TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Милан донесе нов голман

Спортски - 13.10.2021

После повредата на Мајк Мањан, Милан експресно реагираше и донесе нов голман. Италијанскиот гигант денес го потврди доаѓањето на Антонио Миранте, кој потпиша договор до крајот на сезоната.

Милан го официјализираше трансферот на новиот голман

Sport M - 13.10.2021

Екипата на Милан вечерва го официјализираше доаѓањето на искусниот голман Антонио Миранте (38). Откако останаа без одличниот Мајк Мејнан, кој ќе отсуствува од терените повеќе од два месеци поради повреда на скочниот зглоб, „росонерите“ одлучија да ...

Официјално, Милан доведе нов голман во своите редови

Спортклуб - 13.10.2021

Екипата на Милан мораше да реагира мошне брзо бидејќи Стефано Пиоли остана без адекватен избор на голманската позиција. „Росонерите“ останаа без првиот голман Мајк Мењан кој го повреди зглобот откако му одбрани пенал на Салах во Лигата на шампионите.

Милан потврди: Мењо ќе биде надвор од терените долго време

Sport 1 - 13.10.2021

Голманот на Милан, Мајк Мењо денеска бил успешно опериран поради повредата на лигаментите на левиот зглоб на раката. Французинот го очекува долга пауза и ќе биде надвор од терените околу два месеци, потврди Милан.

Кошмар за Милан: Маињан ќе паузира два месеци!

Екипа - 13.10.2021

Милан претрпе голем удар на шампионските амбиции откако беше обелоденето дека голманот Мајк Маињан ќе мора да отсуствува најмалку два месеци по операцијата на повредениот зглоб на раката. Првите прогнози на „росонерите“ велеа дека одличниот чувар на ...

Познато колку време Милан ќе биде без првиот голман

Спортски - 13.10.2021

Првиот голман на Милан, Мајк Мањак денес беше опериран поради фрактура на зглобот, а познато е колку време ќе отсуствува од терените. Имено, италијанските медиуми пренесуваат дека Мањан после два месеци ќе се врати на тренинзите, а на терените се ...

Официјално: Милан донесе нов голман

Курир - 13.10.2021

После повредата на Мајк Мањан, Милан експресно реагираше и донесе нов голман. Италијанскиот гигант денес го потврди доаѓањето на Антонио Миранте, кој потпиша договор до крајот на сезоната.

Милан го доведува ветеранот Миранте

SportMedia - 13.10.2021

Со оглед на фактот што во моментов клубот се соочува со проблеми на голманската позиција, пред се поради повреди, тимот на Милан одлучи да го ангажира ветеранот, 38. годишниот Антонио Миранте.

Милан остана без двајца многу важни играчи, па се реши за преседан

Gol.mk - 13.10.2021

Екипата на Милан во наредните натпревари ќе мора да игра без двајца клучни фудбалери откако голманот Мајк Мењо беше подложен на оперативен зафат, а Тео Хернандез е позитивен на ковид-19. Одличниот бек имаше голем удел во освојувањето на трофејот во ...

Милан поради повредата на првиот голман се договори со Миранте

Sport 1 - 13.10.2021

Францускиот голман Мајк Мењан се поврди и ќе помине надвор од теренот неколку недели. Се очекува на голот да застане Чиприан Татарушан, кој ќе добие квалитетна конкуренција. „Росонерите“ решија да потпишат едногодишен договор со Антонио Миранте, кој ...

Милан преку ноќ ангажираше човек кој им е најпотребен во моментов! 🎥

СуперСпорт - 13.10.2021

Милан конечно има конкурентен тим кој може да се бори за Скудетото. „Росонерите“ одлично ја почнаа новата сезона и имаат 19 бодови од седум натпревари. Одличен на почетокот беше голманот Мајк Мењан, кој пристигна минатото лето како големо засилување.

Милан преку ноќ го донесе играчот што очајно му требаше

Спортклуб - 13.10.2021

Милан конечно има конкурентен тим кој може да се бори за Скудетото. „Росонерите“ направија одличен почеток во новата сезона во Серија А.Се уште се непоразена екипа со 19 поени од седум натпревари.

ВИДЕО: Милан преку ноќ донесе играч кој е принудно решение по повредата на големото засилување

Sport M - 13.10.2021

Првиот голман на Милан Мајк Маињан се повреди, и тоа во лош момент, кога на тимот одлично му оди. Тој секако беше големо засилување, нешто што го покажа на изминатите мечеви, меѓутоа се повреди па ќе мора на операција. Паузата ќе биде неколку недели.

