TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

Слободен Печат - 22.05.2022

По одлуката на Вселенската патријаршија да го признае канонскиот статус на Охридската Архиепископија, во прва официјална посета на Бигорски манастир престојуваат монаси од Света Гора. Во Бигорски се Игуменот на светогорската Свештена Обител ...

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

Либертас

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

Бриф

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

Н.Македонија

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

24Инфо

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

Курир

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

ТВ21

Канал5 +инфо Вечер Прес 360 степени Опсервер Gostivarpress.mk

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

CivilMedia - 22.05.2022

По одлуката на Вселенската патријаршија да го признае канонскиот статус на Охридската Архиепископоија во прва официјална посета на Бигорски манастир престојуваат монаси од Света Гора. Во Бигорски се Игуменот на светогорската Свештена Обител ...

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

MakPress

БРНЗ ВО БИГОРСКИ: Амбасадорката на САД искрено ја поздрави одлуката на Светиот Синод на Вселенската Патријаршија за ...

Денешен - 22.05.2022

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз. На средбата со Игуменот, Епископот Партениј, таа ја поздравила одлуката на Вселенската ...

Американската амбасадорка Брнз во Бигорски

Независен

Американската амбасадорка, Брнз, денеска беше во посета на Бигорскиот манастир. (Фото)

Во Центар - 22.05.2022

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз. На средбата со Игуменот, Епископот Партениј, таа ја поздравила одлуката на Вселенската ...

Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир

МКД