TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца го влечела крвавиот сопруг до излезот на хотелот, убиен бил додека пополнувал тикет

Република - 15.01.2020

Околу 17 часот на 15 јануари 2000 година, пред белградскиот хотел „Интерконтинентал“ застанале две возила. Од „опел калибра“ излегле Драган Николиќ и Милан Ѓуричиќ, кои од претходно ѝ биле познати на полицијата.

Вељко објави нова фотографија од синот: Неговиот коментар го насмеа регионот (ФОТО)

Локално - 15.01.2020

Вељко и Богдана, како што знаеме, во мај ќе станат родители на машко бебе на кое парот одлучи да му го даде името на покојниот Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Парот е пресреќен поради бебето, а тоа постојано го споделуваат на социјалните мрежи.

Едвај чека да стане татко: Вељко со безобразен коментар и фотографија од половиот орган на неговиот нероден син (ХИТ ...

Курир - 15.01.2020

Синот на Цеца Вељко Ражнатовиќ едвај чека да стане татко. Неговата сопруга Богдана Родиќ е во поодмината бременост, а јавноста веќе одамна знае дека тие чекаат машко бебе. Вчера Вељко на својот Инстаграм профил повторно објави фотографија од ...

ФОТО: Цеца и Анастасија покажаа како изгледаат без грам шминка

Press24 - 14.01.2020

Цеца и Анастасија славеа Стара Нова Година без грам шминка. Двете покажаа какви се во лабаво издание без шминка на ...

Аркановиот син им подаде рака на семејството Ражнатовиќ во знак на помирување

Вечер Прес - 14.01.2020

Војин Ражнатовиќ, син на покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан, од Америка ја честиташе православната Стара нова година на својот профил на Инстаграм. Тој во празничен дух на сите од семејството Ражнатовиќ им го честиташе православниот празник.

Проценето колку вреди куќата на Цеца Ражнатовиќ – Од сумата ќе ви се сврти во глава

Убавина и Здравје - 14.01.2020

Деновиве во една српска емисија била разработена тема во која акцентот бил ставен на куќите и домовите на познатите личности и нивната вредност. Меѓу нив се нашла и вилата на Цеца Ражнатовиќ во која што живее долги години со семејството.

Цеца и Аца Лукас пееја заедно, кај Ражнатовиќ се славеше до рана зора (ВИДЕО)

Локално - 14.01.2020

Во домот на пејачката Цеца Ражнатовиќ се славеше Стара Нова година со семејството и најблиските пријатели, а се славеше до раните утрински часови. Таму беа и Анастасија со момчето, другарка ѝ Невена, Вељко и Богдана и сестра ѝ Бојана, а присутен ...

Цеца и Лукас запејаа по повод 20 годишнината од смртта на Аркан, а Анастасија остави емотивна порака за починатиот ...

Вистина.мк - 14.01.2020

Во вилата на Ражнатовиќ на Дедиње вчера се славаше Стара Нова година, а Цеца ги собра пријателите и блиските роднини. Како вистинка домаќинка, Цеца подготви богата трпеза за своите гости, а фолк дивата преку социјалните мрежи сподели дел од ...

Стара нова се славела до утро: Цеца и Лукас си го подаваа микрофонот, Анастасија посвети песна за Аркан

Република - 14.01.2020

Во домот на Светлана Ражнатовиќ Цеца на Дедиње во Белград вчера, па до раните утрински часови денеска се прославуваше Старата нова година. Покрај Анастасија и нејзиното момче, Вељко и Богдана, нејзината сестра Бојана, но и други гости, беше и Аца ...

Пејачката која „растури“ на свадбата на Вељко сега доби и подарок вреден цело богатство- веднаш го врати само поради ...

Курир - 14.01.2020

Пејачката Александра Младеновиќ вредно работи и настапува, а еден од нејзините најважни настапи во последниот период беше свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ. На една забава која ја организирал познат бизнисмен таа добила и скапоцен ...

Цеца и Анастасија славеа српска Нова Година во вилата, ангажираа музичари и направија журка за паметење (видео)

Вистина.мк - 14.01.2020

Цеца и Анастасија Ражнатовиќ покажаа како вчеравечер ја дочекаа српска Нова година во својот дом на Дедиње. Двете објавија снимки на кои се гледа дека уживаат во домашната атмосфера заедно со неколкумина блиски пријатели, меѓу кои беше и Аца Лукас, ...

„Ја дочекуваме српската Нова Година во хармонична атмосфера“ - Цеца и Анастасија покажаа како слават

Press24 - 14.01.2020

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа дека уживаат во семејниот дом заедно со најблиските пријатели.

Цеца ја дочека Старата нова година, но Анастасија не ги додржа солзите- со оваа песна семејството се потсети на Аркан ...

Курир - 14.01.2020

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа дека уживаат во семејниот дом заедно со најблиските пријатели.

ФОТО: Цеца реновираше голем дел од куќата во Дедиње - познато колку вреди нејзиниот луксузен дом

Press24 - 13.01.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ со години живее во луксузна вила на Дедиње, а во изминатиот период таа реновирала поголем дел од својот дом. Помеѓу другото таа поставила и нова капија, која била посебно украсена пред неколку недели кога на лудиот камен ...

Никој не ни знаеше: Кија Коцкар и Војин Ражнатовиќ слават годишнина во Лас Вегас (фото)

Вистина.мк - 13.01.2020

Кија Кокар замина на турнеја низ САД со своите колеги, а колку ужива во тоа, редовно покажува na своите следбеници на Инстаграм. Она што никој не очекуваше е дека taa ќе се сретне таму со Војин Ражнатовиќ, синот на Аркан.

Цеца ја реновираше куќата во Дедиње – познато е колку вреди нејзиниот луксузен дом

Скопје24 - 13.01.2020

Светлана Цеца Ражнатовиќ долго време живее во луксузна вила на Дедиње, а во изминатиот период таа реновирала поголем дел од својот дом. Помеѓу другото таа поставила и нова капија, која била посебно украсена пред неколку недели кога на лудиот камен ...

„Ја дочекуваме српската Нова Година во хармонична атмосфера“ – Цеца и Анастасија покажаа како слават

Скопје24 - 14.01.2020

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа дека уживаат во семејниот дом заедно со најблиските пријатели.

Кај Цеца вака се слави Стара нова година – Во еден момент се потсети на Аркан, па му запеа и песна

Убавина и Здравје - 14.01.2020

Во домот на Светлана Ражнатовиќ на Дедиње во Белград вчера, па до раните утрински часови денеска се прославуваше Старата нова година. Покрај Анастасија и нејзиното момче, Вељко и Богдана , нејзината сестра Лидија, но и други гости, беше и Аца Лукас.

Цеца ја дочека Старата нова година, но Анастасија не ги додржа солзите- со оваа песна семејството се потсети на Аркан

Пулс24 - 14.01.2020

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа дека уживаат во семејниот дом заедно со најблиските пријатели.