Милан во „паника“ по повредата на Маињан, ангажираше 38-годишен голман

Екипа - 13.10.2021

Милан остана без својот прв голман Мајк Маињан, кој ќе мора да оди на операција. Тој ќе паузира 2-3 недели, до еден месец, но „росонерите“ се во „паника“, па така ќе мора да ангажираат уште еден чувар на мрежата.

Поради повредата на Мањан Милан договори нов голман

Спортски - 13.10.2021

Вчера беше потврдено дека голманот Мајк Мањан ќе мора да оди на операција, па Милан одреден период ќе биде без него. Поради таквцата ситуација Паоло Малдини и Стефано Пиоли брзо реагирале и стигнаа до најдобрата опција во овој момент.

Милан денеска ќе ја засили екипата со искусен голман

Дерби - 13.10.2021

Вчерашната потврда дека Мик Мањан мора на принудна пауза го активираше Милан на трансфер пазарот, каде во моментов достапни се само фудбалерите без ангажман. Паоло Малдини и тренерот Стефано Пиоли лесно стигнале до најдобрата опција за засилување на ...

Паника во Милан после повредата на Маињан: Итно ангажиран 38 годишен голман

Дриблинг - 13.10.2021

Милан се најде во големи проблеми, откако се повреди нивниот прв голман Мајк Маињан кој ќе мора да оди на операција, а ќе пауза 2-3 недели, но можеби дури и цел месец. Поради ова Стефано Пиоли како да го фати паника, па реши да ангажира уште еден ...

Милан денеска потпишува со нов голман, Мањан мора на операција

24Фудбал - 13.10.2021

Милан носи замена за Мајк Мањан кој мора да прави операција на зглобот на раката, Антонио Миранте ќе стави потпис на договор со росонерите. Милан најде краткорочна замена за Мањан, се уште не е јасно колку долго ќе паузира тој, но росонерите денеска ...

Милан денеска потпишува со нов голман, Мањан мора на операција

МКД - 13.10.2021

Милан носи замена за Мајк Мањан кој мора да прави операција на зглобот на раката, Антонио Миранте ќе стави потпис на договор со росонерите. Милан најде краткорочна замена за Мањан, се уште не е јасно колку долго ќе паузира тој, но росонерите денеска ...

Донарума се огласи по свирежите на „Сан Сиро“: Не очекував..

Спортклуб - 13.10.2021

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Донарума, пред неколку дена доживеа огромни свирежи на „Сан Сиро“, во склоп на натпреварот Италија – Шпанија. Очигледно дека навивачите на Милан не можат да му го простат трансферот во Пари Сен Жермен, па сакаа од трибини ...

Милан неколку недели без Мењан

MTM - 13.10.2021

Фудбалскиот клуб Милан неколку недели ќе биде без првиот голман Мајк Мењан. Францускиот голман го повредил зглобот, потребна е операција, поради што ќе отсуствува неколку недели. Мењан, во летниот преоден рок дојде во Милан и се покажа како ...

Донарума одговори на свирежите со „тетоважа“ од амблемот на Милан

Gol.mk - 13.10.2021

Џанлуиџи Донарума доби пеколен пречек за време на завршниот турнир во Лигата на нации, кој се одржуваше во Милано и Торино . Голманот на италијанската репрезентација за првпат се врати на „Сан Сиро“, по трансферот во ПСЖ во изминатото лето.

Лоши вести за навивачите на Милан, Маињан мора на операција

Дерби - 12.10.2021

Навистина лоши вести пристигнаа на адреса на Стефано Пиоли кој извесен период нема да може да смета на првиот голман, Мајк Маињан. Францускиот голман ќе мора да ги реши болките во зглобовите со тоа што ќе замине на операција која ќе го оддалечи од ...

Mањан на операција, Милан го повика ветеранот Миранте

SportMedia - 12.10.2021

Милан неочекувано се најде во проблеми со голманската позиција откако првиот чувар на мрежата Мајк Мањан ќе се оперира и ќе отсуствува извесен период, а притоа третиот чувар на мрежата Алесандро Плицари е во аут до јануари поради повреда на коленото.

Донарума доби привремена тетоважа од Милан на својата рака: Свирежите ме погодија (Фото)

Zoom - 13.10.2021

Познатото сатирично шоу „Хиени“ во безброј наврати режирало урнебесни ситуации со големи фудбалски имиња, но во обид да се дојде до примирје меѓу Џанлуиџи Донарума и фановите на Милан, актерите на ова популарно италијанско шоу решија да му посветат ...

Пресврт: Ромањоли останува во Милан

Спортски - 12.10.2021

Милан наскоро ќе започне преговори со својот капитен Алесио Ромањоли за продолжување на соработката, пренесува „Скај Италија“. Ромањоли влезе во последната година од договорот, а преговорите за негово продолжување беа прекинати од поодамна.