TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штипјани испаничија поради погрешно измерен земјотрес на нивните телефони

Сител - 29.03.2023

Страв и паника помеѓу Штипјани, откако синоќа 2.40 минути по полноќ се почувствува земјотрес со магнитуда 3 по Рихтер и интензитет 4 степени според европската макросеизмичка скала, со епицентар на 5 км североисточно од Штип.

Земјотрес од 3 степени според Рихтер почувствуван во близина на Штип, стручњаците смируваат

Алфа

Паметните телефони предизвикаа паника кај дел од штипјани по земјотресот, кој се случи рано утринава

Бизнис Вести

Во возилата дел од штипјани ја поминаа ноќта, д-р Димов со објаснување  – Штип не е со тло за силни земјотреси

ММС

Паметните телефони предизвикаа паника кај дел од штипјани по земјотресот, кој се случи рано утринава

MakPress

Паметните телефони предизвикаа паника кај дел од штипјани по земјотресот, кој се случи рано утринава

Либертас

Паметните телефони предизвикаа паника кај дел од штипјани по земјотресот, кој се случи рано утринава

Опсервер

+инфо Независен Во Центар Вечер Прес 4NEWS Lider

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

Макфакс - 29.03.2023

Рано утрово околу 2.40 минути во епицентралното подрачје Свети Николе-Штип бил почувствуван земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот на потресот бил на пет километра северно од Штип, на длабочина од 5 километри, објави ...

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

Lider

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

MTM

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

Точка

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

Centar

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

Пулс24

Земјотрес од 3 степени го погоди регионот на Штип

Press24

Вечер Прес Kumanovo News