TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Огнените водопади , чудесен феномен што постои само деновиве (ВИДЕО)

Канал5 - 18.02.2020

Националниот парк „Јосемити“ се наоѓа во Калифорнија, на планината Сиера Невада. Тој е еден од најпосетуваните паркови, а исто така е познат по необичниот природен феномен наречен огнен водопад.

Огнен водопад: Глетките се толку спектакуларни што мора да се ограничи бројот на посетители

Точка - 18.02.2020

Секој февруари илјадници туристи се собираат во американскиот Национален парк Јосемити за да го гледаат настанот кој го одзема здивот. Националниот парк Јосемити се наоѓа во Калифорнија, во планините Сиера Невада.

Феномен од кој застанува здивот: Огнениот водопад е сон на секој фотограф

Кајгана - 17.02.2020

Националниот парк Јосемити во Калифорнија е познат по впечатливите пејзажи, монументалните карпи и бујните водопади. Но оваа недела, посетителите на паркот се таму за една ретка и спектакуларна глетка – еден мал водопад кој кога ќе се појави на ...

Огнен водопад: Глетките се толку спектакуларни што мора да се ограничи бројот на посетители

USB - 19.02.2020

Секој февруари илјадници туристи се собираат во американскиот Национален парк Јосемити за да го гледаат настанот кој го одзема здивот. Националниот парк Јосемити се наоѓа во Калифорнија, во планините Сиера Невада.