TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

А1 On - 12.01.2019

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03).

Хиршер ја оствари 66-та победа во Светскиот куп

Сител - 12.01.2019

Австриецот, Марсел Хиршер е победник на велеслаломската трка од Светскиот куп одржана во Аделбоден. Благодарение на одличниот настап во второто возење, а со севкупното време 2: 26.54 минути Хиршер заврши пред Норвежанецот, Хенрик Кристоферсен, за ...

Хиршер најбрз во Аделбоден

TopSport - 12.01.2019

Австриецот Марсел Хиршер со 66.победа во кариерата ја продолжи доминацијата во Светскиот куп, во алпско скијање. Хиршер, во саботата, победи во велеслаломската трка која се одржа во Аделбоден.

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Локално - 12.01.2019

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03).

Хиршер најбрз во Аделбоден

Макфакс - 12.01.2019

Австриецот Марсел Хиршер со 66.победа во кариерата ја продолжи доминацијата во Светскиот куп, во алпско скијање. Хиршер, во саботата, победи во велеслаломската трка која се одржа во Аделбоден.

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Н.Македонија - 12.01.2019

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден, информира МИА. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03). За Хиршер ова беше 66.

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Опсервер - 12.01.2019

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03).