TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Терористички напад во Норвешка!? Со лак и стрела убивал луѓе: Војската излезе на улица и го обезбедува местото (видео)

Во Центар - 14.10.2021

Неименуван напаѓач убива и повредува луѓе со лак и стрела во Норвешка. Според последните информации, човекот бил уапсен откако повредил и убил неколку луѓе со лак и стрела. Евакуирани се неколку области, а полицијата вели дека е рано да се каже дали ...

Повеќе жртви и повредени во напад со лак и стрели во Норвешка

Deutsche Welle

Напаѓач со лак и стрела усмртил неколку луѓе во Норвешка

Телма

ЕПИЛОГ ОД ШОКАНТНИОТ НАПАД: Пет лица се убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка

Денешен

ХОРОР ВО НОРВЕШКА Со лак и стрела убивал луѓе на улица ВИДЕО

+инфо

ВИДЕО: Први снимки од нападот со лак и стрела во Норвешка - има мртви и ранети

Press24

Ужас во Норвешка: Неколку луѓе се убиени во напад со лак и стрела (ВИДЕО)

Курир

Денешен

ФОТО+ВИДЕО: Норвежанец уапсен откако со лак и стрела убил и ранил неколку лица

Слободен Печат - 13.10.2021

Норвешката полиција уапси маж кој убил и ранил неколку лица со лак и стрела на улиците во Когсберг, пренесува Ројтерс. Човекот е уапсен откако повреди и уби неколку луѓе со лак и стрела, а неколку области биле евакуирани, а полицијата вели дека е ...

Норвешка: Убиени неколку луѓе со лак и стрела, повеќемина ранети

Вечер Прес

Норвешка: Убиени неколку луѓе со лак и стрела, повеќемина ранети

Република

Во Норвешка убиени неколку луѓе со лак и стрела

Lider

Во Норвешка убиени неколку луѓе со лак и стрела

MakPress