TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четвртата Парада на гордоста во Скопје се одржува на 24 јуни

24 Вести - 04.06.2023

Навреди, малтретирање преку социјалните мрежи, пцовки, борба со предрасуди и стеротипите кон нив од непосредното опкружување се само дел од проблемите со кои се соочуваат припадниците на ЛГБТИ+ заедницата.

На 24-ти  јуни под слоганот „Гласни и горди“, се организира четвртта Парада на гордоста во Скопје

Алфа - 04.06.2023

Под слоганот „Гласни и горди“ на 24 јуни ќе се одржи четвртата парада на гордоста во Скопје во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Во 17 часот ќе започне собирањето на учесниците, а во 19 часот по кратките поздравни ...

Четвртата Парада на гордоста во Скопје ќе се одржи на 24 јуни под мотото „гласни и горди!“

Сакам да кажам - 04.06.2023

Четвртата Парада на гордоста во Скопје (Скопје прајд) ќе се одржи на 24 јуни под мотото „Гласни и горди!“, објави организаторот Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Како и досега, почетната точка ќе биде во паркот Жена-борец, каде што ...

НА КРАЈ НА МЕСЕЦОВ ПАРАДА НА ГОРДОСТА ВО СКОПЈЕ: „Гласни и горди“

Фактор - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! „Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ...

Четвртата Парада на гордоста на 24. јуни под мотото „Гласни и горди“

Локално - 04.06.2023

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе се одржи на 24 јуни 2023 година. Почетната точка, како и досега, ќе биде во паркот „Жена-борец”, каде во 17 ...

Скопска парада на гордоста 2023 на 24 јуни: Гласни и горди!

24Инфо - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

Под мотото „Гласни и горди“, на 24 јуни во Скопје ќе се одржи четвртата по ред Парада на гордоста

МКД - 04.06.2023

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија на денешната прес-конференција информираше дека Парадата на гордоста, која ќе се одржи на 24 јуни 2023 година во Скопје ќе биде под мотото „Гласни и горди“.

Скопска парада на гордоста 2023 на 24 јуни: Гласни и горди!

Макфакс - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

„Гласни и горди!“ – четврта скопска Парада на гордоста на 24 јуни

Радио МОФ - 04.06.2023

Под мотото „Гласни и горди!“, четвртата Парада на гордоста годинава ќе се одржи на 24 јуни, соопштија денес од Мрежата против хомофобија и трансфобија. Оттаму соопштуваат дека почетната точка ќе биде Паркот „Жена-борец“, каде ќе се собираат ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Бизнис Вести - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

Четвртата скопска „Парада на гордоста“ ќе се одржи на 24 јуни

Слободен Печат - 04.06.2023

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија го најави овогодинешното издание на „Парадата на гордоста“, кое ќе се одржи на 24 јуни. Како што наведоа организаторите, почетната точка, како и досега, ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 ...

Скопjе прајд на 24 јуни: Гласни и горди!

Фокус - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

Скопска парада на гордоста 2023 на 24 јуни: Гласни и горди!

Точка - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

еМагазин - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Независен - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Press24 - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

Овогодинешната скопска парада на гордоста ќе се одржи на 24 јуни

Скопје24 - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

4NEWS - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

А1 On - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

На 24 јуни во Скопје ќе се одржи Парада на гордоста

Република - 05.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава на 24 јуни ќе се одржи „Парадата на гордоста“, на прес-конференција најавија претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде што во 17 ...

„ГОРДИ И ГЛАСНИ“ И ЗА ДРУГИТЕ КАУЗИ Парада на гордоста ќе маршира против стигмата, предрасудите и против насилството

+инфо - 04.06.2023

На 24 јуни Скопје Прајд 2023, според организаторите, ќе понуди богата културно-забавна програма, со музички настапи во живо, настапи на дрег кралици од земјата и регионот и DJ-сетови. Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се ...

Скопjе прајд на 24 јуни: Гласни и горди!

Либертас - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

Парада на гордоста во Скопје на 24 јуни

360 степени - 04.06.2023

Ова е четврта по ред Парада на гордоста/Скопје прајд и ќе се одржи под мотот „Гласни и горди!“ На 24 јуни, во 17 часот во паркот „Жена-борец“, ќе започне официјалната програма на овогодинешниот „Скопје прајд“.

Парада на гордоста во Скопје на 24 јуни

Нетпрес - 04.06.2023

Под слоганот „Гласни и горди“ на 24 јуни ќе се одржи четвртата парада на гордоста во Скопје во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Во 17 часот ќе започне собирањето на учесниците, а во 19 часот по кратките поздравни ...

„Горди и гласни“- парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Р.С.Европа - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Организаторите велат дека напредокот на полето на правата на ЛГБТ+ ...

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Во Центар - 04.06.2023

Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни, најавија на прес-конференција претставници од Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, каде во 17 часот ќе ...

Нов „Скопје прајд“: Одреден датумот кога ќе се шета низ скопските улици под мотото „Гласни и горди“

Скопје1 - 04.06.2023

Четвртата Парада на гордоста во Скопје (Скопје прајд) ќе се одржи на 24 јуни под мотото „Гласни и горди!“, објави организаторот Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Како и досега, почетната точка ќе биде во паркот Жена-борец, каде што ...

Скопје Прајд 2023 на 24 јуни, под мотото Гласни и горди!

24 Вести - 04.06.2023

Четвртата по ред Парада на гордоста/Скопје Прајд, годинава ќе се одржи на 24 јуни под мотото Гласни и горди! Националната мрежа против хомофобија и трансфобија одржа прес-конференција посветена на овогодишното издание на Парадата на гордоста, кое ќе ...

Парада на гордоста во Скопје на 24 јуни

Денешен - 04.06.2023

Под слоганот „Гласни и горди“ на 24 јуни ќе се одржи четвртата парада на гордоста во Скопје во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Во 17 часот ќе започне собирањето на учесниците, а во 19 часот по кратките поздравни ...