TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оваа година не очекуваредок небесен феномен

Скопје24 - 27.09.2020

Астрономите известуваат за уште една ретка сина Месечина која ќе го осветли нашето небо вечерта на 31 октомври. 12-те месеци од годината имаат должини што повеќе или помалку се базираат на една орбита на Месечината околу Земјата.

Меѓународната вселенска станица избегна судир со непознат вселенски отпад

Иновативност - 27.09.2020

Меѓународната вселенска станица успешно избеган судир со непознат вселенски отпад. Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека вселенскиот отпад бил забележан во близина на станицата и поради тоа бил изведен маневар за избегнување.

Што ќе го развесели срцето на секој хороскопски знак во 2021 година?

Кафе пауза - 27.09.2020

Следната година е период за нови планови и за раѓање нови чувства, а ќе можете да се потпрете на интуицијата. Венера се поврзува со Марс, а тоа ќе ја натера Вагата да ги преиспита договорите и односите.

Оваа година не очекува редок небесен феномен

Курир - 27.09.2020

Астрономите известуваат за уште една ретка сина Месечина која ќе го осветли нашето небо вечерта на 31 октомври. 12-те месеци од годината имаат должини што повеќе или помалку се базираат на една орбита на Месечината околу Земјата.

Оваа година не очекува редок небесен феномен

Пулс24 - 27.09.2020

Астрономите известуваат за уште една ретка сина Месечина која ќе го осветли нашето небо вечерта на 31 октомври. 12-те месеци од годината имаат должини што повеќе или помалку се базираат на една орбита на Месечината околу Земјата.

Дневен Хороскоп (27.09) недела

Порта - 26.09.2020

ОВЕН Овој викенд месечината влегува во Водолија, вие ќе бидете во центарот на социјалниот круг. Сега е идеална можност за запознавање на нови луѓе и средба со драги приатели. Ви претстои значителна промена во вашите финансии која ќе ви годи.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (28. септември до 4. октомври): Топ знаци на неделата Девица, Јарец и Рак

МакМода - 26.09.2020

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот Лав за да влезе во оној на Девицата: ова ќе биде среќен период во љубовта за сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: среќна ...

Астронаутка ќе гласа од вселената на изборите во САД

USB - 26.09.2020

Астронаутката на НАСА, Кејт Рубинс, рече дека ќе гласа од вселената, на повеќе од 300 километри над Земјата, на претстојните избори во САД. Рубинс моментално се наоѓа во Русија, каде се подготвува со двајца космонаути за лансирање кон Меѓународната ...

НАСА го објави планот за спуштање на првата жена на Месечината

Кумановски м. - 26.09.2020

НАСА го објави планот „Артемида“ за испраќање на првата жена на Месечината во 2024 година, објави Би-Би-Си. Станува збор за програмата „Артемида“, која ќе испрати двајца астронаути на Месечината – за прв пат од 1972 година.