TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владин автомобил ја проби блокадата во Подгорица, во него била ќерката на Кривокапиќ (ВИДЕО)

Канал5 - 08.04.2021

Ескалира политичката тензија во Црна Гора..Неколку стотина граѓани се собраа пред Владата за да го искажат револтот за одлуката за промена на критериумите за стекнување државјанство и измените на законот за регистрација на живеалиште.

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

Сител - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ нападнато е службеното возило на Владата на Црна Гора во кое се наоѓала ќерката на премиерот Здравко Кривокапиќ. Возилото на владата било нападнато од приврзаници на престседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ.

За време на инцидентот во Црна Гора во автомобилот била и ќерката на премиерот

ТВ21 - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

ВИДЕО | Кривокапиќ: Денес беше нападнато возило во кое беше ќерка ми, нема да ги заборавам нејзините солзи и страв

Слободен Печат - 08.04.2021

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, рече дека неговата ќерка, која е заштитено лице, била во службеното возило што беше нападнато денес на патот Никшиќ – Подгорица. Тој рече дека како „татко никогаш нема да ги заборави нејзините солзи и ...

ВИДЕО: Инцидент во Црна Гора – граѓани се качиле на владино возило

ТВ21 - 08.04.2021

На патот Подгорица – Никшиќ дошло до инцидент откако група на граѓани се обидела да спречи поминување на владино службено возило. Видеото доставено до медиумите во Подгорица покажува група граѓани кои се качиле врз возило „мерцедес“ , кое припаѓа на ...

Протести во Црна Гора за измените за државјанство: Демонстрантите се заканија дека ќе влезат во Владата

360 степени - 08.04.2021

Премиерот Здравко Кривокапиќ, пак, за нередите го обвини претседателот Мило Ѓукановиќ и го повика да престане со дестабилизација на државата. Тој соопшти и дека е нападнато службеното возило во кое се возела неговата ќерка и им порача на ...

Ќерката на црногорскиот премиер била нападната од толпа во Никшиќ

Локално - 08.04.2021

По повод инцидентот што се случи денес на патот Никшиќ-Подгорица во Црна Гора, кога демонстрантите нападнаа службено возило, се огласи премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ. Тој рече дека неговата ќерка била во тоа службено возило.

ВИДЕО: Протести во Црна Гора – возило на Владата помина низ демонстрантите, две лица повредени

4NEWS - 08.04.2021

Ескалира политичката криза во Босна и Херцеговина. Неколку стотина граѓани се собраа пред Владата на Црна Гора за да го искажат својот револт за Одлуката за промена на критериумите за стекнување државјанство и измените на Законот за регистрација на ...

Црна Гора: Владин автомобил ја пробил блокадата на граѓаните, во возилото била ќерката на премиерот

Курир - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

Опсервер - 08.04.2021

– Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

ИНЦИДЕНТ ВО ЦРНА ГОРА Возило на Владата ја проби блокадата на граѓаните, внатре била ќерката на премиерот (ВИДЕО)

+инфо - 08.04.2021

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, објави дека неговата ќерка се наоѓала во автомобилот. Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора.

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

24Инфо - 08.04.2021

Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

Либертас - 08.04.2021

– Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

(ВИДЕО) Протести во Црна Гора за измените за државјанство, нападнато владино возило

Нетпрес - 08.04.2021

Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

iPortal - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

(Видео) Возило на црногорската влада пробило блокада на граѓаните, внатре била ќерката на премиерот

еМагазин - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

MakPress - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...