TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СКАНДАЛ: Кралицата нема да биде на венчавката на Хари, бидејќи ова не ѝ го простува на снаата

Курир - 07.12.2017

Венчавката на принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл, со денови е топ тема во светските ...

Меган Маркел отворено за својата кариера

Локално - 07.12.2017

Меган Маркел одлучи да биде отворена со медиумите и да раскаже за својот живот и кариера, малку пред да се омажи за принцот Хари. Актерката раскажала за својата професија, за борбата за правата на жените и за многуте други активности со кои се ...

Ефектот на Меган Маркел: Сите сакаат нос како нејзиниот

Локално - 07.12.2017

Ефектот на Меган Маркел е навистина во полн ек. Жените сакаат да изгледаат како неа – облеката што ја носи свршеницата на принцот Хари, се продава како топол леб. Но лудилото не завршува овде.

"Никогаш не бев доволно слаба, ниту доволно убава": Меган Маркл зборувала за средбата која ѝ го променил животот

Точка - 07.12.2017

Иако името Меган Маркл одамна нѝ е познато посебно во актерските кругови, со веридбата со британскиот престолонаследник Хари, таа стекна уште поголема светска слава. Но, којзнае дали нешто од ова би се случило доколку пред неколку години таа не го ...

Меган Маркл на насловната страница на „Elle“

Стандард - 07.12.2017

Невестата на британскиот принц Хари – Меган Маркл, ја краси насловната страница на француското издание на магазинот „Elle“. Насловот е – „Бракот што сите го очекуваме“. Поранешната актерка е облечена како улична кралица во модерна ...

„Ми кажуваа дека не сум слаба, нити доволно убава.“ – изјави идната принцеза

ЗаЗабава - 06.12.2017

Актерката Меган Маркл откри колку и беше тешко да ги направи своите први чекори во кариерата, но исто така и каков вид осуди мораше да истрпи. Идната принцеза, која ќе се омажи за принцот Хари во мај, откри дека зад нејзината кариера се многу ...

Меган Маркл во креација на Македонецот Тони Матичевски

Курир - 06.12.2017

Oткако врската со принцот Хари стана официјална, актерката Меган Маркл не престанува да биде во фокусот на вниманието. Нашето овој пат го привлече бидејќи носи креација на познатиот австралиски дизајнер со македонско потекло, Тони Матичевски.

Меган Маркл зборувала за средбата која ѝ го променил животот

Вечер - 07.12.2017

Иако името Меган Маркл одамна нѝ е познато посебно во актерските кругови, со веридбата со британскиот престолонаследник Хари, таа стекна уште поголема светска слава. Но, којзнае дали нешто од ова би се случило доколку пред неколку години таа не го ...

Меган Маркл во креација на Македонецот Тони Матичевски

Вечер - 06.12.2017

Oткако врската со принцот Хари стана официјална, актерката Меган Маркл не престанува да биде во фокусот на вниманието. Нашето овој пат го привлече бидејќи носи креација на познатиот австралиски дизајнер со македонско потекло, Тони Матичевски.