аргентина и Меси ќе го гледаат светското на телевизија?

Стандард - 06.10.2017

Аргентина на Лео Меси дозволи нов кикс, а пласманот на светското првенство во Русија следната година изгледа се подалеку за „гаучосите“. Пред преполни трибини на стадионот „Ла Бомбонера“ во Буенос Аирес, домаќините не успеаја да го поразат Перу – ...

Погоди го натрапникот (ФОТО)

Sport 1 - 06.10.2017

Погледнете ја убаво тимската фотографија на бразилската фудбалска репрезентација пред почетокот на дуелот со Боливија во рамки на мундијалските квалификации. На еден фудбалер не му е местото помеѓу „кариоките“.

Уште едно очајно издание на Аргентина, пласманот во Русија е се подалеку (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина има големи шанси да не се пласира на Светското првенство во Русија откако пред своите гледачи одигра 0-0 против Перу. Ако се веруваше дека Аргентина во последните две кола ќе заигра како што треба и ќе ги реши сите ...

Неизвесно учеството на Аргентина на фудбалскиот Мундијал во Русија

+инфо - 06.10.2017

Аргентина одигра само 0:0 со Перу ноќеска во Буенос Аирес и на едно коло пред крајот на квалификациите за Светското фудбалско првенство 2018. Аргентина одигра само 0:0 со Перу ноќеска во Буенос Аирес и на едно коло пред крајот на квалификациите за ...

Виси пласманот на Аргентина на СП 2018: Само реми со Перу… (ВИДЕО)

Екипа - 06.10.2017

Неверојатно интересен финиш на квалификациите во Јужна Америка за пласман на СП 2018… Аргентина во претпоследното коло ремизираше без голови со Перу на свој терен, по што и тоа како се големи шансите Аргентинците да не ги гледаме на Мундијалот во ...

Аргентина е послаба и од Македонија во оваа категорија!

SportMedia - 06.10.2017

Фудбалска Аргентина е во очај. Репрезентацијата е под опасна закана дека може да не се квалификува на Светското првенство во Русија 2018 година. „Гаучосите“ одиграа 0:0 на свој терен против Перу и уште еднаш потврдија дека најтешко за нив е да дадат ...

„Кариоките“ останаа без здив по дуелот со Боливија (ФОТО)

Sport 1 - 06.10.2017

Во фудбалот најтешкото гостување е она во Ла Паз, Боливија. Можеби атмосферата не е жестока како во Аргентина, но условите за игра во оваа земја се неверојатни и можеби до некаде и нехумани.

Срамота: Аргентина не постигнала гол од последните 73 шута!

Спортклуб - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина е пред сензационална елиминација од Светското првенство во Русија што веројатно нема да му се допадне никому, а најмалку на организаторот. Но, такво нешто може многу лесно да се случи ако се има предвид катастрофалната ...

Меси спремај далечинското! Аргентина ќе го гледа СП само на ТВ!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина е во опасност да не игра на Светското фудбалско првенство за прв пат по 1970 година, откако синоќа на домашен терен на „Ла Бомбонера“ во Буенос Аирес не успеа да го скрши отпорот на Перу.

Квалификации за СП: Аргентина повторно киксираше, Санчез погоди за победа на Чиле

Кајгана - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина никако да фати форма за да го обезбеди пласманот на Светското првенство во Русија. На еден натпревар до крајот на квалификациите Аргентина се наоѓа надвор од местата кои водат на СП.

Од Бразил синоќа пристигнаа лоши вести за ПСЖ

Кајгана - 06.10.2017

Лоша вест пристигнува од Бразил за францускиот великан Парис Сен Жермен. Капитенот и најдобриот дефанзивец на Парижаните, Тијаго Силва, можеби ќе треба да оди на подолга пауза од терените поради повреда која ја заработи на натпреварот против ...

Дури сега станува драматично: Аргентина пак не успеа да победи, виси пласманот на Мундијалот (ВИДЕО)

Спортклуб - 06.10.2017

Актуелниот светски вицешампион Аргентина не успеа да го победи Перу на домашен терен и во пресрет на последниот квалификациски натпревар сериозно виси во обидот да обезбеди пласман на Мундијалот во Русија.

Очај за Меси и Аргентина: Може да останат без СП 2018 (ВИДЕО)

SportMedia - 06.10.2017

Аргентина приреди ново големо разочарување на своите навивачи, откако на домашен терен одигра без голови во дуелот против Перу, во квалификациите за пласман на Светското првенство кое следната година ќе се одигра во Русија.

Аргентина може да остане без пласман на СП во Русија

Сител - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Аргентина во претпоследното коло од квалификациите од јужноамериканската зона ноќеска на домашен терен одигра 0:0 со Перу и остана на шестото место на табелата.

Кариоките на кислород по дуелот во Боливија

А1 On - 06.10.2017

Фудбалерите на Бразил синоќа гостуваа кај Боливија во претпоследното коло од Мундијалските квалификации. Поради високата надморска висина на Боливија, репрезентативците на Бразил по натпреварот се „освежија“ со дополнителна доза кислород.

Боливиски начин за сопирање на Нејмар: Голманот му се фрли во нозе, па стоперот го шокираше со две интервенции на гол ...

Дерби - 06.10.2017

Бразилецот Нејмар игра во неверојатна форма од почетокот на новата натпреварувачка сезона и во овој момент делува како најрасположен фудбалер за игра од сите останати, а тоа се обиде да го демонстрира и на синоќешниот меч против Боливија во Ла Паз.

Дибала: Ете зошто не потпишав за Барселона

Точка - 06.10.2017

Пауло Дибала не доби шанса од аргентинскиот селектор во разочарувачкото реми против Перу, со што уште еднаш беше потврдено дека фудбалерот на Јувентус не може да игра заедно со Лионел Меси кој очекувано добива предност.

Шутот на Меси кој заврши во Русија

Оff.net - 06.10.2017

Аргентинецот Рикардо Гарека е селектор на Перу, репрезентација која што игра одлични квалификации и после цели 36 години е на пат да обезбеди пласман на Мундијал. Од друга страна, Меси и компанија..

ВИДЕО: Аргентина само ремизираше со Перу и виси за мундијалската виза

Gol.mk - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина ризикува да не се квалификува на Светското првенство во Русија, откако одигра 0-0 против Перу на „Ла Бонбоњера“ во Буенос Аирес и му треба победа во Еквадор и комбинациа на другите резултати за да се најде на Мундијалот.

„Кариоките“ останаа без здив па добија боци со кислород, Нејмар се пожали: Ова е нехумано (ФОТО)

МКД - 06.10.2017

Нејмар се пожали за условите во Ла Паз против Боливија, најскапиот фудбалер во историјата вели дека е нехумано да се игра на толку висока надморска височина Средбите во Ла Паз на 3.600 метри надморска височина секогаш се исцрпувачки за противниците ...