TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драматичен момент во Џакарта – вработен на аеродромот паднал од авион, не забележал дека излезните скали се поместени ...

Во Центар - 18.05.2024

Видеото го прикажува моментот кога маж паѓа од авион и слета на средината на пистата на асфалтот на аеродромот во Џакарта, Индонезија. Инцидентот се случил пред полетувањето и за жал се здобил со одредени повреди, но за среќа не сериозни.

Аеродромски работник падна од авион- му се лизнаа скалилата кога сакал да излезе (ВИДЕО)

Канал5 - 16.05.2024

Еден од работниците на аеродромот во Џакарта паднал од паркиран авион. Скалите со помош на кои требало да го напушти леталото се лизнале непосредно пред да излезе, а бидејќи не забележал – паднал на земја.